30 druhů RUMŮ!
Dnes je 19. června 2019, svátek má Leoš, zítra Květa.
  • Výkopové práce ve Stránecké Zhoři jsou v plném proudu.
  • U příležitosti Dne Policie uspořádalo v úterý 18. června odpoledne Krajské ředitelství koncert Posádkové hudby a hudby Hradní stráže v parku Gustava Mahlera v Jihlavě. Zněly hlavně známé hity z detektivek.
  • Jarní divadelní sezónu zakončilo v pondělí večer odložené představení Třetí prst na levé ruce. V hlavních rolí sester se představily Iva Pazderková a Martina Randová.
  • Od dneška do 12. července nejezdi vlaky z VM na Studenec.
  • Stinné údolí k hotelu Amerika je pryč. Přilehlá stráň byla odlesněna.

Jak by to vypadalo, kdyby…

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 18. 9. 2018 - komentářů 0

Návrh z architektonické soutěže na podobu náměstí.
Návrh z architektonické soutěže na podobu náměstí.
foto: archiv

Vraťme se dva roky zpět a představme si, že bývalý starosta podepíše realizaci projektu Náměstí podle vybraného návrhu pana architekta Mikuláška. Nevzniká žádná občanská iniciativa. Autor návrhu číslo dvě, pan architekt Cikán, se odvolává na ÚOHS. Po půl roce rozhodne úřad, že se nejednalo s prvními třemi architekty a že město VM má ještě jednat s autory druhého a třetího oceněného návrhu. Ale vedení města se tomu brání a podává rozklad na ÚOHS prostřednictvím městských právníků.


Po dalších měsících potvrdí ředitel ÚOHS, že město pochybilo. A nařídí zrušit smlouvu s autorem prvního návrhu a jednat se všemi třemi autory. Jednotní zastupitelé se diví, proč nám někdo z Prahy nařizuje takovou hloupost? Vždyť jsme si vybrali vítězný návrh soutěže. A teď nám někdo tvrdí, že vítězný návrh není a že jsou tři oceněné návrhy a my musíme jednat s více autory? To přece takto nejde a rozhodnou se podat rozklad prostřednictvím renomované právní kanceláře. A tak ředitel ÚOHS nařídí svým podřízeným přezkoumat celou architektonickou soutěž.

 

Po několika dalších měsících přijde šokující rozhodnutí. Architektonická soutěž je neplatná, protože ani nezačala. Soutěž nebyla zveřejněna ve Věstníku veřejných zakázek. Kvůli takové malé formální chybě nám chtějí zrušit celou architektonickou soutěž? Vždyť vše rozhodovali a tvořili samí odborníci. Renomovaní architekti, sekretář soutěže, vedení města vše potvrdilo, tak co to znamená? Taková blbost jako nějaký věstník, vždyť o tom všichni architekti věděli, co to vlastně je? To že říká zákon? Kdo vymyslel takovou hloupost, jako že se má soutěž někde zveřejňovat, je to naše soutěž, co je komu po tom? A město podá opětovný rozklad.

 

Jak rozhodne ředitel ÚOHS? No přece nepůjde proti rozhodnutí vlastního úřadu a předchozí rozhodnutí potvrdí. Ale co teď? Pan architekt Mikulášek má hotový projekt za čtyři milióny a oni tvrdí, že je projekt neplatný a že jej nesmíme použít. Tak zaplatíme čtyři milióny, z naší kapsy ty peníze nejsou. A stejně kdybychom rekonstrukci zrealizovali, tak by za tři roky plynaři rozkopali celý střed města a museli bychom vše dláždit znovu. Takže jsme vlastně ušetřili!!!

 

Ano, takto by se vyvíjela architektonická soutěž, kdyby tehdy nezablokovalo třináct zastupitelů podpis smlouvy s panem architektem Mikuláškem. Přičemž tři z nich byli atakováni nevybíravými útoky a titulováni urážející nálepkou „přeběhlíci“. Těchto třináct zastupitelů zatáhlo za záchrannou brzdu a zastavilo v poslední chvíli do velkých ztrát a pekel mířící velmi „zvláštní“ projekt. Byla to politická prozíravost a nikoli politikaření, ze které byli a jsou neustále osočováni.

 

Určitě budu rád, když se na vývoji města budou podílet odborníci a architekti. Ale je potřeba dělat všechny projekty a ostatní záležitosti pořádně a dotahovat je do úspěšného závěru. Architektonická soutěž měla, bohužel, do úspěšného projektu hodně daleko. A když budeme počítat ztráty ze soutěže vyplývající, nebude to jen už vynaložený milión Kč. Je to také otrávená atmosféra v tomto městě, které je naším domovem.


Autor: Mgr. Tomáš Rapušák

Publikoval: -red-

Čtěte také

26. 10. 2018 - FOTOGALERIE: Stavba mostu na ulici Třebíčská

Historický most s velkými oblouky byl zbourán. Staví se nový, širší most s mnohem nižšími oblouky.

13. 12. 2018 - Je to tady! Už v sobotu se rozjíždí vlek na Fajťáku

Je to tady! Již v sobotu 15. 12. 2018 zahajujeme sezónu 2018/19 a od 8.30 hod. spouštíme vlek!

2. 6. 2019 - Ve Velkém Meziříčí se konaly první dětské letní hry Kamevédy

Celodenní akce a nová tradice se začala v sobotu 1. června na atletickém stadionu za ZŠ Školní vr Velkém Meziříčí.

11. 5. 2019 - Proč koalice a opozice?

Protože to tady někdo někdy zavedl. Nechci rozebírat kdo a kdy. Nebylo by to konstruktivní. Od té doby začalo rozdělování, místo vzájemné spolupráce.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

CONTENT: Hledáme STROJNÍKA
TOPlist