Dnes je 16. prosince 2019, svátek má Albína, zítra Daniel.
  • Právě probíhá první ze dvou vánočních koncertů v Jupiter clubu. Oba jsou vyprodané.
  • Nově na trati v našem městě jezdí žlutozelený vlak regionova.
  • Na Fajťáku už se lyžuje.
  • Michal z Kouzelné školky potěšil svým vystoupením děti v Jupiter clubu.
  • Na nové verzi servru dopravniinfo.cz se nově dozvíte více informací o půjezdnosti hlavních tahů, délce kolony i času průjezdu místem.

Slunko nahrálo CD Bylinky písničky z hrnečku

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 23. 11. 2018 - komentářů 0

Na vystoupení.
Na vystoupení.
foto: archiv autorky
Ve studiu s Josefem Somrem.

CD Bylinky písničky z hrnečku nahrál pěvecký soubor Slunko nahrálo v záři 2018 s Jožkou Fojtou, Emanem Míškem a panem Josefem Somrem.


Pěvecké sbory při Sluníčko, Slunko a Harmonie ZŠ ŠKOLNÍ netřeba ve Velkém Meziříčí a okolí příliš představovat. Jejich dosah však není pouze regionální. Mnohá ocenění sbírají napříč republikou. To vše pod vedením Olgy Ubrové a Andrey Svobodové – dvou umanutých sbormistryň a učitelek. Jejich píle a chuť objevovat nové, podpořené talentem i zapálením dětí a jejich rodičů, řadí naše sbory k tomu nejlepšímu v rámci celé České republiky. To nezůstalo nepovšimnuto u tvůrčí dvojice Josef Fojta a Emanuel Míšek. Začátkem roku 2018 nabídla spolupráci na projektu Bylinky. Písňový cyklus byl ještě pod názvem Apotéka realizován během velmi úspěšných květnových vystoupení v Jupiter clubu. V průběhu příprav padla myšlenka natočit ojedinělé pásmo jednadvaceti písní a veršovaného průvodního slova na CD. Přes drobné potíže bylo album „Bylinky – písničky z hrnečku“ natočeno letos na podzim. Ke spolupráci byl přizván herec Josef Somr, který se excelentně ujal průvodního slova a také herci Slováckého divadla v Uherském Hradišti, kde na motivy desky o bylinkách vzniklo představení „Anička a bylinkové kouzlo“, které mělo premiéru na sv. Martina. Během uherskohradišťské premiéry bylo cédéčko požehnáno ředitelem Radia Proglas P. Martinem Holíkem. Za kmotry mu byli ředitel divadla Michal Zettel, dramaturgně Iva Šulajová, primáš Hradišťanu Jura Pavlica, zvukař Jiří Klement a Kamila Šťastná ze společnosti Sonnentor. Na pódiu stanuli i Olga s Andreou a samotní autoři. V našem městě bude bylinkové album uvedeno do života během Adventní jarmarku v ZŠ Školní 29. listopadu v 15:00 a také během Adventních světel na velkomeziříčském náměstí v neděli 2. prosince. Bližší informace se dozvíte na facebookových profilech Harmonie nebo Bylinky – písničky z hrnečku. K zakoupení jsou bylinky v krámku Marie Markové v Kostelní ulici. Ať vám chutnají.

 

Slovo autora

 

S Andreou a Olgou se známe od dob sboru IUVENTUS při ZUŠ ve Velkém Meziříčí, který v devadesátých letech vedla Hana Doležalová. Jsme naladěni na podobnou notu, a proto volba Slunka a Harmonie byla jasná. Navíc oba sbory zpívají krásně. A tak jsme si plácli. Myslím, že nikdo z nás nelituje. Album Bylinky – písničky z hrnečku je neobvyklé, velmi pestré a snad i vtipné. Nejen pro děti. Ty se při poslechu baví svými věcmi. Dospělí se zase mohou nechat konejšit dědečkem Josefem Somrem, nezvyklými rýmy a krásnou hudbou Josefa Fojty.

