NÁPOJE HOMOLA: 30 druhů RUMŮ!
Dnes je 19. ledna 2019, svátek má Doubravka, zítra Ilona.
  • Katovna se ve 13 hodin otevřela veřejnosti. Až do 18 hodin zde bude přichystán program.
  • Vánoční strom před radnicí je od středy 16. ledna minulostí.
  • Ulice Nádražní je dočasně uzavřena v horní části u jednoty. Autem se dá objet kolem bytovky.
  • Po oblevě se zvedají hladiny řek. Jako třeba Balinka ve VM.
  • Moravské klavírní trio a operní hosté na novoročním koncertě v Jupiter clubu.

Rozhovor s kandidátem Meziříčského fóra dětským lékařem MUDr. Jiřím Kašem

ZPRÁVY - KOMERČNÍ ČLÁNKY - 29. 8. 2018 -

Ing. Jiřina Jurdová - místostarostka Velkého Meziříčí.
Ing. Jiřina Jurdová - místostarostka Velkého Meziříčí.
Ing. Jiřina Jurdová.

Pane doktore, jste na druhém místě kandidátní listiny Meziříčského fóra do podzimních komunálních voleb. Vaším lídrem je paní inženýrka Jiřina Jurdová. Můžete nám sdělit, čím získala vaše sympatie?


JK: Na úvod bych si dovolil malé extempore. Vždy jsem si vážil žen chytrých, vzdělaných a vůbec nejvíce těch silných.  Chytrost a vzdělanost do určité míry spolu souvisí. Ženy s těmito vlastnostmi dosahují ve svých povoláních vynikající výsledky, zastávají vedoucí pozice v pracovních kolektivech a  pracují - li individuálně, jsou ve svém oboru skutečnými odborníky. Často jsou natolik oddány své práci, že nemají čas na privátní soukromý život. Silné ženy jsou pak na pyramidě života ještě výše. Kromě toho, že jsou dokonalými profesionály ve své práci, dokážou splnit své hlavní biologické poslání. To znamená založit rodinu, mít děti, vychovat je…Stručně řečeno – silná žena umí milovat a být milována. Milovat svého manžela, své děti, svou rodinu a i svou profesi. Umí se pak naopak radovat z lásky svých nejbližších i ze svých pracovních úspěchů.

 

Tak dobře, předpokládám, že když takto definujete pojem silné osobnosti, silné ženy, počítáte k ní i vašeho volebního lídra?

Paní inženýrka Jurdová zastává velmi profesionální postavení ve svém zaměstnání. Je vedoucí ekonomického úseku prosperujícího podniku Lisovna plastů, s.r.o. Aby toto prestižní místo mohla zastávat, musela samozřejmě nejdříve vystudovat střední školu a zakončit studium maturitou. Odborného vzdělání pak dosáhla na Vysoké škole ekonomické v Praze. Vysokou školu zakončila promocí spojenou s udělením titulu inženýr.

 

Co se týká osobního života, je provdána za pana ing. Miroslava Jurdu (mimochodem významného odborníka v oblasti jaderné bezpečnosti). Spolu mají dvě, dnes již dospělé, děti. Syn i dcera jsou studenty.

 

Na váš dotaz tedy odpovídám, že já a potažmo všichni kandidáti Meziříčského fóra považujeme našeho volebního lídra a našeho kandidáta na starostu za velmi silnou osobnost.

 

Pane doktore, můžete našim občanům stručně objasnit, čím se váš lídr dle vašeho názoru odlišuje od jiných, řekněme minulých i těch současných kandidátů na post starosty? Proč by jí a jejímu Meziříčskému fóru tedy měl občan našeho města dát svůj hlas?

 

Pro srozumitelnost vám odpovím v několika bodech.

 

Tak tedy paní ing. Jurdová je vhodnou kandidátkou na post starosty našeho města protože:

 

1. Je vzdělanou a silnou osobností – objasnil jsem výše

2. V komunální politice již má zkušenosti, je čtvrtým rokem zastupitelkou. A skoro rok zastává pozici radního a nyní i pozici místostarostky města. Na druhou stranu však stále zůstává relativně novou politickou tváří v naší komunální politice, určitě může přinést nové myšlenky, nový náhled na problematiku našeho města.

3. Není členem žádné politické strany. V nedávné minulosti byla pro nesouhlas s vedením současné ODS v našem městě místní organizací z ODS vyloučena, což jí naopak ale učinilo politicky neutrální a nestrannou. Nezávislou na diktátu žádné politické strany ani žádného místního uskupení.

4. Vzhledem ke svému postavení zaměstnance v meziříčské firmě není a ani nemůže být součástí žádného ať skutečného nebo potencionálního lobbistického či klientelistického uskupení. Její rozhodování na postu starosty by tak mělo punc maximální objektivity a nestrannosti.

5. Je ekonomkou. Nelze si přát na místě starosty člověka s lepším vzděláním. A to, že ekonomii rozumí, dokazuje jak ve svém povolání ekonomky privátního subjektu, tak i ve své pozici místostarostky našeho města. A nakonec snad to nejdůležitější. Ing. Jurdová kandiduje jako první žena v demokratických volbách na post starosty našeho města. Meziříčští pánové již dostali opakovaně příležitost na tomto postu dokázat, co umí, či neumí.

 

Dámy a pánové! Nenastal čas pro zásadní změnu? Chtějme tedy do čela našeho krásného města emancipovanou, vzdělanou a silnou osobnost – ženu, matku, manželku a v neposlední řadě velmi dobrou ekonomku ing. Jiřinu Jurdovou!

 

Myslím, že vše podstatné bylo sděleno, děkuji vám za rozhovor a někdy příště opět na slyšenou!


Autor: MEZIŘÍČSKÉ FÓRUM

Publikoval: -red-

Čtěte také

2. 10. 2018 - Fitness trénink “EASY COMBAT“ se vrací !!

Ahoj všem příznivcům zdravého pohybu!

3. 10. 2018 - Pár slov k volební kampani

Vážení spoluobčané. Tak nám pomalu končí předvolební kampaň a už brzy se budeme rozhodovat, komu dáme svůj hlas. Slibuje se mnohé, ač mnohdy ve stylu – Slibem nezarmoutíš.

18. 10. 2018 - Heidi Janků bude vozit na koncerty OPEL VIVARO BUS

Ve středu odpoledne 17.10. 2018 si Adam Pavlik(syn Věry Špinarové a Ivo Pavlíka) převzal u AUTO DOBROVOLNÝ - OPEL VIVARO BUS L2H1.

6. 6. 2018 - Restaurace a hotel Jelínkova vila stále v provozu

Městem Velké Meziříčí se začala šířit zpráva, že je Jelínkova vila uzavřená. Není tomu tak. I přesto, že dochází k rekonstrukci mostu v blízkém okolí, vše funguje jako za plného provozu. Jen...


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

CHYTKA - přijmeme zaměstnance
TOPlist