STAROBRNO MEDIUM
Dnes je 22. března 2019, svátek má Leona, zítra Ivona.
  • Česká Wikipedia dnes na protest zčernala.
  • Pozor! Kolem řeky ke Novému Svitu už neprojdete. Cesta byla uzavřena kvůli výstavbě parkoviště za bývalou spořitelnou.
  • Hokejisté HHK doma před zaplněným stadionem vydřeli první finálové vítězství, když zvítězili ve vyrovnaném zápase 5:3 nad Hodonínem. Odveta v pátek venku a v neděli zase na domácím ledě.
  • Za bývalou spořitelnou u řeky Balinky probíhá skrývka zeminy pro stavbu nového parkoviště.
  • O kráse vesmírné vyprávěl v úterý genealogům na přednášce Milan Salaš.

Tým mužů házenkářů zvítězil v Dolní Cerekvi

SPORT - HÁZENÁ - 19. 11. 2018 -

Tým mužů.
Tým mužů.

V rámci 8. kola zajíždělo družstvo mužů k zápasu do Dolní Cerekve, kde jsme chtěli potvrdit papírové předpoklady a přivézt 2 body za výhru. Před střetnutím se totiž domácí celek nacházel na 10. pozici, kdežto naši muži bojují o čelo tabulky.

2. liga mužů Morava Jih – 8. kolo

TJ Dolní Cerekev - TJ Sokol Velké Meziříčí 23:30 (10:11)

Úvod jasně patřil našemu týmu, kdy jsme se ujali vedení 0:3. Bohužel po řadě nepřesností na naší straně jsme dovolili soupeři dotáhnout skóre a v 11. minutě bylo srovnáno (3:3). Soupeř na nás aplikoval vysunutou obranu, přes kterou jsme se jen těžko prosazovali. Alespoň obrana fungovala spolehlivě a většinu střel soupeře tak dokázal bez problémů likvidovat náš brankář. A i když jsme soupeře ani jednou nepustili do vedení, tak se nám nedařilo vypracovat si výraznější náskok a odskočit. Proto se šlo do šaten za otevřeného stavu 10:11.

Ovšem druhou půli jsme zahájili na výbornou a především díky našemu střelci Večeřovi jsme si začínali budovat rozhodující náskok. Během třinácti minut se nám podařilo odskočit na 15:21 a zápas se začínal vyvíjet správným směrem. O pár minut později jsme již definitivně zlomili odpor soupeře a odskočili na rozdíl 8 branek (17:25). Posledních 10 minut zápasu ovlivnilo duo rozhodčích, kteří zahájili sérii nesmyslných vyloučení na obou stranách, kdy rozdali i 3 červené karty. Hra proto byla velice rozkouskovaná a konečný hvizd byl spíše vysvobozením pro oba dva celky.

Dnes můžeme zápas hodnotit spíše pozitivně, i když zde byly pasáže, kdy jsme se v útoku hodně trápili. Ovšem kolektivní výkon nám pomohl k zisku dalších 2 bodů, které nás drží v kontaktu s čelem druholigové tabulky. V příštím kole hostíme na naší palubovce nováčka soutěže a zároveň poslední celek tabulky SHC Maloměřice „B“, kde budeme chtít opět naplno bodovat.

7m hody 0:1/3, vyloučení 9:5, navíc ČK 2:1, diváků 43

Sled branek: 0:3, 3:3, 4:6, 7:7, 7:10, 10:11, 11:14, 14:15, 15:21, 17:25, 21:27, 23:30

Sestava a branky:  Ondřej Poul, Kotík Libor – Pavel Strašák (8/1), Vítězslav Večeřa (8), Miloš Necid (5), Jan Lečbych (3), Ladislav Šidlo (2), Jiří Kaštan (2), Kamil Babáček (2), Dominik Buchta, Pavol Živčic, David Kubiš, Pavel Křibala, Jan Hnízdil, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Michael Bezděk

Tabulka a výsledky:

Program v hale Za Světlou

Sobota 24. listopadu

9,00 – 14,00     Liga Vysočiny mladší žáci „B“

15,00               II. liga mladší dorostenci           SHC Maloměřice

17,00               II. liga muži                             SHC Maloměřice „B“

Sobota 1. prosince

11,00               II. liga starší dorostenky            Sokol Vršovice

13,00               I. liga ženy                               Sokol Vršovice “A“

Autor: Ondřej Poul

19. 11. 2018 - Zaplněná hala u Světlé sledovala boj domácích házenkářek s týmem DHK Zora Olomouc

Plná hala Za Světlou viděla v pátek podvečer 3. kolo Českého poháru žen, kde jsme hostili aktuálně 6. celek československé interligy - družstvo DHK Zora Olomouc. V jehož dresu nastoupily i dvě...

19. 11. 2018 - Starší žákyně TJ Sokola Velké Meziříčí vybojovaly postup do Žákovské ligy v házené

V hale za Světlou se v neděli uskutečnil jeden ze čtyř kvalifikačních turnajů do Žákovské ligy.

18. 3. 2019 - Starší dorostenky vydřely dva body v Pardubicích

Výkon jako noc a den ve dvou poločasech předvedly velkomeziříčské dorostenky.

24. 10. 2018 - Starší žáci házené se přiblížili přímému postupu do Žákovské Ligy

V neděli 21. října odehráli starší žáci házené třetí kolo Ligy Vysočiny. Pořadatelství turnaje se zhostila Kuřim. Hrálo se v krásné nové městské sportovní hale. Takovou včetně přilehlého welness můžou sportovci a...