30 druhů RUMŮ!
Dnes je 24. května 2019, svátek má Jana, zítra Viola.
  • Na náměstí v pátek dopoledne spravují TS díry v silnici.
  • Na dálnice u Měřína ve směru na Brno je dlouhá kolona.
  • Opraveny byly konečně i překopy silnic na Družstevní i Nádražní.
  • Na Třebíčské už se po opravně asfaltuje.
  • Práce na reklamaci nových křižovatek na Třebíčské postoupily. Stav ve čtvrtek ráno. Více foto najdete v článku na titulní straně.

Setkání hasičů nad 60 let v Kuřimské Nové Vsi

ZPRÁVY - Z OKOLÍ - 28. 8. 2018 - komentářů 0

foto: archiv autora
V sobotu 25. 8. 2018 se uskutečnilo tradiční setkání hasičů-seniorů okrsku Velká Bíteš.


Letos netradičně v letním období v obci Kuřimská Nová Ves. Setkání zahájil starosta okrsku Velká Bíteš Ludvík Zavřel a přivítal vzácné hosty. Po uctění památky zemřelých hasičů přednesl zprávu o činnosti okrsku. Vedoucí odborné rady zasloužilých hasičů Okresního sdružení hasičů Žďár nad Sázavou Ladislav Fajmon pozdravil jménem výkonného výboru OSH. Od roku 1984 bylo v okrese uděleno 80 titulů Zasloužilý hasič, z toho 40 již zemřelo. V Kraji Vysočina bylo uděleno celkem 161 titulů, z toho 10ti ženám. Zhodnotil význam společných setkání hasičů-seniorů. Dále předal informace o dění v okresní hasičské organizaci. R.D. Mgr. Pavel Rostislav Novotný O.Praem představil duchovní službu pro hasiče v rámci Brněnské diecéze. Hasičstvo od svého začátku bylo nositelem tradic. Duchovní služba je o podpoře sborů. Ladislav Švejda představil činnost zasloužilých hasičů v Jihomoravském kraji a celostátního aktivu zasloužilých hasičů. Za odbornou radu hasičské historie informoval Mgr. David Dvořáček o průběhu oslav 100. výročí vzniku Československa v rámci Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Po obědě a společném fotografování obdržel otec Novotný z rukou okrskového starosty Ludvíka Zavřela pamětní medaili SH ČMS vydanou u příležitosti 100 let vzniku Československa. V diskuzi vystoupil starosta obce Kuřimská Nová Ves Ing. David Lacina a poděkoval za vykonanou práci hasičů pro obec. Starosta SDH Kuřimská Nová Ves Pavel Mičánek představil historii sboru, který byl založen roku 1950. Představil fotografie všech starostů sboru. Sbor má v současné době 46 členů. V užívání má CAS 25 Škoda 706 RTHP, PS 12, PS 8. Poděkoval všem za účast a obci za podporu setkání. Setkání pokračovalo neformální zábavou, kdy účastníci vzpomínali na léta aktivní služby do večerních hodin.

 

Vesnička Kuřimská Nová Ves se nachází v okrese Brno venkov. První písemná zmínka o obci je z roku 1364. Dominantou obce je kostel sv. Antonína Paduánského z roku 1937. V blízkosti obce jsou dva tunely současné železniční tratě, ve kterých za okupace byla podzemní továrna Diana na výrobu letadel Messerschmitt pro německou armádu. Hlavními nositeli kultury v obci jsou zejména hasičský sbor, spolek Červeného kříže a v neposlední řadě i obec sama. Sbor dobrovolných hasičů v Kuřimské Nové Vsi byl založen na ustavující schůzi 5. 2. 1950, za přítomnosti 15 členů. Při svém založení neměl sbor žádné technické vybavení. Teprve po šesti letech byla zakoupena za peníze sboru motorová stříkačka PPS 8 s vybavením. Stříkačka byla provizorně uložena v nevyhovujících prostorách. Hasičská zbrojnice byla postavena svépomocí v roce 1960. V roce 1970 byla zakoupena automobilová cisterna CAS Praga V3S. Tím se stal sbor plně mobilním a mohl se zúčastňovat všech akcí a požárů v širokém okolí. Hasiči pořádají zábavy a zúčastňuji se soutěží v požárním sportu. V roce 1994 byla zakoupena motorová stříkačka PPS 12. V roce 2005 byla zakoupena automobilová cisterna CAS 25 Š 706 RTHP .


Autor: Mgr. David Dvořáček

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

dsc02450.jpg  dsc02452.jpg  dsc02458.jpg  

Čtěte také

23. 4. 2019 - V sobotu hořelo v obci Radenice

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu odpoledne u požáru zahradního domku a dřeva v obci Radenice na Žďársku.

25. 2. 2019 - Slavnostní předání AED ve Velké Bíteši

V pátek 22. 2. 2019 na hasičské stanici ve Velké Bíteši předal starosta Města Velká Bíteš ing. Milan Vlček jednotce SDH Velká Bíteš do užívání automatický externí defibrilátor LIFEPAK 1000.

22. 12. 2018 - Na akci klubu otužilců v Třebíči letos poprvé dorazilo šest zástupců z Velkého Meziříčí

V sobotu 22. prosince se na Svojsíkově nábřeží v Třebíči konal již 9. ročník propagačního plavání otužilců v řece Jihlavě.

4. 12. 2018 - Stromeček se rozzářil i v Oslavici

První adventní neděle patřila v Oslavici slavnostnímu rozsvícení adventních světýlek.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
BUILDINGcentrum-HSV: PŘIJMEME ZAMĚSTNANCE
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist