Na ČARODĚJNICE jedině STAROBRNO.
Dnes je 21. dubna 2019, svátek má Alexandra, zítra Evžénie.
  • Nová silnice na Třebíčské už se rýsuje.
  • Nová silnice na Třebíčské pohledem z rozhledny.
  • Na Bílou sobotu se dobrovolní hasiči ujali stavění vatry na blížící se čarodejnice. Video najdte na našem YouTube kanálu, odkaz v sekci Bleskovky.
  • V Mostištích už si užívají nového chodníku okolo silnice pod hřbitovem.
  • V Mostištích už jsou kočovní kolotočáři. Příští neděli je zde pouť.

SERIÁL: Úsek medializace a komunikace. Díl 3. Ostatní webové služby

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 13. 9. 2018 - komentářů 0

Člověk se až skoro musí pousmát, když ředitel Jupiter clubu s.r.o. Dufek servíruje zastupitelstvu informace typu: My jako nejsme jen zpravodajství, my jako máme FACEBOOK... a taky máme YOUTUBE kanál... Ve své podstatě jsou v dnešní době tyto komunikační kanály brány jako samozřejmost. Jo a ještě máme "NEWSLETTER". Poslední zmiňovaná možnost komunikace je pro zpravodajství považována spíše jako prehistorický přežitek, ale pojďme si tyto služby rozebrat postupně.


K napsání tohoto článku mne inspiroval NEWSLETTER, který přišel 15. srpna 2018 do emailové schránky. Obsah zprávy zněl "{systeme_content}" a tento email mi přišel o chvíli později znovu a se stejným sdělením… Připomínám, že za tyto informační služby zaplatí občané Velkého Meziříčí téměř milion korun ročně a prostě ouha, ono to nefunguje! Takže pěkně popořádku.

 

NEWSLETTER

Každý týden všem zaregistrovaným odběratelům přijde během středečního dopoledne (někdy i ve čtvrtek a někdy i odpoledne) do emailové schránky přehled o tom co se za týden ve Velkém Meziříčí událo. Bohužel, když ve středu navečer se zveřejní, že se v pátek zavírá most, tak tato služba je vám úplně k ničemu, protože NEWSLETTER se bude rozesílat zase až za týden… sice to stojí spoustu peněz, ale prostě smůla...

 

Zasílání zpráv nemá žádný systém. Zprávy by bylo dobré členit dle důležitosti, případně dle kategorií jako důležité, sport, kultura, atd.

 

Dalším důležitým faktem je, že stejná zpráva se rozesílá na více emailových adres a tím pádem emailové služby jako GMAIL, SEZNAM a další, považují tuto zprávu za SPAM a také tak s ním naloží a zpráva skončí buď v hromadné poště, ve složce SPAM, případně ve složce „Promoakce“.

 

Ve své podstatě tuto službu by zvládlo obsloužit pár řádků kódu, kdy se načtou do šablony články za dané časové období a v předem stanovenou dobu např. v 8 hodin ráno se automaticky rozešlou příjemcům. Jelikož newsletter chodí nepravidelně, vypadá to, že se asi tvoří nebo odesílá ručně a pak jen čekáte, jestli si daný člověk vzpomene, že má něco rozeslat...

 

FACEBOOK

Tento druh komunikace s uživateli využívá úsek medializace a komunikace poměrně často, možná až příliš často a tak se stává, že spousta zveřejněných FB příspěvků nemá vůbec žádný ohlas (like nebo sdílení).

 

Obrázky přiložené u příspěvku se samozřejmě neupravují, i když poměr zobrazeného obrázku zveřejněný na FACEBOOKU je úplně jiný než originál zveřejněný u článku, takže pak ten příspěvek vypadá tak nějak odfláknutě.

 

Fotogalerie a videa zveřejněná na FB jsou celkem v pořádku. Jen je škoda, že nejsledovanější videa nejsou z dílny redakce, ale většinou od pana ex-radního Michlíčka...

 

YOUTUBE kanál

Tato služba je výhradně zaměřená na zveřejňování video příspěvků. Bohužel ji redakce moc nevyužívá. Prostě se jim nechce trávit čas s natáčením, se střihem atd. Videa jsou tuctová a opět zde platí to samé co o videích na FB. Nejvíce čtenáře zaujímají videa od pana Michlíčka. Zdali je pan Michlíček daroval zdarma redakci, nebo to bylo za nějakou úplatu, to se asi nikdy nedozvíme.

 

Archiv tištěného zpravodaje

Další službou pro veřejnost by měl být PDF archiv tištěného zpravodaje. Bohužel tato služba ale funguje stejně jako newsletter. Prostě někdo to tam musí ručně dát a nikdy nevíte, kdy se nové číslo na webu objeví. Opět pár řádků kódu a PDF radničního zpravodaje by se mohlo zveřejňovat pravidelně např. v 8 hodin každou středu v novém měsíci..., ale to bychom asi chtěli po redakci už asi příliš.

 

Kontrolní informace, jako jsou zápisky z redakční rady, které by měli být zveřejňovány, se bohužel nezveřejňují na dané www stránce pravidelně. Dané informace se objevují jen jednou za čas a to většinou až na dotaz jiných novinářů: "Kde jsou zápisy z redakční rady?" a pak se tam za pár dní objeví i půl roku zpět.

 

Celý tento díl seriálu je o stále tom stejném jako ty předchozí.... Prostě redaktoři (dvě třetiny externích) pracují tak nějak na půl plynu... a informovat ani ne 10.000 občanů za 1.000.000 Kč je vynaložená částka v poměru s ostatními městy s podobným počtem obyvatel neskutečně vysoká!

 

Další článek bude opravdu výživný. Bude to článek o statistikách, abychom si udělali obraz, jak se na úseku medializace "MAKÁ"...

 

SERIÁL: Úsek medializace a komunikace - předchozí díly

Díl 1. Úvod

Díl 2. Webová prezentace


Autor: -red-

Publikoval: -red-

Čtěte také

7. 3. 2019 - Motorkáři otevřou sezónu srazem na náměstí ve Velkém Meziříčí

V sobotu 6. dubna 2019, bude náměstí ve Velkém Meziříčí opět plné burácejících motorů a naleštěných mašin.

13. 9. 2018 - Den se záchranáři přinesl zábavu i poučení

Ve čtvrtek 13. září bylo v dopoledních hodinách na náměstí velmi rušno. Houkala zde sanitka, byla slyšet střelba a vznášel se hustý dým.

17. 2. 2019 - Studentský ples gymnázia s půlnočním tanečním překvapením

Na sobotu 16. února připadl letošní studentský ples, který pořádá již tradičně Sdružení rodičů při Gymnáziu Velké Meziříčí.

20. 11. 2018 - Zastupitelé zvolili členy kontrolního a finančního výboru

Na svém zasedání v úterý 20. listopadu zřídili dva povinné výbory a zároveň zvolili jejich nové členy.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

NOVĚ OTEVŘENO! Top Figure Fitness
TOPlist