30 druhů RUMŮ!
Dnes je 19. června 2019, svátek má Leoš, zítra Květa.
  • Výkopové práce ve Stránecké Zhoři jsou v plném proudu.
  • U příležitosti Dne Policie uspořádalo v úterý 18. června odpoledne Krajské ředitelství koncert Posádkové hudby a hudby Hradní stráže v parku Gustava Mahlera v Jihlavě. Zněly hlavně známé hity z detektivek.
  • Jarní divadelní sezónu zakončilo v pondělí večer odložené představení Třetí prst na levé ruce. V hlavních rolí sester se představily Iva Pazderková a Martina Randová.
  • Od dneška do 12. července nejezdi vlaky z VM na Studenec.
  • Stinné údolí k hotelu Amerika je pryč. Přilehlá stráň byla odlesněna.

Starší dorostenky se připravují na ligovou soutěž

SPORT - HÁZENÁ - 3. 9. 2018 - komentářů 0

foto: archiv autora

Starší dorostenky TJ Sokol Velké Meziříčí vstoupí třetí zářijový víkend do ligových bojů.


Letošní specifický soutěžní ročník se po červnovém rozhodnutí řídící komise Českého svazu házené bude odvíjet v obou dorosteneckých soutěžích v celostátním měřítku. A to tak, že pětice českých a pětice moravských nejlepších týmů v soutěžním ročníku 2017-18 bude hrát 1. ligu starších dorostenek, zbývající přihlášené celky pak jsou zařazeny do 2. ligy taktéž s celostátní působností. Doufejme, že předsezónní příslib ČSH o finanční kompenzaci nákladů cestovného nezůstane jen na papíře, jak většina z nás známe z jednání přebujelé úřednické kasty běžného života…

 

Velkomeziříčský dorostenecký tým „přežil“ krizový předchozí soutěžní ročník s honosným názvem 1. liga starších dorostenek - Morava pouze se sedmi hráčkami a dvěma brankářkami. Když družstvo hned v úvodu soutěže „vyšplouchly“ svým svérázným jednáním dvě mladé hráčky, bylo pro torzo kádru těžké s vypětím sil absolvovat zbytek podzimu tedy devět ostrých utkání s věkově staršími soupeřkami. Dalším citelným oslabením bylo, když se v přípravě na odvetnou část dlouhodobě zranila střelkyně Andrea Rymešová. Proto pro jarní část se trenéři rozhodli ostaršit dvě věkově starší žákyně, aby byl tým vůbec schopen dohrát ligovou sezónu. S celkovou bilancí dvou vítězství a šestnácti proher tak děvčata zakončila soutěž na předposledním devátém místě tabulky.

 

Pro nový soutěžní ročník 2018 – 19 jsme „oprášili“ spolupráci s Tatranem Bohunice. Vlastní příprava na nový ročník začala intenzivně od 13. srpna, následovalo soustředění 19. – 23. srpna, kdy šestnáctka hráček absolvovala třífázové tréninky. Nejprve jim v dopoledních hodinách naordinovala mgr. Michaela Dvorská majitelka Sportovního centra Velké Meziříčí pestré dvouhodinové lekce funkčního tréninku, TRX, powerplatu, alpinningu, spinningu a jumpingu, odpoledne a v podvečer pak následovaly dvě dvouhodinové házenkářské tréninkové jednotky. Využili jsme i soustředění chlapců SK Kuřim a odehráli s nimi modelové utkání. Zpestřením házenkářské drilu byl i zábavný dynamický trénink pod vedením volejbalového trenéra Ondřeje Žaby. Zakončení herní přípravy jsou turnaje - první zářijový víkend v Pardubicích a následně pak „generálka“ v domácím prostředí.

 

V kádru současného týmu patří ke stěžejním hráčkám pivotmanka Kristýna Cahová, nejlepší střelkyně týmu v loňském roce stogólová Lenka Pacalová – obě budou navíc pravidelně nastupovat i v barvách prvoligového týmu žen, dále věkově mladší dorostenka a tvůrkyně hry Markéta Pospíšilová,loni ostaršené křídelnice Klára Kuřátková, Tereza Borkovcová – budou společně s nadějnou brankářkou starších žákyň Anetou Trojanovou hostovat ve 2. lize mladších dorostenek za Tatran Bohunice. Spojkovou hru by měla podporovat Veronika Špinarová. Z dalších odchovankyň budeme spoléhat na umění Terezy Šmídové a nově příchozích z kategorie starších žaček, nadějnou Magdu Pospíšilovou, Vendulu Horkou a Kateřinu Blažkovou. Bude záležet jen a jen na jejich tréninkové docházce a píli, jak rychle se uplatní v kádru dorostenek!!!!

 

Nejdůležitějším postem a poslední instancí jsou brankářky. Měli bychom se opírat o zkušenosti a umění vyrovnané dvojice Veronika Blažková a Jarmila Šabacká, které již úspěšně okusily v jarní části prvoligovou soutěž žen.

 

Z Tatranu Bohunice přichází na hostování starší dorostenky Tereza Tvarůžková, Denisa Partlová, Sylva Šimková, Tereza Sedlářová, věkově mladší dorostenky Valérie Houdková a Valérie Dusilová, všechny jmenované již s naším celkem absolvovaly soustředění a dle vytížení v domácím klubu i herní přípravu. Měly by vyztužit a posílit naše posty a naplnit předsezónní ambice – umístění do 3. místa tabulky.

 

Pozvánka do sportovní haly „za Světlou“:

Neděle 9. září       9,00 – 17,00 hodin turnaj mladších a starších dorostenek

http://www.hazenavm.estranky.cz/

 

 


Autor: Vincenc Záviška

Publikoval: -kas-

Čtěte také

5. 2. 2019 - Starší dorostenky v přípravě vítězně

Ve dvoudenním víkendovém turnaji (2. – 3. února) se nejlépe dařilo našim dorostenkám, které i přes porážku s domácím týmem nakonec skončily na prvním místě.

19. 3. 2019 - HÁZENÁ: Muži stále drží jarní neporazitelnost

Muži se po „skalpu“ lídra druhé ligy opět představili v domácím prostředí.

14. 5. 2019 - HÁZENÁ: Dorost s Kuřimí smolně prohrál o branku

Dorost v posledním domácím zápase hostil těžkého soupeře okupujícího 2. pozici.

26. 3. 2019 - HÁZENÁ: Dorost na půdě lídra nepřekvapil

Dorostenci v sobotu zajížděli na palubovku 1. Olomouce, která v letošním ročníku doposud neztratila ani bod a je tedy největším aspirantem na postup do 1. ligy.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Kmínový Festival 2019
TOPlist