NÁPOJE HOMOLA: 30 druhů RUMŮ!
Dnes je 22. října 2018, svátek má Sabina, zítra Teodor.
  • Dále sledujeme rekonstrukci hřiště na Kunšovci.
  • Pohádku o rozpustilém štěňátku Dášence v neděli odpoledne dětem přivezlo divadlo Scéna Zlín.
  • Fotbalisté dnes zvítězili nad Dolním Benešovem 2:1.
  • V sobotu ráno byla odstraněna zahrádka před Jupiter clubem.
  • Páteční večer v Jéčku patřil osobitému humoru Josefa Dvořáka coby vodníka Čochtana.

Jak by to vypadalo, kdyby…

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 18. 9. 2018 -

Návrh z architektonické soutěže na podobu náměstí.
Návrh z architektonické soutěže na podobu náměstí.
foto: archiv

Vraťme se dva roky zpět a představme si, že bývalý starosta podepíše realizaci projektu Náměstí podle vybraného návrhu pana architekta Mikuláška. Nevzniká žádná občanská iniciativa. Autor návrhu číslo dvě, pan architekt Cikán, se odvolává na ÚOHS. Po půl roce rozhodne úřad, že se nejednalo s prvními třemi architekty a že město VM má ještě jednat s autory druhého a třetího oceněného návrhu. Ale vedení města se tomu brání a podává rozklad na ÚOHS prostřednictvím městských právníků.


Po dalších měsících potvrdí ředitel ÚOHS, že město pochybilo. A nařídí zrušit smlouvu s autorem prvního návrhu a jednat se všemi třemi autory. Jednotní zastupitelé se diví, proč nám někdo z Prahy nařizuje takovou hloupost? Vždyť jsme si vybrali vítězný návrh soutěže. A teď nám někdo tvrdí, že vítězný návrh není a že jsou tři oceněné návrhy a my musíme jednat s více autory? To přece takto nejde a rozhodnou se podat rozklad prostřednictvím renomované právní kanceláře. A tak ředitel ÚOHS nařídí svým podřízeným přezkoumat celou architektonickou soutěž.

 

Po několika dalších měsících přijde šokující rozhodnutí. Architektonická soutěž je neplatná, protože ani nezačala. Soutěž nebyla zveřejněna ve Věstníku veřejných zakázek. Kvůli takové malé formální chybě nám chtějí zrušit celou architektonickou soutěž? Vždyť vše rozhodovali a tvořili samí odborníci. Renomovaní architekti, sekretář soutěže, vedení města vše potvrdilo, tak co to znamená? Taková blbost jako nějaký věstník, vždyť o tom všichni architekti věděli, co to vlastně je? To že říká zákon? Kdo vymyslel takovou hloupost, jako že se má soutěž někde zveřejňovat, je to naše soutěž, co je komu po tom? A město podá opětovný rozklad.

 

Jak rozhodne ředitel ÚOHS? No přece nepůjde proti rozhodnutí vlastního úřadu a předchozí rozhodnutí potvrdí. Ale co teď? Pan architekt Mikulášek má hotový projekt za čtyři milióny a oni tvrdí, že je projekt neplatný a že jej nesmíme použít. Tak zaplatíme čtyři milióny, z naší kapsy ty peníze nejsou. A stejně kdybychom rekonstrukci zrealizovali, tak by za tři roky plynaři rozkopali celý střed města a museli bychom vše dláždit znovu. Takže jsme vlastně ušetřili!!!

 

Ano, takto by se vyvíjela architektonická soutěž, kdyby tehdy nezablokovalo třináct zastupitelů podpis smlouvy s panem architektem Mikuláškem. Přičemž tři z nich byli atakováni nevybíravými útoky a titulováni urážející nálepkou „přeběhlíci“. Těchto třináct zastupitelů zatáhlo za záchrannou brzdu a zastavilo v poslední chvíli do velkých ztrát a pekel mířící velmi „zvláštní“ projekt. Byla to politická prozíravost a nikoli politikaření, ze které byli a jsou neustále osočováni.

 

Určitě budu rád, když se na vývoji města budou podílet odborníci a architekti. Ale je potřeba dělat všechny projekty a ostatní záležitosti pořádně a dotahovat je do úspěšného závěru. Architektonická soutěž měla, bohužel, do úspěšného projektu hodně daleko. A když budeme počítat ztráty ze soutěže vyplývající, nebude to jen už vynaložený milión Kč. Je to také otrávená atmosféra v tomto městě, které je naším domovem.


Autor: Mgr. Tomáš Rapušák

Publikoval: -red-

Čtěte také

11. 10. 2018 - Zneužití a poškození dobrého jména Meziříčského fóra

Vážení občané, potkala nás velmi nemilá situace. Někdo se na sociální síti Facebook vydává pod falešným profilem za Meziříčské fórum.

28. 2. 2018 - Debatovali o odpadech

V sobotu 24. 2. na malé scéně Jupiter clubu proběhla debata a promítání filmu na téma odpad(k)ů v lokálním i globálním kontextu.

13. 3. 2018 - Město chce novou zkušební dráhu po výuku motocyklů

Na posledním zasedání městské rady byl schválen možná již poslední roční pronájem zkušební plochy u vlakového nádraží.

22. 3. 2018 - Obyvatelé bytovky nad Lacrumem si stěžují na stavební práce. Úředníci provedli kontrolu

Doposud poklidné sousedství bytového domu a areálu potravinářské výroby Lacrum dostalo trhliny.


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

BUILDINGcentrum-HSV: PŘIJMEME ZAMĚSTNANCE
TOPlist