30 druhů RUMŮ!
Dnes je 22. května 2019, svátek má Emil, zítra Vladimír.
  • Reklamace nové silnice na Třebíčské začíná frézováním asfaltu na horní křižovatce s Družstevní.
  • Třebíčská je od rána opět na několik dní uzavřená a bude se předělávat. Objížďka po obchvatu.
  • Filmový dokumentarista Rudolf Adler promítl v úterý odpoledne členům Vlastivědné a genealogické společnosti v kině tři krátné filmy. Dva svých studentů o škole pro nevidomé v Tasově a příběh bratří Reynků, potom svůj vlastní Znojmo dvojmo o vinobraní.
  • U Netínského rybníka opět rozkvetly stovky orchidejí.
  • Již v pátek se uskuteční Noc kostelů. Program je na www.nockostelu.cz.

Policisté kontrolovali věnování se řízení

ZPRÁVY - KRIMI - 25. 9. 2018 - komentářů 0

Z policejní kontroly na dálnici u Velkého Meziříčí.
Z policejní kontroly na dálnici u Velkého Meziříčí.
foto: PČR

pátek se policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina zapojili do celoevropského projektu „Věnování se řízení“.


Cílem byla kontrola zejména dodržování stanovené nejvyšší povolené rychlosti, způsobu jízdy, dodržování povinnosti používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů a zákaz telefonování za jízdy. Tato dopravně bezpečnostní akce se uskutečnila na dálnici D1, a také na ostatních komunikacích nižších tříd. Byla zaměřena především na nevěnování se řízení, a to zejména v souvislosti s manipulací s hovorovým zařízením během řízení motorového vozidla. V Kraji Vysočina evidujeme velké množství dopravních nehod způsobených tím, že se řidič dostatečně nevěnuje řízení.

 

Při dopravně bezpečnostní akci policisté využili nově pořízenou techniku v podobě speciálních výkonných dalekohledů, které jsou schopné zaznamenat protiprávní jednání řidiče na poměrně velkou vzdálenost. Tento dalekohled policisté použili ke zjištění dopravních přestupků, které nelze zjistit a zadokumentovat jiným způsobem. Patří sem právě držení hovorového zařízení nebo nepoužití bezpečnostních pásů během jízdy. Všechna zjištěná protiprávní jednání policisté postihovali dle zákonných předpisů.

 

Do dopravně bezpečnostní akce byli zapojeni policisté dopravní, pořádkové a cizinecké policie, kteří zastavili a zkontrolovali celkem 814 vozidel. Při těchto kontrolách zjistili 134 přestupků, z toho 131 přestupků vyřešili policisté pokutou v příkazním řízení a tři přestupky oznámili do správního řízení na správní orgán. U dvou řidičů zjistili policisté přítomnost alkoholu. V obou případech vykázaly dechové zkoušky hodnoty do jedné promile a řidiči se tak dopustili přestupku.

 

Při kontrolách policisté dále zjistili, že devatenáct řidičů překročilo nejvyšší stanovenou rychlost jízdy, třináct řidičů za jízdy nepoužilo bezpečnostní pás, jedenáct řidičů nemělo vyhovující technický stav vozidla, jeden řidič jel bez platné dálniční známky a jeden řidič nepředložil platný doklad o pojištění odpovědnosti.

 

Vzhledem k tomu, že nevěnování se řízení je jeden z nejčastějších způsobů zavinění dopravních nehod, budou policisté v následujícím období v rámci běžného výkonu služby nebo při dopravně bezpečnostních akcích obdobného charakteru pokračovat v těchto kontrolách.


Autor: nprap. Martin Hron

Publikoval: -kas-

Čtěte také

3. 5. 2019 - Na Družstevní vypátrali hledaného muže

Ve čtvrtek 2. května vykonávali velkomeziříčští policisté obchůzkovou činnost na území města, přičemž si kolem poledne na ulici Družstevní všimli muže, který odpovídal popisu celostátně hledané osoby.

18. 2. 2019 - Žena ve Velkém Meziříčí řídila vozidlo v silně podnapilém stavu

Policisté z obvodního oddělení Velké Meziříčí prováděli v rámci běžného výkonu služby dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu.

27. 1. 2019 - Krádež kabelky na ulici Třebíčská

V sobotu 26. ledna okolo půl třetí ráno vyjížděli policisté z obvodního oddělení Velké Meziříčí na ulici Třebíčská, kde v jednom z tamních podniků došlo k odcizení volně odložené kabelky.

4. 10. 2018 - Krádež dřeva u Dobré Vody

Velkomeziříčtí policisté prošetřují případ krádeže smrkového dřeva, ke kterému došlo v době od začátku září do pondělí 1. října.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
BUILDINGcentrum-HSV: PŘIJMEME ZAMĚSTNANCE
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist