LINDT - ČOKOLÁDOVÉ PRALINKY - Navážíme Vám tolik, kolik jen unesete
Dnes je 13. prosince 2018, svátek má Lucie, zítra Lýdie.
  • Patnáctého prosince bude spuštěn vlek na Fajtově kopci.
  • Problém na dálnici se po 23. hodině se přesunul až k nám. Za pluhy se tvoří dlouhá kolona a hlídka PČR musí budit spící řidiče kamionů.
  • Aktuálně: Po 23. hodině se několik blikajících sypačů snaží zprůjezdnit dálniční most. Za nimi se tvoří dlouhá kolona aut.
  • Město zasypává sníh. Během krátké chvilky nasněžilo několik centimerů sněhu.
  • Celodenní sněžení přináší komplikace. Od večera je uzavřena dálnice od 141. km Velké Meziříčí až po 125. km, kvůli průjezdu sypačů.

Procházka jedovým sadem

OSTATNÍ - OD VÁS - 22. 11. 2018 -

Dneska mám svátek. Tento týden už potřetí. Jo, je to tak . ... poštěstilo se mi totiž vést svoje tři ratolesti do školy. A to se mi tak často neštěstí, protože běžně mám tou dobou nejvyšší pracovní frmol.


Tolik se na ty dny těším. Ti roztomilí rozespalí tvorové, jejich snídaně, vejří pohledy a česání naší jediné panenky. A i když naši skřítci už běžně chodí sami, neodpustím si je doprovodit až do školy a těším se na tu cestu, kdy ještě probereme všechno možné od obsahu sváčaboxu po školní lásku, nebo když je sníh, tak soutěžíme, kdo trefí lampu sněhovou koulí. Vracím se při tom do svých dětských let, kdy čas pomalu plynul a nebyly žádné starosti a shon. Dnes ale s velkým rozdílem. Místo pohodové cesty spousta hluku . . . a ovzduší, jako někde na ostravsku. Jenže továrna jaksi nikde nadohled. To jen moji kolegové - rodičové - taky vedou svoje ratolesti do školy. Jenže volí jiný způsob přesunu - čtyřkolmo. Jedno auto za druhým, silnice úplně plná. Chuť na čerstvý vzdoušek si nechte zajít.

 

Přemílám, jestli by byl pro nás rozdíl mezi absolvováním cesty do školy pěšky a dopřáním si čvaňha. Myslím že jo, byl by to rozdíl. Ale jen finanční - čvaňha jsou za kačáky. Pěškobus MHD je zdarma. Zdravotně to bude nejspíš podobný účinek.

 

Nedá mi to a pokukuju, kdo že se to do školy vyváží. Jestli máme tolik ochrnutých dětí v našich dvou ústavech zajišťujících na kopci základní vzdělání. Nebo že by byli všichni v těch autech tak malí, že nemůžou jít ještě sami do školy? Že by bylo letos tolik prvňáčků? Ne, není to tak. většina aut je o dvou až třech lidech, jeden rodič a většinou maximálně dvě děti. No, to se pak člověk diví, proč je to naše město po ránu tak zacpané. Přitom místo pětadvaceti aut by stačil jeden školní autobus a pro každého školáka padesát až tisíc (dva, tři?) zdraví prospěšných kroků navíc, které by možná vyšly časově skoro stejně jako zavedený systém dopravy do školy alá "dveře - dveře".

 

Jenže cestu si každý volí sám a doba lenochová je jaksi na vrcholu - a tak ti, co jdou pěšky mají otrávený vzduch a hluk, autobusy jednou nenaplněné a rodičové, kteří vyvážejí svoje malé kopie si stýskají nad tou přehlcenou medříčí a večer chodí cvičit do fitka, aby nějaké to kilo shodili. Dětičky kynou, benzínky s autosalony si mnou ručičky a na město padá černý dým.


Autor: autor: Marcela Polová

Publikoval: -kas-

Čtěte také

29. 5. 2018 - SERIÁL: Úsek medializace a komunikace. Díl 1. Úvod

Ve sledu událostí posledních dní, jsem se rozhodl napsat seriál o úseku medializace a komunikace ve Velkém Meziříčí. Redakce tohoto útvaru se snaží tvářit jako nezávislá a zpravodajsky pokrývá dění ve Velkém...

22. 4. 2018 - Proč je novým předsedou KSČM Vojtěch Filip

Názor občana Velkomeziříčska.

30. 11. 2018 - Hledám lidi, kteří se cítí být poškozeni nebo podvedeni při sjedávání půjček

Hledám lidi, kteří se cítí být poškozeni nebo podvedeni při sjednávání půjček s osobou, která vystupuje jako pan Zezula.

10. 12. 2018 - Není otázkou proč to nikdo neuklidí, ale jak si to někdo vůbec může dovolit

Upozornění od všímavého občana.


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
Sauna a Masáže Velké Meziříčí
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist