LINDT - ČOKOLÁDOVÉ PRALINKY - Navážíme Vám tolik, kolik jen unesete
Dnes je 16. listopadu 2018, svátek má Otmar, zítra Mahulena.
  • Most na Třebíčské má nové zábradlí. Více foto v článku.
  • Sociální služby města Velké Meziříčí pro veřejnost upořádaly v Jupiter clubu ve středu zábavu s dechovkou Jiřího Helána.
  • Před mostem na Třebíčské jsou již obrysy chodníků a nového zeleného pásu s keři a stromy.
  • Ďábelský virtuóz Ivan Herák se po čtyřech letech vrátil do Velkého Meziříčí. Vyprodaný koncert sál tleskal vystupujícímu triu ve stoje.
  • V Jupiter clubu od 15 hodin probíhá přehlídka středních škol.

Rozhovor s kandidátem Meziříčského fóra dětským lékařem MUDr. Jiřím Kašem

ZPRÁVY - KOMERČNÍ ČLÁNKY - 29. 8. 2018 -

Ing. Jiřina Jurdová - místostarostka Velkého Meziříčí.
Ing. Jiřina Jurdová - místostarostka Velkého Meziříčí.
Ing. Jiřina Jurdová.

Pane doktore, jste na druhém místě kandidátní listiny Meziříčského fóra do podzimních komunálních voleb. Vaším lídrem je paní inženýrka Jiřina Jurdová. Můžete nám sdělit, čím získala vaše sympatie?


JK: Na úvod bych si dovolil malé extempore. Vždy jsem si vážil žen chytrých, vzdělaných a vůbec nejvíce těch silných.  Chytrost a vzdělanost do určité míry spolu souvisí. Ženy s těmito vlastnostmi dosahují ve svých povoláních vynikající výsledky, zastávají vedoucí pozice v pracovních kolektivech a  pracují - li individuálně, jsou ve svém oboru skutečnými odborníky. Často jsou natolik oddány své práci, že nemají čas na privátní soukromý život. Silné ženy jsou pak na pyramidě života ještě výše. Kromě toho, že jsou dokonalými profesionály ve své práci, dokážou splnit své hlavní biologické poslání. To znamená založit rodinu, mít děti, vychovat je…Stručně řečeno – silná žena umí milovat a být milována. Milovat svého manžela, své děti, svou rodinu a i svou profesi. Umí se pak naopak radovat z lásky svých nejbližších i ze svých pracovních úspěchů.

 

Tak dobře, předpokládám, že když takto definujete pojem silné osobnosti, silné ženy, počítáte k ní i vašeho volebního lídra?

Paní inženýrka Jurdová zastává velmi profesionální postavení ve svém zaměstnání. Je vedoucí ekonomického úseku prosperujícího podniku Lisovna plastů, s.r.o. Aby toto prestižní místo mohla zastávat, musela samozřejmě nejdříve vystudovat střední školu a zakončit studium maturitou. Odborného vzdělání pak dosáhla na Vysoké škole ekonomické v Praze. Vysokou školu zakončila promocí spojenou s udělením titulu inženýr.

 

Co se týká osobního života, je provdána za pana ing. Miroslava Jurdu (mimochodem významného odborníka v oblasti jaderné bezpečnosti). Spolu mají dvě, dnes již dospělé, děti. Syn i dcera jsou studenty.

 

Na váš dotaz tedy odpovídám, že já a potažmo všichni kandidáti Meziříčského fóra považujeme našeho volebního lídra a našeho kandidáta na starostu za velmi silnou osobnost.

 

Pane doktore, můžete našim občanům stručně objasnit, čím se váš lídr dle vašeho názoru odlišuje od jiných, řekněme minulých i těch současných kandidátů na post starosty? Proč by jí a jejímu Meziříčskému fóru tedy měl občan našeho města dát svůj hlas?

 

Pro srozumitelnost vám odpovím v několika bodech.

 

Tak tedy paní ing. Jurdová je vhodnou kandidátkou na post starosty našeho města protože:

 

1. Je vzdělanou a silnou osobností – objasnil jsem výše

2. V komunální politice již má zkušenosti, je čtvrtým rokem zastupitelkou. A skoro rok zastává pozici radního a nyní i pozici místostarostky města. Na druhou stranu však stále zůstává relativně novou politickou tváří v naší komunální politice, určitě může přinést nové myšlenky, nový náhled na problematiku našeho města.

3. Není členem žádné politické strany. V nedávné minulosti byla pro nesouhlas s vedením současné ODS v našem městě místní organizací z ODS vyloučena, což jí naopak ale učinilo politicky neutrální a nestrannou. Nezávislou na diktátu žádné politické strany ani žádného místního uskupení.

4. Vzhledem ke svému postavení zaměstnance v meziříčské firmě není a ani nemůže být součástí žádného ať skutečného nebo potencionálního lobbistického či klientelistického uskupení. Její rozhodování na postu starosty by tak mělo punc maximální objektivity a nestrannosti.

5. Je ekonomkou. Nelze si přát na místě starosty člověka s lepším vzděláním. A to, že ekonomii rozumí, dokazuje jak ve svém povolání ekonomky privátního subjektu, tak i ve své pozici místostarostky našeho města. A nakonec snad to nejdůležitější. Ing. Jurdová kandiduje jako první žena v demokratických volbách na post starosty našeho města. Meziříčští pánové již dostali opakovaně příležitost na tomto postu dokázat, co umí, či neumí.

 

Dámy a pánové! Nenastal čas pro zásadní změnu? Chtějme tedy do čela našeho krásného města emancipovanou, vzdělanou a silnou osobnost – ženu, matku, manželku a v neposlední řadě velmi dobrou ekonomku ing. Jiřinu Jurdovou!

 

Myslím, že vše podstatné bylo sděleno, děkuji vám za rozhovor a někdy příště opět na slyšenou!


Autor: MEZIŘÍČSKÉ FÓRUM

Publikoval: -red-

Čtěte také

2. 10. 2018 - Fitness trénink “EASY COMBAT“ se vrací !!

Ahoj všem příznivcům zdravého pohybu!

3. 10. 2018 - Pár slov k volební kampani

Vážení spoluobčané. Tak nám pomalu končí předvolební kampaň a už brzy se budeme rozhodovat, komu dáme svůj hlas. Slibuje se mnohé, ač mnohdy ve stylu – Slibem nezarmoutíš.

18. 4. 2018 - Grilováním připravíme zdravé jídlo. Ovšem za jistých podmínek

Blíží se grilovací sezóna, vůně grilovaného masa, zeleniny, ovoce i pečiva už pomalu visí ve vzduchu.

26. 9. 2018 - Meziříčští pediatři podporují výstavbu krytého bazénu

My, dětští lékaři, vítáme iniciativu Meziříčského fóra sloužící k realizaci vybudování krytého bazénu, či raději šířeji relaxačního a sportovního aquacentra v našem městě.


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
WIEGEL: Hledáme zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist