LINDT - ČOKOLÁDOVÉ PRALINKY - Navážíme Vám tolik, kolik jen unesete
Dnes je 16. listopadu 2018, svátek má Otmar, zítra Mahulena.
  • Most na Třebíčské má nové zábradlí. Více foto v článku.
  • Sociální služby města Velké Meziříčí pro veřejnost upořádaly v Jupiter clubu ve středu zábavu s dechovkou Jiřího Helána.
  • Před mostem na Třebíčské jsou již obrysy chodníků a nového zeleného pásu s keři a stromy.
  • Ďábelský virtuóz Ivan Herák se po čtyřech letech vrátil do Velkého Meziříčí. Vyprodaný koncert sál tleskal vystupujícímu triu ve stoje.
  • V Jupiter clubu od 15 hodin probíhá přehlídka středních škol.

Zastupitelé zvolili starostu, místostarostku a nové radní

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 30. 10. 2018 -

Nově zvolená rada města pro období 2018-2022.
Nově zvolená rada města pro období 2018-2022.
foto: -kaš-
Na ustavujícím zasedání zastupitelstva bylo zvoleno nové vedení města Velké Meziříčí.


Úvodním programem zasedání provedl předsedající schůze dle tradice, nejstarší zastupitel. Po těchto volbách se jím stal František Smažil (ANO 2011). V úvodu vedoucí správního odboru městského úřadu Josef Švec seznámil všechny přítomné s výsledky voleb a jednotlivě se představili také zastupitelé. Předsedající přečetl slib zastupitele: "Slibuji věrnost České republice, slibuji na svou čest a svědomí, že svoji funkci budu vykonávat svědomitě v zájmu města Velké Meziříčí a jeho občanů a budu se řídit ústavou a zákony České republiky". Podáním ruky, vyřčením "slibuji" a svým podpisem zastupitelé potvrdili zisk mandátu. Po schválení dalšího programu schůze následovalo rozhodnutí o počtu místostarostů. Většinou 23 PRO byl zvolen počet jednoho místostarosty, stejně tak počet neuvolněných členů rady (5 členů). Pro volbu uvolněných funkcí starosty a místostarosty bylo 22 PRO a 1 ZDRŽEL SE. Pro veřejnou volbu starosty, místostarosty a rady bylo 21 PRO a 2 ZDRŽELI SE.

 

Na funkci starosty byl navržen Josef Komínek  (ČSSD), který v hlasování získal 13 hlasů PRO, 4 hlasy PROTI a 6 hlasů ZDRŽELO SE. Josef Komínek se tímto stal starostou města a stal se také předsedajícím schůze. Pro funkci místostarostky města byla navržena ing. Jiřina Jurdová. V hlasování získala 13 hlasů PRO - 5 PROTI a 5 ZDRŽELO SE.

 

Dále bylo navrženo pět dalších zastupitelů na funkci radních. O jednotlivých radních se hlasovalo zvlášť a los určil jejich pořadí při hlasování.

 

Ing. František Smažil (ANO 2011) 14 PRO - 9 ZDRŽELO SE

RNDr. Petr Vrána (ČSSD) 14 PRO -  8 PROTI - 1 ZDRŽEL SE

Ing. František Komínek (ČSSD, NK) 14 PRO - 5 PROTI - 4 ZDRŽELI SE

Stanislav Kratochvíl (KDU-ČSL a NK) 14 PRO -  1 PROTI - 8 ZDRŽELI SE

PhDr. Marie Ripperové (KDU-ČSL a NK) 14 PRO - 0 PROTI - 9 ZDRŽEL SE

 

V dalším bodu rozhodli noví zastupitelé o odměnách za výkon funkcí neuvolněných zastupitelů města. Člen zastupitelstva 600 Kč/měsíc, člen rady města 2600 Kč/měsíc, předseda výboru/komise 900 Kč/měsíc, člen výboru/komise 600 Kč/ měsíc. Navržené odměny byly schváleny hlasy 15 PRO - 3 PROTI - 5 ZDRŽELO SE.

 

Posledním bodem programu byl projev nově zvoleného starosty města Josefa Komínka. "Období, do kterého vcházíme, roky 2018-2022, pro nás budou těžší. V roce 2020 končí evropské dotace IROPy, nikdo neví, co bude dál. Hned v příštím roce 2019 nás čeká velká přestavba úseku 19 dálnice D1, můžeme čekat kalamity ve městě. Budeme jednat s ŘSD a Ministerstvem dopravy a PČR, aby se dohodly plány řešení případné krize v tomto úseku. V plánu investic nechybí přestavba internátu po zemědělské škole na dům s pečovatelskou službou. Hokejistům slibujeme opravu zimního stadionu, zadáme projekt včetně míst pro parkovací plochy. Zahájíme přípravu možná i realizaci relaxačního centra s bazénem. Čeká nás příprava pro parkovací plochy v centru města ve Svitu. Bez parkovacích ploch nemůžeme realizovat opravu náměstí. Čeká nás revitalizace sídlišť. V každém roce chceme opravit jedno sídliště. To znamená chodníky, komunikace, parkování a zeleň."

 

"Chtěl bych, aby za čtyři roky mohli občané, až skončíme, říct že se město opět o nějaký krok posunulo. Že se nebudeme muset za čtyři roky stydět za to, že jsme nic neudělali, ale že jsme vážně něco udělali. To by mělo být cílem všech zastupitelů, nejenom mým," zakončil svůj nestrojený proslov a přednesený, tak jak to cítí, starosta Josef Komínek.

 

 


Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

-mg-3949.jpg  -mg-3951.jpg  -mg-3952.jpg  -mg-3954.jpg  -mg-3956.jpg  -mg-3957.jpg  -mg-3961.jpg  -mg-2890.jpg  -mg-2921.jpg  -mg-2923.jpg  -mg-2928.jpg  -mg-2929.jpg  -mg-2930.jpg  -mg-3970.jpg  -mg-2931.jpg  -mg-2934.jpg  -mg-2938.jpg  -mg-2944.jpg  -mg-2946.jpg  -mg-2947.jpg  -mg-2949.jpg  -mg-3985.jpg  -mg-2956.jpg  -mg-2955.jpg  -mg-2958.jpg  

Čtěte také

10. 9. 2018 - V pátek oslaví MŠ Velox 40 let + PROGRAM OSLAV

Mateřská škola Nad Plovárnou (Velox) zve všechny děti a jejich rodiče k oslavě výročí 40 let otevření mateřské školy.

14. 5. 2018 - Uzavírka mostu na ulici Třebíčská

Upozorňujeme občany, že ve čtvrtek dne 17. května 2018 od 9 hodin začne uzavírka mostu na ulici Třebíčská přes řeku Balinku a jeho nejbližšího okolí.

12. 7. 2018 - Úřad vyzývá k šetření vodou kvůli suchu

V současné době se na většině vodních toků na území Kraje Vysočina vyskytují výrazně podprůměrné průtoky. Na mnoha profilech je překročen ukazatel „sucha“ Situace na drobných vodních tocích či potocích je ještě...

29. 8. 2018 - Agresivní loupežné přepadení ve Velkém Meziříčí

Na ulici Sokolovská došlo 28. srpna 2018 kolem 16 hodiny k loupežnému přepadení prodejny. Útočník vyhrožoval prodavačce dlouhým nožem k vydání hotovosti.


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
WIEGEL: Hledáme zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Jelínkova vila hledá obsluhu
TOPlist