NÁPOJE HOMOLA: 30 druhů RUMŮ!
Dnes je 19. února 2019, svátek má Patrik, zítra Oldřich.
  • V budově bývalé učnovky zemědělky u Balinky probíhají bourací práce.
  • Jarní část divadelní sezóny v Jupiter clubu otevřela v pondělí hra Skleněný zvěřinec o despotické matce v podání skvělé Simony Stašové.
  • V bývalém Agromotoru se začalo stavět.
  • V neděli odpoledne potěšila děti v Jupiter clubu milá pohádka Princezna ze mlejna na motivy známé televizní pohádky o Elišce, Jindřichovi, čertíkovi a hastrmanovi.
  • V sobotu večer se v Jupiter clubu konal studentský ples gymnázia. Můžete se těšit na video z parádního půlnočního překvapení.

NovinyVM vás srdečně zvou na Měřínský živý betlém 2018

KULTURA - POZVÁNKY - 6. 12. 2018 -

Stalo se již milou tradicí, že na Štědrý den 24.12. se v Měříně konají dvě představení živého betlému. Letos se opět můžete vypravit na představení v 10.00 a ve 20.30.


Že rok uplyne jako voda, o tom jistě všichni víme své. Ale patnáct let? Ano, právě letos slaví Měřínský živý betlém své patnácté narozeniny! Pro někoho stále ještě teenager, pro jiného už ostřílený mazák mezi betlémy. A pro nás? Pro nás pořadatele a účinkující znamená tento projekt patnáct nádherných vzpomínek na adventní, vánoční a štědrodenní čas.Jistě jsou očekávány různé změny, vychytávky a věci tomu podobné. Lhala bych, kdybych řekla, že se o to přinejmenším nepokusíme. Základním stavebním prvkem tomu je změna scénáristy a režiséra, kdy do této role poprvé vstupuje náš kamarád, Bohdan Vítek. Co se zvířecího osazenstva týče, zůstáváme věrní předešlým ročníkům a pozveme naše ostřílené parťáky, oslíka Cyrila, koně z jezdecké stáje Vlaďky Davidové, velbloudy z Jižních Čech, místní ovečky a ovčáckého psa.Na jubilejní představení se po letech na scénu vrací i několik bývalých členů našeho uskupení, jako např. Vojta Horák (jeden ze zakladatelů), Markus Noehl (jedinečný Baltazar), pár nových tváří opět přibylo, naopak někteří herci se pro změnu rozhodli dát si malou pauzu a sledovat vystoupení z opačné "strany barikády". Tím je samozřejmě myšleno z mobilních tribun, které i v letošním roce budou pro diváky připraveny. Pod taktovkou Jana Zemánka, nadšence pro každý projekt, se i tentokrát sdružili muzikanti z Měřína a okolí a vytvořili tak jedinečné hudební těleso, které dodává celému představení unikátní nádech. Sečteno, podtrženo, na scéně uvidíte na šedesát amatérských herců a muzikantů, všech věkových kategorií a jedno úžasné, dvouměsíční miminko v hlavní roli Ježíška.Protože i tentokrát pevně věříme, že nás čeká mrazivý Štědrý den - svařené víno a teplý čaj bude opět pro návštěvníky zdarma k dispozici. Dále pro Vás připravujeme "cestu plnou vzpomínek" :) Od náměstí směrem ke kostelu můžete zhlédnout, na místech, kde se vystoupení v minulosti konala, a po celé trase, koláže vzpomínkových fotografií.A nějaký ten dárek - na "patnácku"? Jistě že ano! Aby tento kouzelný čas, kdy jsou k sobě lidé laskavější a jejich srdce otevřenější víc, než kdy jindy, zůstal v naší paměti co nejdéle, připravili jsme pro všechny návštěvníky, účinkující, pomocníky, sponzory a dobré duše toho projektu malé překvapení! :)Srdečně zveme na jubilejní patnáctá představení do Měřína ke kostelu, 24.12.2018 v 10h + 20:30h.

 

 


Autor: Za Rybníkáře a přátele z.s. Tereza Motyčková

Publikoval: -kas-

Čtěte také

16. 8. 2018 - Muzeum představí slovenského výtvarníka Ľubomíra Miču

Závěr prázdnin a měsíc září bude výstavní sál patřit slovenskému výtvarníku Ľubomíru Mičovi.

7. 9. 2018 - Meziříčský malíř Bořivoj Pejchal vystavuje autorská díla v Městském divadle ve Zlíně

Výstavu v Městském divadle Zlín si mohou návštěvníci prohlédnout během září v průběhu divadelních představení.

29. 10. 2018 - Spolek DivOchot Měřín zve na nové představení!

Divadelní ochotnický Spolek DivOchot Měřín nastudoval novou hru.

20. 8. 2018 - PÍTKA PRO PTÁKY prodejní výstava v Tasově

O víkendu 17. - 18. 8. 2018 proběhla letní výstava v zahradě u staré školy v Tasově.


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
HKP METAL hledá zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

CHYTKA - přijmeme zaměstnance
TOPlist