Dnes je 18. listopadu 2019, svátek má Romana, zítra Alžběta.
  • Oslavu 30 let svobody uspořádalo také Město Velké Meziříčí v kině. Promítal se zbrusu nový dokument Diagnóza svoboda, zazpíval sbor gymnázia a vystoupili pamětníci listopadových událostí Vilém Lavický, Jiřina Kácalová, Joel Ruml, Emanuel Míšek.
  • Na náměstí se po 17. hodině konala poklidná demonstrace Milionu chvilek pro demokracii. Vystoupili pamětníci minulého režimu, revoluce v roce 1989 i nynější studenti.
  • Mezi lípami k pilíři tří barev autora Miroslava Štěpánka, který byl vytvořen ke stému výročí založení Československa, symbolu demokracie, lidé pokládali zapálené svíčky.
  • Do pochodu svobody a demokracie od gymnázia na náměstí se připojila více než stovka lidí.
  • Své osobní zážitky z revolučního roku lidem přiblížili na besedě Joel Ruml a hrabě Jan Podstatzský.

Starší žáci házené se přiblížili přímému postupu do Žákovské Ligy

SPORT - HÁZENÁ - 24. 10. 2018 - komentářů 0

Společné foto týmu.
Společné foto týmu.
foto: archiv autora

V neděli 21. října odehráli starší žáci házené třetí kolo Ligy Vysočiny. Pořadatelství turnaje se zhostila Kuřim. Hrálo se v krásné nové městské sportovní hale. Takovou včetně přilehlého welness můžou sportovci a široká veřejnost Velkého Meziříčí městu Kuřim jenom závidět.


Hrací doba byla 2x15 minut. Soutěž je rozdělena na dvě skupiny kdy první dva celky po podzimu hrají na jaře o celkové vítězství v Lize Vysočiny a zbylé týmy se utkají ve skupině o pohár předsedy Krajského svazu házené. Navíc nejlepší mužstvo po podzimu má právo přímého postupu do prestižní Žákovské Ligy. My máme pro letošní sezónu v soutěži dva týmy které na podzim hrají východní skupinu. 

 

A družstvo mělo na turnaji zápasy jako na houpačce. V utkání o čelo tabulky proti Novému Veselí jsme velmi špatně začali a po deseti minutách jsme prohrávali 1:4. Hra v útoku byla zbrklá, nedokázali jsme si vypracovat dobré střelecké příležitosti a nechali se brzy přeušovat. Naštěstí velmi dobře fungovala alespoň obrana. Po oddechovém čase jsme hru zpřesnili, na obraně jsme ještě přidali a zápas začali otáčet. Vše vygradovalo sedmimetrovým hodem v náš prospěch deset vteřin před koncem. O ten se přihlásil sebevědomě Radovan Škoda a radosti nás všech vystřelil výhru 8:7. Utkání proti kompletním domácím kohoutům z Kuřimi jsme začali na výbornou. Vše fungovalo na jedničku a po deseti minutách jsme vedli 7:1. Pak jsme prostřídali a soupeř začal z náskoku ukrajovat. Po přestávce navíc změnil útočný systém na dva pivoty a i když jsme se na tuto variantu na tréninku připravovali, tak to byl pokrm který naší obraně vůbec nechutnal. Až do konce zápasu jsme s ním měli problémy. Naštěstí fungoval alespoň útok a my byli na konci rádi za remízu 15:15. V dalších zápasech jsme vyhráli již bez větších problémů a do tabulky si tak připsali z 8 možných bodů hned sedm. 
 
 
Velmi dobře se tentokrát prezentoval jak v obraně tak v útoku Jakub Strýček a od začátku sezóny potvrzuje, že je klíčovým hráčem tohoto týmu. 
 
 
Jelikož domácí Kuřim porazila tým z Nového Veselí jsme tak v  průběžné tabulce na 1.místě s náskokem třech bodů na právě druhé Nové Veselí. Přímý postup do Žákovské Ligy můžeme stvrdit hned následující turnaj. Ten pořádáme u nás na hale v neděli 4. listopadu, a doufáme, že nás přijdete podpořit. 
 
 
B družstvo, které je z větší části tvořeno mladšími žáky odehrálo další povedený turnaj. Kluci získávali cenné zkušenosti a dokázali vybojovat jeden bod za remízu z Dolní Cerekví. Potěšitelné je, že všichni chtějí hrát a být na hřišti, čehož se jim v tomto týmu dostává mírou vrchovatou,nebojí se střílet a zkoušet si věci naučené z tréninku. Zatím kluci ztrácí na obraně a v útoku proti starším a urostlejším soupeřům hlavně fyzicky, ale to se v dalších letech obrátí v jejich prospěch. Každopádně je hodně na čem v tréninku pracovat. Tahouny tohoto týmu jsou Marek Požár a Robin Koudela, v bráně Tomáš Kučera, velké zlepšení ukázal Martin Špinar. Pochvalu za bojovnost a elán zaslouží však všichni hráči z obou našich družstev. 
 
 
Výsledky:
Velmez A - Dolní Cerekev 16:7 
Velmez A - Velmez B 19:13
Velmez A - Kuřim 15:15
Velmez A - Nové Veselí 8:7
Velmez B - Kuřim 6:20
Velmez B - Nové Veselí 4:12
Velmez B - Dolní Cerekev 11:11
 
Hráli: 
VM A - Lukáš Deraha, Radim Kocourek, Martin Chalupa, Jakub Russ, Radek Navrátil, Pavel Kotouček, Jakub Mach, Adam Požár, Jiří Čermák, Jakub Strýček, Radovan Škoda, 
 
VM B - Tomáš Kučera, Štěpán Čermák, Martin Špinar, Vojtěch Bradáč, Robin Koudela, Marek Požár,  David Dřímal, David Slabý, Petr Zezula, Jakub Uchytil. 
Trenér - David Stoklasa
 
Vedoucí družstva - Tomáš Krčál 
 

Autor: David Stoklasa

Publikoval: -kas-

Čtěte také

4. 6. 2019 - Mladší žáci těsně čtvrtí na MČR v Házenkářském desetiboji

Po úspěšné březnové kvalifikaci jsme postoupili do republikového finále, které se tento rok konalo od pátku 31.5. do neděle 2.6. v Plzni.

23. 9. 2019 - Minižáci házené na turnaji v Sokolnicích stříbrní

V sobotu 14. září odcestovali minižáci a přípravka házené na turnaj do Sokolnic.

2. 4. 2019 - HÁZENÁ: Muži na jaře poprvé prohráli

V sobotu se na hale Za Světlou odehrálo atraktivní utkání druhého celku se čtvrtým, které od sebe dělilo jen skóre. Hostující celek disponuje neproduktivnějším útokem soutěže v čele s nejlepším střelcem soutěže...

27. 5. 2019 - Národní finále 45. ročníku Novinářského kalamáře v házené mladších žáků

Deset nejlepších školních házenkářských týmů se sjelo do Velké Bystřice, kde se od středy 22. do pátku 25. května ve dvou sportovních halách konalo Národní finále žáků 5. - 7. tříd.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
STAVBY CHALUPA
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Jelínkova vila hledá číšníka/servírku
TOPlist