30 druhů RUMŮ!
Dnes je 19. června 2019, svátek má Leoš, zítra Květa.
  • Výkopové práce ve Stránecké Zhoři jsou v plném proudu.
  • U příležitosti Dne Policie uspořádalo v úterý 18. června odpoledne Krajské ředitelství koncert Posádkové hudby a hudby Hradní stráže v parku Gustava Mahlera v Jihlavě. Zněly hlavně známé hity z detektivek.
  • Jarní divadelní sezónu zakončilo v pondělí večer odložené představení Třetí prst na levé ruce. V hlavních rolí sester se představily Iva Pazderková a Martina Randová.
  • Od dneška do 12. července nejezdi vlaky z VM na Studenec.
  • Stinné údolí k hotelu Amerika je pryč. Přilehlá stráň byla odlesněna.

Kriminalisté dopadli muže podezřelého z loupeže

ZPRÁVY - KRIMI - 18. 12. 2018 - komentářů 0

Na ulici Sokolovská došlo 28. srpna k loupežnému přepadení.
Na ulici Sokolovská došlo 28. srpna k loupežnému přepadení.
foto: archiv NovinyVM

Cizince kriminalisté zadrželi, obvinili z loupeže a soud ho poslal do vazby.


Žďárští kriminalisté z oddělení obecné kriminality v rámci intenzivního a důkladného prověřování objasnili případ zvlášť závažného zločinu loupeže, který se odehrál 28. srpna letošního roku ve Velkém Meziříčí. Jako pachatele loupežného přepadení se na základě dostatečného důkazního materiálu podařilo ustanovit dvaačtyřicetiletého cizince, který byl uplynulý týden zadržen a obviněn ze spáchání zločinu loupeže. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět na jeho vazební stíhání. Státní zástupce podnět akceptoval a následně na něho byla uvalena vazba. Na soudní proces si tak počká ve vazební věznici v Brně.

 

K závažnému činu došlo 28. srpna letošního roku kolem šestnácté hodiny odpoledne na ulici Sokolovská ve Velkém Meziříčí v prodejně nápojů. Tehdy neznámý pachatel vstoupil do prodejny a nejprve si v této prodejně zakoupil láhev piva a pod záminkou vrácení prázdné láhve od tohoto nápoje vstoupil asi po půl hodině opět do této prodejny. Z pultu si vzal láhev minerální vody a přistoupil k pokladně, kde ji chtěl zaplatit. Za pokladnou seděla pokladní, které podal dvacetikorunovou minci. Když mu pokladní chtěla vrátit drobné a otevřela pokladnu, pachatel ale náhle vytáhl vystřelovací nůž s délkou čepele minimálně deset centimetrů, který přiložil ženě ke krku. Druhou rukou sáhl do pokladny, ze které odcizil bankovky v nominální hodnotě 200 a 500 korun. Po loupežném přepadení z místa utekl. Prodavačka byla po přepadení v šoku, jiné zranění naštěstí neutrpěla.

 

Ihned po oznámení loupežného přepadení se rozjelo rozsáhlé pátrání po možném pachateli. Policisté společně s kriminalisty zajistili na místě upotřebitelné stopy, místo důkladně ohledali a snažili se získat relevantní informace k možnému pohybu pachatele a zejména k jeho popisu. Vyhodnocovali kamerové záběry, vyslýchali svědky a velice úzce spolupracovali s přepadenou ženou, a to zejména při sestavení popisu pachatele. Bezprostředně po oznámení loupežného přepadení kriminalisté prověřovali také místa, kde by se mohl pachatel ve městě zdržovat a poté prověřovali také autobusové a vlakové nádraží a všechny spoje, kterými by mohl pachatel z města odjet. Bohužel v té době bez potřebného výsledku.

 

Na základě skvělé spolupráce žďárských kriminalistů s velkomeziříčskými policisty a na základě jejich intenzivního operativního šetření a pátrání se podařilo během dvou dnů ustanovit možného pachatele loupežného přepadení, kterým měl být cizí státní příslušník Rumunska. Kriminalisté proto začali intenzivně pátrat po jeho aktuálním pobytu s cílem ho co nejdříve zadržet. Bylo provedeno několik prověrek ke zjištění jeho pobytu na různých místech, ale všechny byly bohužel negativní. Po cizinci bylo proto vyhlášeno celostátní pátrání. Muže se podařilo vypátrat a zadržet 10. prosince ve večerních hodinách v Praze. Zadržený muž byl eskortován na oddělení obecné kriminality územního odboru Žďár nad Sázavou, kde byl následující den obviněn. „Na základě shromážděných důkazů jsme zahájili jeho trestní stíhání. Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ uvedl npor. Mgr. Radek Uhlíř, vedoucí oddělení obecné kriminality s tím, že muž se k činu doznal. Za spáchaný zvlášť závažný zločin loupeže lze obviněnému muži uložit trest odnětí svobody až na deset let.


Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková

Publikoval: -kas-

Čtěte také

3. 12. 2018 - Ve čtvrtek 29. listopadu došlo k přepadení ženy ve Velkém Meziříčí

Ve čtvrtek 29. listopadu kolem 18. hodiny na ulici Nádražní došlo k přepadení ženy.

19. 5. 2019 - Tři promile alkoholu v dechu řidiče v Křižanově

Policisté z obvodního oddělení Velké Meziříčí prováděli v rámci dopravně bezpečnostní akce dohled nad plynulostí a bezpečností v silničním provozu.

13. 5. 2019 - Páteční nehoda motocyklu a osobního automobilu mezi Křižanovem a Ořechovem

V pátek 10. května kolem sedmé hodiny večer došlo na silnici I. třídy mezi obcemi Křižanov a Ořechov k dopravní nehodě motocyklu a osobního automobilu.

6. 5. 2019 - Řidič pod vlivem alkoholu

V sobotu 4. května krátce před desátou hodinou večer kontrolovali policisté na ulici Karlov ve Velkém Meziříčí osobní automobil Citroen.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist