Dnes je 10. prosince 2019, svátek má Julie, zítra Dana.
  • Parkoviště ve Svitu je dnes využito na 100%
  • Na náměstí ve Velkém Meziříčí se konají vánoční trhy.
  • Dle webu dopravniinfo.cz je ulice Pod Strání stále uzavřena.
  • Na parkovišti u Kauflandu nově funguje dobíjení elektromobilů.
  • V Mostištích skvěle využili bývalou vánoční výzdobu z meziříčského náměstí.

Procházka jedovým sadem

OSTATNÍ - OD VÁS - 22. 11. 2018 - komentářů 0

Dneska mám svátek. Tento týden už potřetí. Jo, je to tak . ... poštěstilo se mi totiž vést svoje tři ratolesti do školy. A to se mi tak často neštěstí, protože běžně mám tou dobou nejvyšší pracovní frmol.


Tolik se na ty dny těším. Ti roztomilí rozespalí tvorové, jejich snídaně, vejří pohledy a česání naší jediné panenky. A i když naši skřítci už běžně chodí sami, neodpustím si je doprovodit až do školy a těším se na tu cestu, kdy ještě probereme všechno možné od obsahu sváčaboxu po školní lásku, nebo když je sníh, tak soutěžíme, kdo trefí lampu sněhovou koulí. Vracím se při tom do svých dětských let, kdy čas pomalu plynul a nebyly žádné starosti a shon. Dnes ale s velkým rozdílem. Místo pohodové cesty spousta hluku . . . a ovzduší, jako někde na ostravsku. Jenže továrna jaksi nikde nadohled. To jen moji kolegové - rodičové - taky vedou svoje ratolesti do školy. Jenže volí jiný způsob přesunu - čtyřkolmo. Jedno auto za druhým, silnice úplně plná. Chuť na čerstvý vzdoušek si nechte zajít.

 

Přemílám, jestli by byl pro nás rozdíl mezi absolvováním cesty do školy pěšky a dopřáním si čvaňha. Myslím že jo, byl by to rozdíl. Ale jen finanční - čvaňha jsou za kačáky. Pěškobus MHD je zdarma. Zdravotně to bude nejspíš podobný účinek.

 

Nedá mi to a pokukuju, kdo že se to do školy vyváží. Jestli máme tolik ochrnutých dětí v našich dvou ústavech zajišťujících na kopci základní vzdělání. Nebo že by byli všichni v těch autech tak malí, že nemůžou jít ještě sami do školy? Že by bylo letos tolik prvňáčků? Ne, není to tak. většina aut je o dvou až třech lidech, jeden rodič a většinou maximálně dvě děti. No, to se pak člověk diví, proč je to naše město po ránu tak zacpané. Přitom místo pětadvaceti aut by stačil jeden školní autobus a pro každého školáka padesát až tisíc (dva, tři?) zdraví prospěšných kroků navíc, které by možná vyšly časově skoro stejně jako zavedený systém dopravy do školy alá "dveře - dveře".

 

Jenže cestu si každý volí sám a doba lenochová je jaksi na vrcholu - a tak ti, co jdou pěšky mají otrávený vzduch a hluk, autobusy jednou nenaplněné a rodičové, kteří vyvážejí svoje malé kopie si stýskají nad tou přehlcenou medříčí a večer chodí cvičit do fitka, aby nějaké to kilo shodili. Dětičky kynou, benzínky s autosalony si mnou ručičky a na město padá černý dým.


Autor: autor: Marcela Polová

Publikoval: -kas-

Čtěte také

18. 11. 2019 - Sedmnáctý listopad

Dnes byl vítr trochu více vlezlý, než v jiných letech. Třikrát mi stačil sfouknout plamínek svíčky dřív, než se mi podařilo nasadit protivětrné víčko. Nakonec se dílo podařilo a já mohl položit zářící...

30. 6. 2019 - Srny zavítaly do Velkého Meziříčí

V sobotu ráno kolem 4:50 byly za garážemi na Čermákové ulici spatřen na vycházce srnčí pár (srna je vidět jen jako hnědý flíček za stromkem).

16. 4. 2019 - Názor občana: Dopravní situace na ulici Družstevní

Jsem obyvatelkou ulice Třebíčská, maminkou dvou dětí 4 a 2 roky. Starší syn 4 roky chodí na MŠ Velox. Každý den absolvujeme pešky trasu po ulici Družstevní ráno do školky, a ve...

14. 5. 2019 - Tak jsme se opět zviditelnili…

Tak jsme se opět zviditelnili a to rovnou v televizních zprávách. Naši novou „hadí“ silnici nám musí závidět celá republika. Proč se vlastně ona klikatice na Třebíčské objevila?


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
PRODEJ VÁNOČNÍCH STROMKŮ - Náměstí Velké Meziříčí
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Wellness a fitness centrum Velké Meziříčí
TOPlist