30 druhů RUMŮ!
Dnes je 25. srpna 2019, svátek má Radim, zítra Luděk.
  • V Balinách začala druhá etapa přestavby střediska Chaloupek.
  • V Šeborově u Uhřínova se konala dožínková traktoršou. O obdivuhodné řidičské výkony nebyla nouze.
  • Hokejisté po dobře rozehrané první třetině vedli 3:0 v přípravném utkání s Velkou Bíteší, ale nakonec prohráli 6:8. Další připravné utkání je na programu příští pátek 30. srpna s Pelhřimovem.
  • Fotbalisté po dobře rozehraném prvním poločase s derby s Vrchovinou nakonec pouze remizovali 3:3.
  • Kolem VM probíhá rekonstrukce vedení zvlášť vysokého napětí (400kV). Na sloupu mezi Fajťákem a Lhotkami je vidět rozpojení vedení.

NovinyVM vás srdečně zvou na Měřínský živý betlém 2018

KULTURA - POZVÁNKY - 6. 12. 2018 - komentářů 0

Stalo se již milou tradicí, že na Štědrý den 24.12. se v Měříně konají dvě představení živého betlému. Letos se opět můžete vypravit na představení v 10.00 a ve 20.30.


Že rok uplyne jako voda, o tom jistě všichni víme své. Ale patnáct let? Ano, právě letos slaví Měřínský živý betlém své patnácté narozeniny! Pro někoho stále ještě teenager, pro jiného už ostřílený mazák mezi betlémy. A pro nás? Pro nás pořadatele a účinkující znamená tento projekt patnáct nádherných vzpomínek na adventní, vánoční a štědrodenní čas.Jistě jsou očekávány různé změny, vychytávky a věci tomu podobné. Lhala bych, kdybych řekla, že se o to přinejmenším nepokusíme. Základním stavebním prvkem tomu je změna scénáristy a režiséra, kdy do této role poprvé vstupuje náš kamarád, Bohdan Vítek. Co se zvířecího osazenstva týče, zůstáváme věrní předešlým ročníkům a pozveme naše ostřílené parťáky, oslíka Cyrila, koně z jezdecké stáje Vlaďky Davidové, velbloudy z Jižních Čech, místní ovečky a ovčáckého psa.Na jubilejní představení se po letech na scénu vrací i několik bývalých členů našeho uskupení, jako např. Vojta Horák (jeden ze zakladatelů), Markus Noehl (jedinečný Baltazar), pár nových tváří opět přibylo, naopak někteří herci se pro změnu rozhodli dát si malou pauzu a sledovat vystoupení z opačné "strany barikády". Tím je samozřejmě myšleno z mobilních tribun, které i v letošním roce budou pro diváky připraveny. Pod taktovkou Jana Zemánka, nadšence pro každý projekt, se i tentokrát sdružili muzikanti z Měřína a okolí a vytvořili tak jedinečné hudební těleso, které dodává celému představení unikátní nádech. Sečteno, podtrženo, na scéně uvidíte na šedesát amatérských herců a muzikantů, všech věkových kategorií a jedno úžasné, dvouměsíční miminko v hlavní roli Ježíška.Protože i tentokrát pevně věříme, že nás čeká mrazivý Štědrý den - svařené víno a teplý čaj bude opět pro návštěvníky zdarma k dispozici. Dále pro Vás připravujeme "cestu plnou vzpomínek" :) Od náměstí směrem ke kostelu můžete zhlédnout, na místech, kde se vystoupení v minulosti konala, a po celé trase, koláže vzpomínkových fotografií.A nějaký ten dárek - na "patnácku"? Jistě že ano! Aby tento kouzelný čas, kdy jsou k sobě lidé laskavější a jejich srdce otevřenější víc, než kdy jindy, zůstal v naší paměti co nejdéle, připravili jsme pro všechny návštěvníky, účinkující, pomocníky, sponzory a dobré duše toho projektu malé překvapení! :)Srdečně zveme na jubilejní patnáctá představení do Měřína ke kostelu, 24.12.2018 v 10h + 20:30h.

 

 


Autor: Za Rybníkáře a přátele z.s. Tereza Motyčková

Publikoval: -kas-

Čtěte také

20. 6. 2019 - LuGy živě již tuto sobotu!

Pozvánka do luteránského gymnázia.

7. 3. 2019 - Ve výstavním sále se již instalují panenky

Stovky exponátů již pomalu ale jistě zaplňují výstavní sál velkomeziříčského muzea. Od pondělí pracují Nikol a Monika Chmelařovy na svém království panenek.

27. 7. 2019 - Historický zámek Moravec, jinak depozitář MZM, se na jeden víkend otevře veřejnosti

Poprvé ve své novodobé historii se na jeden víkend 2. až 4. srpna 2019 otevře interiér zámku Moravec na Žďársku zájemcům o historii. Památka slouží jako depozitář Moravského zemského muzea (MZM).

23. 7. 2019 - Výstava připomene sedmisté výročí Řádu rytířů Kristových

V následujících týdnech se budou moci návštěvníci velkomeziříčského muzea seznámit s historií Řádu rytířů Kristových, který byl založen ve čtrnáctém století v Portugalsku.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
HKP METAL hledá zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Falco computer: Přijmeme IT TECHNIKA
TOPlist