LINDT - ČOKOLÁDOVÉ PRALINKY - Navážíme Vám tolik, kolik jen unesete
Dnes je 13. prosince 2018, svátek má Lucie, zítra Lýdie.
  • Patnáctého prosince bude spuštěn vlek na Fajtově kopci.
  • Problém na dálnici se po 23. hodině se přesunul až k nám. Za pluhy se tvoří dlouhá kolona a hlídka PČR musí budit spící řidiče kamionů.
  • Aktuálně: Po 23. hodině se několik blikajících sypačů snaží zprůjezdnit dálniční most. Za nimi se tvoří dlouhá kolona aut.
  • Město zasypává sníh. Během krátké chvilky nasněžilo několik centimerů sněhu.
  • Celodenní sněžení přináší komplikace. Od večera je uzavřena dálnice od 141. km Velké Meziříčí až po 125. km, kvůli průjezdu sypačů.

NovinyVM vás srdečně zvou na Měřínský živý betlém 2018

KULTURA - POZVÁNKY - 6. 12. 2018 -

Stalo se již milou tradicí, že na Štědrý den 24.12. se v Měříně konají dvě představení živého betlému. Letos se opět můžete vypravit na představení v 10.00 a ve 20.30.


Že rok uplyne jako voda, o tom jistě všichni víme své. Ale patnáct let? Ano, právě letos slaví Měřínský živý betlém své patnácté narozeniny! Pro někoho stále ještě teenager, pro jiného už ostřílený mazák mezi betlémy. A pro nás? Pro nás pořadatele a účinkující znamená tento projekt patnáct nádherných vzpomínek na adventní, vánoční a štědrodenní čas.Jistě jsou očekávány různé změny, vychytávky a věci tomu podobné. Lhala bych, kdybych řekla, že se o to přinejmenším nepokusíme. Základním stavebním prvkem tomu je změna scénáristy a režiséra, kdy do této role poprvé vstupuje náš kamarád, Bohdan Vítek. Co se zvířecího osazenstva týče, zůstáváme věrní předešlým ročníkům a pozveme naše ostřílené parťáky, oslíka Cyrila, koně z jezdecké stáje Vlaďky Davidové, velbloudy z Jižních Čech, místní ovečky a ovčáckého psa.Na jubilejní představení se po letech na scénu vrací i několik bývalých členů našeho uskupení, jako např. Vojta Horák (jeden ze zakladatelů), Markus Noehl (jedinečný Baltazar), pár nových tváří opět přibylo, naopak někteří herci se pro změnu rozhodli dát si malou pauzu a sledovat vystoupení z opačné "strany barikády". Tím je samozřejmě myšleno z mobilních tribun, které i v letošním roce budou pro diváky připraveny. Pod taktovkou Jana Zemánka, nadšence pro každý projekt, se i tentokrát sdružili muzikanti z Měřína a okolí a vytvořili tak jedinečné hudební těleso, které dodává celému představení unikátní nádech. Sečteno, podtrženo, na scéně uvidíte na šedesát amatérských herců a muzikantů, všech věkových kategorií a jedno úžasné, dvouměsíční miminko v hlavní roli Ježíška.Protože i tentokrát pevně věříme, že nás čeká mrazivý Štědrý den - svařené víno a teplý čaj bude opět pro návštěvníky zdarma k dispozici. Dále pro Vás připravujeme "cestu plnou vzpomínek" :) Od náměstí směrem ke kostelu můžete zhlédnout, na místech, kde se vystoupení v minulosti konala, a po celé trase, koláže vzpomínkových fotografií.A nějaký ten dárek - na "patnácku"? Jistě že ano! Aby tento kouzelný čas, kdy jsou k sobě lidé laskavější a jejich srdce otevřenější víc, než kdy jindy, zůstal v naší paměti co nejdéle, připravili jsme pro všechny návštěvníky, účinkující, pomocníky, sponzory a dobré duše toho projektu malé překvapení! :)Srdečně zveme na jubilejní patnáctá představení do Měřína ke kostelu, 24.12.2018 v 10h + 20:30h.

 

 


Autor: Za Rybníkáře a přátele z.s. Tereza Motyčková

Publikoval: -kas-

Čtěte také

12. 9. 2018 - Pozvánka na koncert OLD BOYS POUTNÍCI

Koncert nejslavnější country kapely 80-tých let pod vedením zakladatele, kapelníka, kytaristy a zpěváka Fratiška Linhárka.

30. 7. 2018 - Mladí umělci z Vysočiny podpoří nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Wellmez

Wellmez – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež připravuje již čtvrtý ročník multižánrového festivalu s názvem Funny Fest 2018. Akce se uskuteční v pátek 10. 8. 2018 od 15.00 hodin...

19. 4. 2018 - Muzeum plánuje kromě tradičních programů i akce k výročí republiky

Ačkoli výstavní sál je již od začátku roku v provozu, hlavní muzejní sezonu začne 1. května. Na zbytek roku je pak připravena řada zajímavých výstav a akcí. Muzeum se rovněž připojí i...

6. 8. 2018 - Jaroslav Uhlíř: HVĚZDOKLADENÍ ve Velké Bíteši

Během hodové neděle 9. září 2018 přivítá Velká Bíteš velikána, hudebního a filmového skladatele spousty známých českých hitů, jako je **2**Dělání**2**, **2**Severní vítr**2** a další. Jaroslav Uhlíř pokřtí svoji hvězdu na chodníku...


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
PRODEJ VÁNOČNÍCH STROMKŮ - Náměstí Velké Meziříčí
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist