NÁPOJE HOMOLA: 30 druhů RUMŮ!
Dnes je 24. září 2018, svátek má Jaromír, zítra Zlata.
  • Na Fajtově kopci proběhl 24. ročník Drakiády. Bohužel velmi nepřálo počasí.
  • První pohled na oblouk nového mostu přes Balinku na Třebíčské.
  • Hřiště v údolí pod Kunšovcem dostává obrysy.
  • Rozpustilou pohádku o třech loupežnících a Jazebabě viděly děti v sobotu odpoledne v Jupiter clubu.
  • Očekávaná výhra nad Odrou Petřkovice nepřišla. Fotbalisté FCVM doma opět pouze remizovali 1:1. Utkání přihlíželo 425 diváků.

Slovo starosty: Investice města v letošním roce pokoří hranici 90 milionů korun

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 4. 9. 2018 -

Starosta města Josef Komínek.
Starosta města Josef Komínek.

Vážení spoluobčané, rád bych společně s Vámi zhodnotil své téměř roční působení ve funkci starosty města.


Loňský rok přinesl poměrně divoké události, které mezi nás vnesly chaos, nedůvěru a leckdy také nepřátelskou atmosféru, a bylo by tedy vhodné ohlédnout se za tím, jak se nám takovou situaci podařilo ustát, popřípadě co dobrého z ní vzešlo.

 

Důvod, proč se ujmout místa starosty města, byl pro mě jednoznačný. Nechtěl jsem utéct a nechat za sebou nedokončenou práci a projekty, které byly naplánované. Musím ale přiznat, že takové rozhodnutí pro mě nebylo vůbec jednoduché. V období od září do října jsem totiž na všechno zůstal sám. Neměl jsem po boku žádného místostarostu, a tak jsem prakticky seděl na dvou židlích zároveň, což je na jednoho člověka opravdu příliš.

 

O to větší mám dnes radost, že se nám i přes všechny problémy v zastupitelstvu podařilo prosadit investice, které se vyšplhají na částku převyšující 90 milionů korun.

 

Největší investicí v letošním roce za téměř 36 milionů korun je stavba nové tribuny, zázemí, osvětlení a rekonstrukce sportovních ploch za Základní školou Školní. Přes 19 milionů z této částky se nám přitom podařilo získat od MŠMT. Do školství potom putovalo ještě dalších skoro 5 milionů. Základní škola Sokolovská se na prvním stupni dočkala nového venkovního prostoru pro odpočinek a sportovní vyžití, ti nejmladší ve školce zase zahradního domku. Sám ale vím, že školám ještě dlužíme a v příštích letech bychom se na ně měli více zaměřit. Vždyť děti jsou naše budoucnost.

 

Určitě také nelze opomenout výstavbu nového mostu přes řeku Balinku za více než 19 milionů korun. Všichni zastupitelé tuto stavbu odsouhlasili už v roce 2016. O to víc mě dnes mrzí, že nám před jejím zahájením začali někteří lidé házet klacky pod nohy, i když stavba probíhá v rámci zákona.

 

Další nemalé částky potom zamíří například na rekonstrukci komunikace v ulici Třebíčská a komunikace v bývalém areálu Technických služeb, kde vyroste nová služebna státní policie, či na vybudování chodníků a cyklostezky v ulici Nábřeží. A protože vím, jak těžce se v dnešní době hledá zubařská péče, rozhodli jsme se také finančně podpořit rozšíření zázemí zubní ordinace na Základní škole Sokolovská. Kvalitní zubní lékařství totiž nemusí být výsadou pouze velkých měst.

 

Když se ohlížím za uplynulým rokem, jsem rád, že jsem zůstal, abych dokončil plánované akce, a že se mi podařilo uklidnit rozbouřenou atmosféru v zastupitelstvu. Dnes bych proto našim zastupitelům rád poděkoval za podporu při schvalování finančních prostředků na investiční záměry. A samozřejmě děkuji také Vám, občanům, za to, že společně tvoříte to, čím Velké Meziříčí je. Přál bych si, aby se město stále rozvíjelo tím správným směrem a Vám aby se zde dobře žilo.


Autor: Josef Komínek, starosta města Velké Meziříčí

Publikoval: -kas-

Čtěte také

8. 2. 2018 - Na dálnici se vrátí úsekové měření, radnice uvažuje o dalším pracovníkovi na výběr pokut

Již během měsíce dubna by se na úsek č 20 Velké Meziříčí - východ až Lhotka mělo vrátit úsekové měření rychlosti.

9. 8. 2018 - Stavba mostu na Třebíčské běží podle plánu

Na dnešní tiskové konferenci starosta města potvrdil, že stavba mostu na Třebíčské ulici přes řeku Balinku běží bez problémů či zdržení, přesně podle stanoveného harmonogramu.

5. 4. 2018 - Další nehoda na obchvatu u Oslavice

Jedna z nejnebezpečnějších křižovatek v kraji Vysočina opět zaúřadovala. Dnes ráno kolem 7 hodiny se zde stala dopravní nehoda osobního automobilu a nákladního vozidla.

24. 5. 2018 - Úspěšnou pětici stolních tenistů přijalo vedení města na radnici

Ve středu 23. května přijalo vedení města ve složení starosta Josef Komínek, místostarostka Jiřina Jurdová a radní Pavel Blažek tým úspěšných stolních tenistů, kterým se podařil vstup do vyšší soutěže.


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
MUZEUM Velké Meziříčí hledá PRŮVODCE
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist