V prvním domacím utkání remizovali s Frýdkem Místkem

K prvnímu domácímu utkání v nové sezóně přijel tým z Frýdku Místku.

FC Velké Meziříčí – MFK Frýdek Místek 2:2 (1:0)

Střelci: 37. Dolejš (pk), 90. Komínek – 50. Bialek, 80. Varadi

FC VM – Kruba – Matulka (81. Bouček), Mucha, Šimáček, Puža (84. Krejčí) – Dolejš, Smejkal, Šuta, Komínek, Mezlík (84. Polanský) - Simr, na lavičce Dufek a Pokorný T., trenér Smejkal

MFK FM – Mrozek – Švrček, Farský, Vokoun (57. Velička), Literák, Smékal, Strnad (87. Ciesarík), Mrkvička (78. Kutáč), Varadi, Hruška, Bialek, na lavičce Blahuta a Majer, trenér Žižka

Diváci: 441

ŽK: Mucha – Literák, Varadi, Hruška, Velička

ČK:

Nejlepší hráči – Dolejš, Strnad, Smejkal

K prvnímu domácímu utkání v nové sezóně přijel tým z Frýdku Místku. Od prvních minut viděli domácí příznivci pohledné utkání plné hezkých fotbalových akcí, osobních soubojů, bojovnosti ale i nepřesností na obou stranách. První zahrozili domácí, když v 1. min se probil středem Petr Dolejš a jeho střelu pod břevno vyškrábl Mrozek na rohový kop. Ve 4. min našel Martin Puža ve vápně Pavla Simra, který při uvolnění upadl a tak se k zakončení nedostal. V 6. min rozehrál rohový kop Petr Dolejš, jeho centr golman hostů vyboxoval do bezpečí. V 7. min získal míč Radim Šuta, našel Petra Dolejše, ten posla míč do vápna, kde Patrik Mucha bránu přestřelil. V 11. min rozehrál přímý kop Strnad, rána z 35-ti metrů šla nad domácí bránu. Ve 12. min přímý kop od postranní čáry rozehrál Vokoun, na míč si naskočil Literák a hlavou těsně minul zadní tyč brány. Ve 20. min pronikl po křídle Pavel Mezlík, před bránou hledal Pavla Simra, golman hostů jeho přihrávku zachytil. Ve 24. min se k přímému kopu z 25-ti metrů postavil Strnad, jeho povedenou střelu k tyči Rosťa Kruba vyrazil. Ve 27. min se po průniku Petra Dolejše zahrával rohový kop, ten si jmenovaný dvakrát narazil s Radimem Šutou, jeho centr na zadní tyč našel Pavla Simra a Davida Komínka, kteří se však při pokusu o dosažení branky srazili. Ve 32. min našel Radim Šuta ve vápně Edu Smejkala, jeho střela z první trefila Mrozka. Ve 34. min po centru Pavla Mezlíka rozehrál rohový kop Petr Dolejš, přetažený centr našel Davida Komínka, jeho hlavička bránu těsně minula. V 36. min našel Pavel Simr nabíhajícího Petra Dolejše, jeho střela byla tečovaná na rohový kop, ten rozehrál opět Petr Dolejš, našel hlavičku Edy Smejkala, golman hostů jeho střelu zachytil. Ve 37. min fauloval Mrozek Pavla Simra, a pokutový kop proměnil Petr Dolejš 1:0. Ve 42. min zahrával přímý kop Vokoun, centr do vápna skončil faulem na Rosťu Krubu. Ve 45. min pronikl po křídle Petr Dolejš, jeho centr našel náruč Mrozka. A tak spokojenější byli po první půli domácí hráči a příznivci.

Ve 48. min centroval Petr Dolejš, obrana hostů míč poslal na rohový kop, centr Petra Dolejše nikoho ze spoluhráčů nenašel. Ve 49. min vystřelil z dálky Mrkvička vysoko nad domácí bránu. V 50. min rozehrál od lajny přímý kop Strnad, ve vápně našel Bialeka, který se hlavou trefil přesně 1:1. V 52. min se dostal k zakončení Smékal, Rosťa Kruba jeho střelu zachytil. V 56. min našel Pavel Simr ve vápně Radima Šutu, ten se pokusil o lob a bránu přestřelil. V 61. min rozehrál přímý kop Velička, jeho centr odvrátil Radek Matulka, následný rohový kop Veličky nebezpečí pro domácí bránu nepřinesl. V 62. min centr Varadiho zachytil Rosťa Kruba. V 64. min nebezpečně vystřelil Švrček, domácí bránu minul. V 65. min nebezpečný přímý kop Petra Dolejše nikdo z jeho spoluhráčů netrefil. V 68. min našel Petr Dolejš z přímého kopu Honzu Šimáčka, ten hlavou bránu minul. V 80. min pronikl po křídle Kutáč, jeho střelu obrana tečovala na rohový kop, ten rozehrál Velička na přední tyč a Varadi se trefil přesně hlavou 1:2. V 85. min rohový kop Petra Dolejše odvrátila obrana hostů do bezpečí. V 87. min se po aut dostal k odraženému míči Jirka Polanský ale z 20-ti metrů bránu přestřelil. V poslední minutě utkání rozehrál od postranní čáry přímý kop Petr Dolejš, na zadní tyči našel Davida Komínka, který hlavou trefil míč do soupeřovi brány 2:2.

Vyjádření trenéra Smejkala: Dnes domácí viděli dva různé poločasy, v první půli jsme hráli to, co jsme si před utkáním stanovili, byli jsme důraznější a více na míči. Je škoda, že jsme z našich šancí nějakou neproměnili, mohlo být o výsledku utkání rozhodnuto. Ve druhé půli jsme nepochopitelně pustili soupeře do zápasu, který ze standartek potrestal naše chyby. Nakonec se nám podařilo v poslední chvíli vyrovnat.

Sestřich utkání:

TV záznam

Autor: Jaroslav Mynář

27. 5. 2018 - O vítězství nad Olomoucí rozhodl proměněný přímý kop v poslední minutě + VIDEO

Do utkání druhého a předposledního týmu vstoupili hosté, jako kdyby bojovali o čelo tabulky, hýřili pohybem, vysoko napadali a v osobních soubojích byli důraznější než domácí hráči.

28. 10. 2018 - Fotbalisté remizovali v Kroměříži

Zápas se hrál za umělého osvětlení na velmi dobře připraveném hřišti.

4. 6. 2018 - FCVM U11 vyhrálo turnaj na Zbrojovce

FCVM U11 se v sobotu 2.6. 2018, v rámci utkání hvězd na Zbrojovce Brno, stalo vítězem turnaje starších přípravek STARCUP 2018 v konkurenci 28 týmů.

10. 5. 2018 - Mladší přípravka r. 2009 odehrála turnaj v Hrotovicích

Tým mladší přípravky využil svátečního úterý a vycestoval do Hrotovic, kde pořádala turnaj brněnská Zbrojovka. Turnaje se zúčastnilo celkem šestnáct týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. V těch se utkal každý...