30 druhů RUMŮ!
Dnes je 22. září 2019, svátek má Darina, zítra Berta.
  • Střet dvou osobních automobilů mezi obcemi Vídeň - Olší nad Oslavou.
  • Prostranství nové cvičné dráhy pro motocykly na ulici Zahradní bylo oploceno, opatřeno bránou a už zde také probíhá výuka.
  • V přehradě Mostiště chybí voda
  • Rybník v Mostiších je aktuálně zcela vypuštěn.
  • Ve Zhoři také připravili kolem hlavní silnice cyklochodník.

Rozpočet na příští rok bude vyrovnaný, příjmy a výdaje budou 239,5 mil. korun

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 20. 12. 2018 - komentářů 0

Zastupitelé schválili rozpočet města na rok 2019. Co obsahuje? Přinášíme rozbor hospodaření.


Schválený rozpočet počítá s příjmy ve výši 239 573 500 korun. Příjmy z daní jsou rozpočtovány na 174,420 mil. korun a nedaňové příjmy (z pronájmů) ve výši 8,013 mil. korun. Přijaté transfery na výkon státní správy 26 mil. korun + převod zisku z hospodářské činnosti za minulý rok 7 mil. korun.

 

Výdaje jsou navrženy ve výši 239 573 000 korun. Město přitom splácí jistiny úvěru - 10 mil. korun na opravu víceúčelového sálu Jupiter clubu a -7,5 mil. korun na projekt Dyje II (kanalizace a ČOV).

 

Na opravy komunikací po realizaci opravy kanalizace a vody na ulicích Záviškova a K Novému světu bylo schváleno 4,6 mil. korun, dále oprava komunikace na ulici Nábřeží (bývalé jatka) od Kauflandu kolem řeky k Penny je to 6,3 mil. korun. Na dokončení komunikace a síti v areálu bývalých TS Třebíčská bylo schváleno 2,42 mil. korun. Chodníky a zpevněné plochy tamtéž spolknou 911 tisíc. Chodník pro pěší podél silnice v Mostištích bude podle odhadu stát rovný 1 mil. korun. Pro vybudování nové obecní cesty ve Svařenově bylo uvolněno 500 tisíc korun. Na provoz MHD 1,1 mil. korun a podpora dopravní obslužnosti bude stát dalších 630 tisíc.

 

Výstavba nové zkušební plochy (školní statek) spolkne z rozpočtu 3 mil. korun. Na nové dopravní značení město plánuje vydat 243 tisíc. Město také přispěje Svazu vodovodů a kanalizací jako členské příspěvky 1,2 mil. korun a stejnou částku na akci vodovod v Hrbově. Na čištění odpadních vod půjde 2,8 mil. korun. Velkou kapitolou jsou příspěvky na provoz předškolních (6,7 mil. korun) a školních zařízení (14,26 mil. korun). Na provoz knihovny dá město 3,7 mil. korun a muzea 4,47 mil. korun. Ostatní výdaje za záležitosti kultury vypořádal rozpočet takto: vedení kroniky 50 tisíc, Concentus Moraviae 50 tisíc, výzkum NAKI 30 tisíc, novoroční ohňostroj 60 tisíc, pálení čarodějnic 70 tisíc, otevření věže kostela 145 tisíc. Město hodlá i nadále podpořit projekty na obnovu kulturních památek a dá na to 500 tisíc.

 

Největší část peněz na zájmovou činnost v kultuře spolkne Jupiter club 5,8 mil. korun, dotace na vydávání měsíčníku v prvním čtvrtletí roku 2019 je 265 tisíc, kulturní domy v místních částech Lhotky, Olší, Hrbov a Mostiště dostanou každý po 40 tisících. Na projektovou dokumentaci úpravy koncertního a výstavního sálu a loutkové scény bylo uvolněno 1,2 mil. korun. Úprava podkroví a fasády KD Mostiště vyjde na 400 tisíc. Občanská komise SPOZ vyjde na 450 tisíc, ples města 60 tisíc.

 

Rozpočet také počítá s výdaji na sportoviště, konkrétně na zimní stadion, fotbalový areál, areál na Školní a ostatní hřiště, které spravují TSVM to bude 1,82 mil. korun. Provoz a údržba dětských hřišť a provoz areálu Školní 500 tisíc, spotřeba vody na hřištích 50 tisíc, projektová dokumentace opravy zimního stadionu spolkne 1,7 mil. korun, nová výsledková tabule na zimáku pak má stát 250 tisíc, nové herní prvky na dětském hřišti v Mostištích 250 tisíc.