 

Emanuel Míšek (autor textů k Bylinkám)

 

JAK NÁM CHUTNAJÍ BYLINKY?

 

Jsme všichni moc rádi, že se CD Bylinky líbí. Podělíme se s vámi o pár ohlasů od posluchačů.

 

Osmiletá Terezka, zpěvačka sboru Slunko, přiběhla po zkoušce za maminkou do auta: „Maminko, honem zavři dveře u auta!“ Začala křičet a brečet radostí. „Dneska jsme poslouchali ve zpívání to naše cédéčko. Mami, až ho budeme spolu poslouchat, budeš mít potřebu mě obejmout a líbat!“

 

Sms od maminky prvňáčka ze ZŠ Školní:

„Dnes jsme si zakoupili CD Bylinky. Zastavil se u nás čas a jen posloucháme a já se místy dojímám. Chválím a obdivuji.“

                                                                              

Vážené sbormistryně,

chtěl bych Vám upřímně pogratulovat k výsledku Vaší práce, který mně v podmínkách školního sboru přijde takřka neuvěřitelný. Dnes jsem si v klidu poslechl celé CD a můj obdiv k Vašemu sboru ještě narostl (předtím jsem slyšel jen písničky, do kterých jsme něco dohrávali). Moc gratuluji k Bylinkám.

herec Slováckého divadla, jinak též Podběl lékařský :)

 

Z internetových stránek obchůdku v Třebíči, kde se CD Bylinky prodává:

Mám tu tentokrát pro vás něco opravdu výjimečného a jedinečného. Pro všechny generace, pohladí po duši a provoní váš domov. Nové CD Bylinky od učitele mojí dcery Emanuela Míška a jeho kamaráda Josefa Fojty.

Je kouzelné, něžné, humorné a poučné nejen pro děti. Víte třeba, na co se používá maliník, šišky z chmele nebo třeba jmelí? A „když chceš míti čisté katě, oddávej se často mátě“, jste věděli?

Jednadvacet bylinek a bezmála tolik básniček v podání Josefa Somra. Album vyniká svéráznou poetikou a překrásnou hudbou. Ale nečekejte nějaké umělé zvuky. Album je z větší části hráno na klasické nástroje, což dojem čisté přírody ještě více podtrhuje.

Nazpíváno je dětmi ze sborů Slunko a Harmonie z Velkého Meziříčí a herci Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Proč zrovna Slováckého divadla? Protože na základě tohoto CD tam vzniklo představení Anička a bylinkové kouzlo.

Já jej poslouchala snad už 10x a ještě jsem se dost nenabažila. Věřte mi, že Ježíšek udělá radost pod stromečkem každému, kdo ho tam najde. Kdo neuslyší, neuvěří.


Autor: Emanuel Míšek, Olga Ubrová

Publikoval: -kas-

Čtěte také

7. 6. 2019 - Další nehoda na křižovatce smrti u Oslavice

Zní to již jako otřepaná fráze, ale je to další a další a další … nehoda na této křižovatce. Prozatím zde nevyhasl ani jeden lidský život, ale kraj s touto křižovatkou za...

1. 7. 2019 - Truckshow nabídla spanilou jízdu, soutěže v páce i výměně pneumatik

V sobotu 29. června proběhl jubilejní 10. ročník šeborovské truckshow.

10. 6. 2019 - Nová sáňkařská dráha na Třebíčské? (Z deníčku zastupitele)

Velkým tahákem květnového zasedání zastupitelstva města bylo dnes již republikově proslavené ,,velkomeziříčské esíčko”. Bohužel myšleno v tom nejhorším slova smyslu.

17. 6. 2019 - V Meziříčí proběhne krajská soutěž hasičů ve vyprošťování u dopravních nehod

Již příští úterý 25. června proběhne u hasičky ve Velké Meziříčí Krajská soutěž HZS Kraje Vysočina ve vyprošťování u dopravních nehod.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Wellness a fitness centrum Velké Meziříčí
TOPlist