Na ČARODĚJNICE jedině STAROBRNO.
Dnes je 26. dubna 2019, svátek má Oto, zítra Jaroslav.
  • Ve státní svátky 1. a 8. května bude kancelář notářky Trutnové ve SVITU ve Velkém Meziříčí uzavřena.
  • Fanděte nám na FACEBOOKu. Již nás sleduje 3.700 uživatelů. Stačí dát LIKE stránce www.fb.com/NovinyVM.cz. Odkaz naleznete také v pravém sloupci nahoře, stejně tak jako na YouTube kanál s videi a TWITTER.
  • Pasáží Nového Svitu od dnešního dne projdete každý den včetně sobot a nedělí a svátků od 6.00 do 23.00.
  • Rekordních 30 absolventů výtvarných oborů Základní umělecké školy Velké Meziříčí ve čtvrtek odpoledne převzalo ocenění na slavnostní vernisáži výstavy v Jupiter clubu.
  • Po Třebíčské už se jezdí.

Rozhovor s kandidátem Meziříčského fóra dětským lékařem MUDr. Jiřím Kašem

ZPRÁVY - KOMERČNÍ ČLÁNKY - 29. 8. 2018 - komentářů 0

Ing. Jiřina Jurdová - místostarostka Velkého Meziříčí.
Ing. Jiřina Jurdová - místostarostka Velkého Meziříčí.
Ing. Jiřina Jurdová.

Pane doktore, jste na druhém místě kandidátní listiny Meziříčského fóra do podzimních komunálních voleb. Vaším lídrem je paní inženýrka Jiřina Jurdová. Můžete nám sdělit, čím získala vaše sympatie?


JK: Na úvod bych si dovolil malé extempore. Vždy jsem si vážil žen chytrých, vzdělaných a vůbec nejvíce těch silných.  Chytrost a vzdělanost do určité míry spolu souvisí. Ženy s těmito vlastnostmi dosahují ve svých povoláních vynikající výsledky, zastávají vedoucí pozice v pracovních kolektivech a  pracují - li individuálně, jsou ve svém oboru skutečnými odborníky. Často jsou natolik oddány své práci, že nemají čas na privátní soukromý život. Silné ženy jsou pak na pyramidě života ještě výše. Kromě toho, že jsou dokonalými profesionály ve své práci, dokážou splnit své hlavní biologické poslání. To znamená založit rodinu, mít děti, vychovat je…Stručně řečeno – silná žena umí milovat a být milována. Milovat svého manžela, své děti, svou rodinu a i svou profesi. Umí se pak naopak radovat z lásky svých nejbližších i ze svých pracovních úspěchů.

 

Tak dobře, předpokládám, že když takto definujete pojem silné osobnosti, silné ženy, počítáte k ní i vašeho volebního lídra?

Paní inženýrka Jurdová zastává velmi profesionální postavení ve svém zaměstnání. Je vedoucí ekonomického úseku prosperujícího podniku Lisovna plastů, s.r.o. Aby toto prestižní místo mohla zastávat, musela samozřejmě nejdříve vystudovat střední školu a zakončit studium maturitou. Odborného vzdělání pak dosáhla na Vysoké škole ekonomické v Praze. Vysokou školu zakončila promocí spojenou s udělením titulu inženýr.

 

Co se týká osobního života, je provdána za pana ing. Miroslava Jurdu (mimochodem významného odborníka v oblasti jaderné bezpečnosti). Spolu mají dvě, dnes již dospělé, děti. Syn i dcera jsou studenty.

 

Na váš dotaz tedy odpovídám, že já a potažmo všichni kandidáti Meziříčského fóra považujeme našeho volebního lídra a našeho kandidáta na starostu za velmi silnou osobnost.

 

Pane doktore, můžete našim občanům stručně objasnit, čím se váš lídr dle vašeho názoru odlišuje od jiných, řekněme minulých i těch současných kandidátů na post starosty? Proč by jí a jejímu Meziříčskému fóru tedy měl občan našeho města dát svůj hlas?

 

Pro srozumitelnost vám odpovím v několika bodech.

 

Tak tedy paní ing. Jurdová je vhodnou kandidátkou na post starosty našeho města protože:

 

1. Je vzdělanou a silnou osobností – objasnil jsem výše

2. V komunální politice již má zkušenosti, je čtvrtým rokem zastupitelkou. A skoro rok zastává pozici radního a nyní i pozici místostarostky města. Na druhou stranu však stále zůstává relativně novou politickou tváří v naší komunální politice, určitě může přinést nové myšlenky, nový náhled na problematiku našeho města.

3. Není členem žádné politické strany. V nedávné minulosti byla pro nesouhlas s vedením současné ODS v našem městě místní organizací z ODS vyloučena, což jí naopak ale učinilo politicky neutrální a nestrannou. Nezávislou na diktátu žádné politické strany ani žádného místního uskupení.

4. Vzhledem ke svému postavení zaměstnance v meziříčské firmě není a ani nemůže být součástí žádného ať skutečného nebo potencionálního lobbistického či klientelistického uskupení. Její rozhodování na postu starosty by tak mělo punc maximální objektivity a nestrannosti.

5. Je ekonomkou. Nelze si přát na místě starosty člověka s lepším vzděláním. A to, že ekonomii rozumí, dokazuje jak ve svém povolání ekonomky privátního subjektu, tak i ve své pozici místostarostky našeho města. A nakonec snad to nejdůležitější. Ing. Jurdová kandiduje jako první žena v demokratických volbách na post starosty našeho města. Meziříčští pánové již dostali opakovaně příležitost na tomto postu dokázat, co umí, či neumí.

 

Dámy a pánové! Nenastal čas pro zásadní změnu? Chtějme tedy do čela našeho krásného města emancipovanou, vzdělanou a silnou osobnost – ženu, matku, manželku a v neposlední řadě velmi dobrou ekonomku ing. Jiřinu Jurdovou!

 

Myslím, že vše podstatné bylo sděleno, děkuji vám za rozhovor a někdy příště opět na slyšenou!


Autor: MEZIŘÍČSKÉ FÓRUM

Publikoval: -red-

Čtěte také

16. 4. 2019 - NOVĚ OTEVŘENO! Top Figure Fitness

Jsme nově otevřené fitness centrum ve Velkém Meziříčí nacházející se v budově OC Panorama ve 3. patře. Po zrekonstruování prostoru se nám podařila vytvořit otevřená cvičební plocha o rozloze 355 m2 s...

26. 8. 2018 - Sen o vodním ráji

Vracel jsem se počátkem dubna s rodinou z posledního letošního lyžování na Fanninbergu , což je kopec poblíž pohoří Hohe Tauern v Rakousku. Byla sobota a jako každý rok jsme cestu přerušili...

15. 11. 2018 - Sháníte originální oblečení pro své děti? Navštivte prodejnu Coccodrillo

Chcete oživit jarní a letní šatník vašeho potomka? Pak byste rozhodně měli navštívit nový obchůdek s dětskou módou Coccodrillo, který najdete na Dolním náměstí hned vedle kavárny Trieste. Už při vstupu do...

18. 10. 2018 - Heidi Janků bude vozit na koncerty OPEL VIVARO BUS

Ve středu odpoledne 17.10. 2018 si Adam Pavlik(syn Věry Špinarové a Ivo Pavlíka) převzal u AUTO DOBROVOLNÝ - OPEL VIVARO BUS L2H1.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

NOVĚ OTEVŘENO! Top Figure Fitness
TOPlist