NÁPOJE HOMOLA: 30 druhů RUMŮ!
Dnes je 19. ledna 2019, svátek má Doubravka, zítra Ilona.
  • Katovna se ve 13 hodin otevřela veřejnosti. Až do 18 hodin zde bude přichystán program.
  • Vánoční strom před radnicí je od středy 16. ledna minulostí.
  • Ulice Nádražní je dočasně uzavřena v horní části u jednoty. Autem se dá objet kolem bytovky.
  • Po oblevě se zvedají hladiny řek. Jako třeba Balinka ve VM.
  • Moravské klavírní trio a operní hosté na novoročním koncertě v Jupiter clubu.

SERIÁL: Úsek medializace a komunikace. Díl 3. Ostatní webové služby

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 13. 9. 2018 -

Člověk se až skoro musí pousmát, když ředitel Jupiter clubu s.r.o. Dufek servíruje zastupitelstvu informace typu: My jako nejsme jen zpravodajství, my jako máme FACEBOOK... a taky máme YOUTUBE kanál... Ve své podstatě jsou v dnešní době tyto komunikační kanály brány jako samozřejmost. Jo a ještě máme "NEWSLETTER". Poslední zmiňovaná možnost komunikace je pro zpravodajství považována spíše jako prehistorický přežitek, ale pojďme si tyto služby rozebrat postupně.


K napsání tohoto článku mne inspiroval NEWSLETTER, který přišel 15. srpna 2018 do emailové schránky. Obsah zprávy zněl "{systeme_content}" a tento email mi přišel o chvíli později znovu a se stejným sdělením… Připomínám, že za tyto informační služby zaplatí občané Velkého Meziříčí téměř milion korun ročně a prostě ouha, ono to nefunguje! Takže pěkně popořádku.

 

NEWSLETTER

Každý týden všem zaregistrovaným odběratelům přijde během středečního dopoledne (někdy i ve čtvrtek a někdy i odpoledne) do emailové schránky přehled o tom co se za týden ve Velkém Meziříčí událo. Bohužel, když ve středu navečer se zveřejní, že se v pátek zavírá most, tak tato služba je vám úplně k ničemu, protože NEWSLETTER se bude rozesílat zase až za týden… sice to stojí spoustu peněz, ale prostě smůla...

 

Zasílání zpráv nemá žádný systém. Zprávy by bylo dobré členit dle důležitosti, případně dle kategorií jako důležité, sport, kultura, atd.

 

Dalším důležitým faktem je, že stejná zpráva se rozesílá na více emailových adres a tím pádem emailové služby jako GMAIL, SEZNAM a další, považují tuto zprávu za SPAM a také tak s ním naloží a zpráva skončí buď v hromadné poště, ve složce SPAM, případně ve složce „Promoakce“.

 

Ve své podstatě tuto službu by zvládlo obsloužit pár řádků kódu, kdy se načtou do šablony články za dané časové období a v předem stanovenou dobu např. v 8 hodin ráno se automaticky rozešlou příjemcům. Jelikož newsletter chodí nepravidelně, vypadá to, že se asi tvoří nebo odesílá ručně a pak jen čekáte, jestli si daný člověk vzpomene, že má něco rozeslat...

 

FACEBOOK

Tento druh komunikace s uživateli využívá úsek medializace a komunikace poměrně často, možná až příliš často a tak se stává, že spousta zveřejněných FB příspěvků nemá vůbec žádný ohlas (like nebo sdílení).

 

Obrázky přiložené u příspěvku se samozřejmě neupravují, i když poměr zobrazeného obrázku zveřejněný na FACEBOOKU je úplně jiný než originál zveřejněný u článku, takže pak ten příspěvek vypadá tak nějak odfláknutě.

 

Fotogalerie a videa zveřejněná na FB jsou celkem v pořádku. Jen je škoda, že nejsledovanější videa nejsou z dílny redakce, ale většinou od pana ex-radního Michlíčka...

 

YOUTUBE kanál

Tato služba je výhradně zaměřená na zveřejňování video příspěvků. Bohužel ji redakce moc nevyužívá. Prostě se jim nechce trávit čas s natáčením, se střihem atd. Videa jsou tuctová a opět zde platí to samé co o videích na FB. Nejvíce čtenáře zaujímají videa od pana Michlíčka. Zdali je pan Michlíček daroval zdarma redakci, nebo to bylo za nějakou úplatu, to se asi nikdy nedozvíme.

 

Archiv tištěného zpravodaje

Další službou pro veřejnost by měl být PDF archiv tištěného zpravodaje. Bohužel tato služba ale funguje stejně jako newsletter. Prostě někdo to tam musí ručně dát a nikdy nevíte, kdy se nové číslo na webu objeví. Opět pár řádků kódu a PDF radničního zpravodaje by se mohlo zveřejňovat pravidelně např. v 8 hodin každou středu v novém měsíci..., ale to bychom asi chtěli po redakci už asi příliš.

 

Kontrolní informace, jako jsou zápisky z redakční rady, které by měli být zveřejňovány, se bohužel nezveřejňují na dané www stránce pravidelně. Dané informace se objevují jen jednou za čas a to většinou až na dotaz jiných novinářů: "Kde jsou zápisy z redakční rady?" a pak se tam za pár dní objeví i půl roku zpět.

 

Celý tento díl seriálu je o stále tom stejném jako ty předchozí.... Prostě redaktoři (dvě třetiny externích) pracují tak nějak na půl plynu... a informovat ani ne 10.000 občanů za 1.000.000 Kč je vynaložená částka v poměru s ostatními městy s podobným počtem obyvatel neskutečně vysoká!

 

Další článek bude opravdu výživný. Bude to článek o statistikách, abychom si udělali obraz, jak se na úseku medializace "MAKÁ"...

 

SERIÁL: Úsek medializace a komunikace - předchozí díly

Díl 1. Úvod

Díl 2. Webová prezentace


Autor: -red-

Publikoval: -red-

Čtěte také

7. 8. 2018 - Pohřešovaná žena z Velkomeziříčska byla vypátrána

V pondělí 6. srpna kolem jedenácté hodiny dopoledne přijali policisté v Novém Městě na Moravě oznámení o pohřešování devětasedmdesátileté ženy.

26. 9. 2018 - Řidič nákladního vozidla při couvání porazil sloup na Ostrůvku

V úterý 25. září po třinácté hodině odpoledne jsme přijali na integrovaném operačním středisku oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici ve Velkém Meziříčí.

17. 12. 2018 - Je Velkomeziříčsko nezávislé?

Na radničním webu vyšel 12. prosince 2018 článek od Martina Štindla (SpolečněVM) s názvem **2**Jaké bylo a jaké bude naše Velkomeziříčsko**2**. Článek se snaží vzbudit dojem, že transformace zpravodaje pod radnici je...

22. 6. 2018 - Česká cena za architekturu opět ve Velkém Meziříčí

Zveme Vás na výstavu nominovaných děl ČCA 2018 do Velkého Meziříčí.


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

MIKRON Moravia, s.r.o. - hledáme servisního technika
TOPlist