 

Zastupitelé také podpořili rekordní výši dotace grantového systému na sport. Celkem jde o 6,72 mil. korun z toho 5,9 mil. korun na sport mládeže a 700 tisíc na sport dospělých.

 

Myslelo se také na zlepšení prostředí ve střediscích volného času. Oprava budovy Dóza (Komenského ulici) po statickém posouzení 1,1 mil. korun a příspěvek na provoz této organizace 700 tisíc. Skautům z Junáku město přispěje na nákup budovy na Fajtově kopci 450 tisíci. Na provoz letního koupaliště je naplánováno 400 tisíc korun.

 

Město také přispěje na grantový program Zdravého města 80 tisíc a Českému červenému kříži dá dotaci 5 tisíc. Na projekt SP pokračování výstavby sídliště Hliniště III. dá město 900 tisíc. Veřejné osvětlení ve městě spolkne 4,49 mil. korun. Počítá se také s novým územním plánem města za 1,15 mil. korun.  Komunální služby vyjdou na 6,6 mil. korun, sběr komunálních odpadů 7,74 mi. korun. Na prevenci vzniku odpadů (separování odpadu) 5,5 mil. korun. Péče o zeleň a vzhled města vyjde na 10,65 mil. korun, z této částky nejvíc padne čištění města a péči o zeleň 7,1 mil. korun a opravu fasády TS Karlov 600 tisíc a komunikace a sítě bývalých TS 1,99 mil. korun.

 

Další investicí pro příští rok má být projektová dokumentace nové DPS v internátu Hornoměstská 816 tisíc. Na sociální služby pak město vydá 8,5 mil. korun. Na energie a nájem nízkoprahu Wellmez přispěje město 159 tisíc. Do grantového systému na podporu soc. služeb město poslalo v programu A 1,8 mil. korun a v programu B 545 tisíc. Další kapitola výdajů rozpočtu je bezpečnost a pořádek, čili městská policie, na tu město vydá 6,72 mil. korun, jsou v ní započteny platy strážníků 3,698 mil. korun a další výdaje. Prevence kriminality a městský kamerový dohledový systém dohromady budou stát 600 tisíc. Na požární ochranu se výdaje vyšplhají na 3,1 mil. korun.

 

Největším výdajem města i nadále zůstává činnost místní správy 77,2 mil. korun. Platy zaměstnanců městského úřadu 39,8 mil. korun. V této kapitole je vyhrazeno také 5 mil. korun na služebnu městské policie ve spořitelně a úprava dvorní části. Samostatnou kapitolou jsou odměny členům samosprávy. Zde jde o 2,96 mil. korun z toho refundace členům rady 140 tisíc, platy uvolněných členů (starosta a místostarostka) 1,6 mil. korun, odměny členům rady 156 tisíc, odměny předsedům komisí 30 tisíc a předsedů komisí místní správy 192 tisíc.

 

Ve výdajích jsou započítány i rezervy. Neúčelová byla stanovena na 2,093 mil. korun, na dary 100 tisíc, dotace mimo granty 45 tisíc, pro místní části Hrbov 1,13 mil. korun, Lhotky 1,4 mil. korun, Mostiště 1,9 mil. korun, Olší nad Oslavou 770 tisíc.

 

Schválený rozpočet je k vidění na úřední desce města:


Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Čtěte také

18. 3. 2019 - Most přes dálnici zbourají až na začátku května. Pálení čarodějnic bude

Přicházíme s nejnovějšími informacemi o modernizaci dálnice D1.

12. 6. 2019 - Učni na Světlé dokončili repas traktoru Zetor

Je tomu rok, co byl Hotelové škole Světlá a Střední odborné škole řemesel Velké Meziříčí předán traktor Zetor 7745. Po roce byl opět představen, tentokrát již zcela zmodernizovaný.

19. 2. 2019 - Starostovo vyjádření ke změnám ve Velkomeziříčsku

Starosta Josef Komínek se vyjádřil k novému zpravodaji Velkomeziříčsko.

9. 5. 2019 - Výstavu panenek okomentují samy autorky

Jak se vyrábí rebornovaná panenka? Z čeho má vlásky? Nejen na tyto otázky odpoví autorky výstavy Svět panenek Monika a Nikol Chmelařovy.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
AUTOCOLOR - pronájem moderních kancelářských prostor
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Falco computer: Přijmeme ŠÉFMONTÉRA ELEKTROINSTALACÍ
TOPlist