Dnes je 5. srpna 2020, svátek má Kristián, zítra Oldřiška.
  • Za parkování kde se nemá, dostanete od městské policie lísteček. Řidič parkující na žluté čáře na komunikaci Poříčí bude muset přijít na služebnu vysvětlovat.
  • Řeka Balinka dosáhla ve 14 hodin 1. stupeň povodňové aktivity, do večera opět začala klesat.
  • Jejkovská brána u vjezdu na náměstí od hlavní pošty v Třebíči je od 1. srpna do 15. září 2020 uzavřena.
  • Silnice III/36045, Sviny - Křižanov je z důvodu stavebních prací uzavřena od 3. 8. do 21. 8. 2020.
  • Perpetumu Jiřího Schelingera počasí nepřeje...

Starší žáci házené se přiblížili přímému postupu do Žákovské Ligy

SPORT - HÁZENÁ - 24. 10. 2018 - komentářů 0

Společné foto týmu.
Společné foto týmu.
foto: archiv autora

V neděli 21. října odehráli starší žáci házené třetí kolo Ligy Vysočiny. Pořadatelství turnaje se zhostila Kuřim. Hrálo se v krásné nové městské sportovní hale. Takovou včetně přilehlého welness můžou sportovci a široká veřejnost Velkého Meziříčí městu Kuřim jenom závidět.


Hrací doba byla 2x15 minut. Soutěž je rozdělena na dvě skupiny kdy první dva celky po podzimu hrají na jaře o celkové vítězství v Lize Vysočiny a zbylé týmy se utkají ve skupině o pohár předsedy Krajského svazu házené. Navíc nejlepší mužstvo po podzimu má právo přímého postupu do prestižní Žákovské Ligy. My máme pro letošní sezónu v soutěži dva týmy které na podzim hrají východní skupinu. 

 

A družstvo mělo na turnaji zápasy jako na houpačce. V utkání o čelo tabulky proti Novému Veselí jsme velmi špatně začali a po deseti minutách jsme prohrávali 1:4. Hra v útoku byla zbrklá, nedokázali jsme si vypracovat dobré střelecké příležitosti a nechali se brzy přeušovat. Naštěstí velmi dobře fungovala alespoň obrana. Po oddechovém čase jsme hru zpřesnili, na obraně jsme ještě přidali a zápas začali otáčet. Vše vygradovalo sedmimetrovým hodem v náš prospěch deset vteřin před koncem. O ten se přihlásil sebevědomě Radovan Škoda a radosti nás všech vystřelil výhru 8:7. Utkání proti kompletním domácím kohoutům z Kuřimi jsme začali na výbornou. Vše fungovalo na jedničku a po deseti minutách jsme vedli 7:1. Pak jsme prostřídali a soupeř začal z náskoku ukrajovat. Po přestávce navíc změnil útočný systém na dva pivoty a i když jsme se na tuto variantu na tréninku připravovali, tak to byl pokrm který naší obraně vůbec nechutnal. Až do konce zápasu jsme s ním měli problémy. Naštěstí fungoval alespoň útok a my byli na konci rádi za remízu 15:15. V dalších zápasech jsme vyhráli již bez větších problémů a do tabulky si tak připsali z 8 možných bodů hned sedm. 
 
 
Velmi dobře se tentokrát prezentoval jak v obraně tak v útoku Jakub Strýček a od začátku sezóny potvrzuje, že je klíčovým hráčem tohoto týmu. 
 
 
Jelikož domácí Kuřim porazila tým z Nového Veselí jsme tak v  průběžné tabulce na 1.místě s náskokem třech bodů na právě druhé Nové Veselí. Přímý postup do Žákovské Ligy můžeme stvrdit hned následující turnaj. Ten pořádáme u nás na hale v neděli 4. listopadu, a doufáme, že nás přijdete podpořit. 
 
 
B družstvo, které je z větší části tvořeno mladšími žáky odehrálo další povedený turnaj. Kluci získávali cenné zkušenosti a dokázali vybojovat jeden bod za remízu z Dolní Cerekví. Potěšitelné je, že všichni chtějí hrát a být na hřišti, čehož se jim v tomto týmu dostává mírou vrchovatou,nebojí se střílet a zkoušet si věci naučené z tréninku. Zatím kluci ztrácí na obraně a v útoku proti starším a urostlejším soupeřům hlavně fyzicky, ale to se v dalších letech obrátí v jejich prospěch. Každopádně je hodně na čem v tréninku pracovat. Tahouny tohoto týmu jsou Marek Požár a Robin Koudela, v bráně Tomáš Kučera, velké zlepšení ukázal Martin Špinar. Pochvalu za bojovnost a elán zaslouží však všichni hráči z obou našich družstev. 
 
 
Výsledky:
Velmez A - Dolní Cerekev 16:7 
Velmez A - Velmez B 19:13
Velmez A - Kuřim 15:15
Velmez A - Nové Veselí 8:7
Velmez B - Kuřim 6:20
Velmez B - Nové Veselí 4:12
Velmez B - Dolní Cerekev 11:11
 
Hráli: 
VM A - Lukáš Deraha, Radim Kocourek, Martin Chalupa, Jakub Russ, Radek Navrátil, Pavel Kotouček, Jakub Mach, Adam Požár, Jiří Čermák, Jakub Strýček, Radovan Škoda, 
 
VM B - Tomáš Kučera, Štěpán Čermák, Martin Špinar, Vojtěch Bradáč, Robin Koudela, Marek Požár,  David Dřímal, David Slabý, Petr Zezula, Jakub Uchytil. 
Trenér - David Stoklasa
 
Vedoucí družstva - Tomáš Krčál 
 

Autor: David Stoklasa

Publikoval: -kas-

Čtěte také

10. 2. 2020 - HÁZENÁ: Muži ovládli domácí ALPA Cup

Dva týdny před ostrým vstupem do jarních druholigových bojů uspořádali naši házenkáři na domácí palubovce přípravný turnaj – ALPA Cup.

22. 1. 2020 - Minižáci házené se zúčastnili mezinárodního turnaje v Kostelci na Hané

O víkendu 18. a 19. ledna se zúčastnili naši nejmenší házenkáři velmi kvalitně obsazeného turnaje který pořádal oddíl Kostelce na Hané. Hrálo se v místní školní hale, kde bylo ve třídách ubytování...

1. 3. 2020 - Starší dorostenky vezou cenné body z Turnova

Ke druhému jarnímu utkání jsme cestovali s poměrně úzkým kádrem, když citelně chyběly zraněná spojka Tereza Odehnalová a křídelnice Natka Koudelová.

9. 2. 2020 - Starší dorostenky zahájily vítězně

Úspěšný start do jarní odvetné části předvedly domácí hráčky. I když trenéři museli ještě na pátečním tréninku řešit hodně zvláštní omluvu naší nejzkušenější hráčky, která dala přednost masopustnímu veselí…


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
ZŠ Sokolovská: Hledáme učitelku/učitele
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

BANNEROVÁ REKLAMA FUNGUJE!
TOPlist