Dnes je 19. listopadu 2019, svátek má Alžběta, zítra Nikola.
  • Třebíčská ulice se nám stále prodražuje. Bohužel není nikdo, kdo by vysvětlil, na co dané finance jsou určené...
  • Oslavu 30 let svobody uspořádalo také Město Velké Meziříčí v kině. Promítal se zbrusu nový dokument Diagnóza svoboda, zazpíval sbor gymnázia a vystoupili pamětníci listopadových událostí Vilém Lavický, Jiřina Kácalová, Joel Ruml, Emanuel Míšek.
  • Na náměstí se po 17. hodině konala poklidná demonstrace Milionu chvilek pro demokracii. Vystoupili pamětníci minulého režimu, revoluce v roce 1989 i nynější studenti.
  • Mezi lípami k pilíři tří barev autora Miroslava Štěpánka, který byl vytvořen ke stému výročí založení Československa, symbolu demokracie, lidé pokládali zapálené svíčky.
  • Do pochodu svobody a demokracie od gymnázia na náměstí se připojila více než stovka lidí.

NovinyVM vás srdečně zvou na Měřínský živý betlém 2018

KULTURA - POZVÁNKY - 6. 12. 2018 - komentářů 0

Stalo se již milou tradicí, že na Štědrý den 24.12. se v Měříně konají dvě představení živého betlému. Letos se opět můžete vypravit na představení v 10.00 a ve 20.30.


Že rok uplyne jako voda, o tom jistě všichni víme své. Ale patnáct let? Ano, právě letos slaví Měřínský živý betlém své patnácté narozeniny! Pro někoho stále ještě teenager, pro jiného už ostřílený mazák mezi betlémy. A pro nás? Pro nás pořadatele a účinkující znamená tento projekt patnáct nádherných vzpomínek na adventní, vánoční a štědrodenní čas.Jistě jsou očekávány různé změny, vychytávky a věci tomu podobné. Lhala bych, kdybych řekla, že se o to přinejmenším nepokusíme. Základním stavebním prvkem tomu je změna scénáristy a režiséra, kdy do této role poprvé vstupuje náš kamarád, Bohdan Vítek. Co se zvířecího osazenstva týče, zůstáváme věrní předešlým ročníkům a pozveme naše ostřílené parťáky, oslíka Cyrila, koně z jezdecké stáje Vlaďky Davidové, velbloudy z Jižních Čech, místní ovečky a ovčáckého psa.Na jubilejní představení se po letech na scénu vrací i několik bývalých členů našeho uskupení, jako např. Vojta Horák (jeden ze zakladatelů), Markus Noehl (jedinečný Baltazar), pár nových tváří opět přibylo, naopak někteří herci se pro změnu rozhodli dát si malou pauzu a sledovat vystoupení z opačné "strany barikády". Tím je samozřejmě myšleno z mobilních tribun, které i v letošním roce budou pro diváky připraveny. Pod taktovkou Jana Zemánka, nadšence pro každý projekt, se i tentokrát sdružili muzikanti z Měřína a okolí a vytvořili tak jedinečné hudební těleso, které dodává celému představení unikátní nádech. Sečteno, podtrženo, na scéně uvidíte na šedesát amatérských herců a muzikantů, všech věkových kategorií a jedno úžasné, dvouměsíční miminko v hlavní roli Ježíška.Protože i tentokrát pevně věříme, že nás čeká mrazivý Štědrý den - svařené víno a teplý čaj bude opět pro návštěvníky zdarma k dispozici. Dále pro Vás připravujeme "cestu plnou vzpomínek" :) Od náměstí směrem ke kostelu můžete zhlédnout, na místech, kde se vystoupení v minulosti konala, a po celé trase, koláže vzpomínkových fotografií.A nějaký ten dárek - na "patnácku"? Jistě že ano! Aby tento kouzelný čas, kdy jsou k sobě lidé laskavější a jejich srdce otevřenější víc, než kdy jindy, zůstal v naší paměti co nejdéle, připravili jsme pro všechny návštěvníky, účinkující, pomocníky, sponzory a dobré duše toho projektu malé překvapení! :)Srdečně zveme na jubilejní patnáctá představení do Měřína ke kostelu, 24.12.2018 v 10h + 20:30h.

 

 


Autor: Za Rybníkáře a přátele z.s. Tereza Motyčková

Publikoval: -kas-

Čtěte také

5. 11. 2019 - Velké Meziříčí žije!

Zveme vás již na třetí ročník festivalu Bezmez(d).

19. 6. 2019 - O víkendu se u kina uskuteční akce Charitativní sekáč

Pozvánka na charitativní prodej použitého oblečení jehož výtěžek půjde na zdejší psí útulek.

4. 6. 2019 - Bývalí absolventi gymnázia budou společně vystavovat

Výstavní sál velkomeziříčského muzea zaplní na následujících skoro šest týdnů desítky výtvarných děl.

20. 6. 2019 - Festival Okolojeles popáté, po svém a dosud nejpestřeji

Půlkulatiny oslaví festival Okolojeles doposud nejpestřejší programovou nabídkou. Přehlídka tuzemské alternativní scény v přírodě a s přírodou oživí mezi 26. a 27. červencem malebný kulturní areál Doubí u obce Nárameč na Třebíčsku...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
STAVBY CHALUPA
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Jelínkova vila hledá číšníka/servírku
TOPlist