• U příležitosti Dne Policie uspořádalo v úterý 18. června odpoledne Krajské ředitelství koncert Posádkové hudby a hudby Hradní stráže v parku Gustava Mahlera v Jihlavě. Zněly hlavně známé hity z detektivek.
  • Jarní divadelní sezónu zakončilo v pondělí večer odložené představení Třetí prst na levé ruce. V hlavních rolí sester se představily Iva Pazderková a Martina Randová.
  • Od dneška do 12. července nejezdi vlaky z VM na Studenec.
  • Stinné údolí k hotelu Amerika je pryč. Přilehlá stráň byla odlesněna.

Starší dorostenky si v domácím prostředí připsaly první vítězství

SPORT - HÁZENÁ - 14. 10. 2018 - komentářů 0

Do souboje se známým soupeřem, se kterým máme dvouletou negativní bilanci, vyrukoval domácí celek s chutí a vervou.

Sobota 13. října

2. liga starší dorostenky

TJ Sokol Velké Meziříčí – DHK Pardubice 21:19 (11:9)

Posílen o tři hostující hráčky z Tatranu Bohunice dokázal od prvních minut výbornou defenzívou a rychlým přechodem zaznamenávat jednoduché branky a držel si tak nadějné vedení. Pardubické s přibývajícími minutami postupně zpřesnily hru, přidaly na důrazu v obranné hře a začaly pomalu umazávat z gólového rozdílu. Oproti minulému kolu se nám zadařilo takticky a zejména gólově sehrát poslední minuty a na poločasovou pauzu jsme tak odcházeli po zásluze šťastnější o dva zásahy. Po změně stran soupeř poměrně rychle srovnal a začal mít i přes domácí oddechový čas a taktickou poradu mírně navrch. V rozmezí 46. - 51. minuty využil naše „hluché místo“ a dostal se do nejtěsnějšího vedení. Důležité bylo, že jsme se nepoložili, efektivně využili nabízenou dvojnásobnou přesilovku a po sérii pěti branek v jednom sledu se dokázali herně i psychicky vzchopit. Hráčky velmi dobře plnily taktické pokyny, bojovaly s velkým nasazením, naopak soupeřkám v závěru viditelně docházely síly a častěji pak chybovaly. Po velmi dobrém kolektivním výkonu jsme si tak připsali první sezónní výhru, ke které velkou měrou přispěly i výkony obou našich brankářek.

V dalším kole zavítáme na horkou půdu nováčka soutěže – severomoravského týmu 1. SC Bohumín.

7m – hody 2/2:2/1, vyloučení 1:4.

Sled branek – 3:0,4:2,6:4,7:6,10:8,11:11,14:11,14:14,15:14,15:16,16:17,20:17,21:18.

Hrály: Šabacká Jarmila, Blažková Veronika – Pacalová Lenka (6/2), Pospíšilová Markéta (6), Partlová Denisa (3), Cahová Kristýna (1), Kuřátková Klára (1), Šimková Sylvie (1), Pospíšilová Magda (1), Borkovcová Tereza, Šmídová Tereza, Horká Vendula.

Trenér ing. Vincenc Záviška, vedoucí družstva Andrea Kuřátková, asistent Tomáš Partl.

Pozvánka do sportovní haly „za Světlou“ :

Neděle 21. října

9,00 – 15,00 hodin         Liga Vysočiny mladší žákyně

Sobota 27. října

11,00 hodin          II. liga starší dorostenky        Jiskra Havlíčkův Brod

13,00 hodin          I. liga ženy                              Jiskra Havlíčkův Brod

15,00 hodin          II. liga mladší dorostenci       HBC Olomouc

17,00 hodin          II. liga muži                            HBC Olomouc

Autor: Vincenc Záviška

25. 2. 2019 - Dorostenci si na úvod jarní části zastříleli proti Juliánovu

Proti družstvu ze spodní části tabulky byla od začátku patrná převaha na naší straně a postupně jsme si budovali náskok až na poločasový výsledek 19:7.

19. 11. 2018 - Starší žákyně TJ Sokola Velké Meziříčí vybojovaly postup do Žákovské ligy v házené

V hale za Světlou se v neděli uskutečnil jeden ze čtyř kvalifikačních turnajů do Žákovské ligy.

19. 3. 2019 - Starším žákům házené se v Žákovské Lize nedařilo

Žákovská Liga starších žáků - 4. kolo.

12. 11. 2018 - Starší žáci házené postupují do Žákovské Ligy

V pondělí 5. a ve čtvrtek 8. listopadu jsme se utkali s vedoucím týmem západní skupiny Ligy Vysočiny Havlíčkovým Brodem o jediné přímé postupové místo do celostátní Žákovské Ligy.