STAROBRNO MEDIUM
Dnes je 25. března 2019, svátek má Marián, zítra Emanuel.
  • Krůček od titulu. Hokejisté HHK předvedli ve třetím finálovém utkání bojovného ducha, když porazili Hodonín 4:3. Stav série je 2:1 pro HHK.
  • O pauze mezi 2. a 3. třetinou finálového utkání HHK se před zimním stadionem srazila dvě auta. První dávalo na přechodu přednost chodci a druhé do něj narazilo. Vše na místě řešila dohlížející policejní hlídka, která také řídila provoz.
  • Odborná přednáška na téma Jak zachránit naše lesy doc. ing. Radka Pokorného z Lesnické a dřevařská fakulty Mendelovy univerzity zaujala. Do velkého sálu přišlo téměř dvě stě lidí.
  • Na skále nad obcí Trnava u Třebíče opět vykvétají koniklece.
  • Česká Wikipedia dnes na protest zčernala.

Novoroční ohňostroj na náměstí

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 1. 1. 2019 -

Novoroční ohňostroj na náměstí.
Novoroční ohňostroj na náměstí.
foto: -kaš-
Sbor gymnázia.


Projev starosty.

Již potřetí se na náměstí ve Velkém Meziříčí na Nový rok odpoledne odpaloval slavnostní ohňostroj.


Samotné světelné show na obloze předcházel doprovodný program. Na podiu před Jupiter clubu zpíval sbor gymnázia pod vedením prof. Markéty Rosové Prudíkové v doprovodu Pavly Kamanové. Po úvodním přivítání Mgr. Milanem Dufkem přednesl svůj novoroční projev starosta Josef Komínek, zhodnotil uplynulý osmičkový rok, který přinesl významná výročí a zmínil také výročí příštího roku, zejména okupaci v březnu 1939 a revoluci v listopadu 1989. "Přeji vám, aby rok 2019 byl pro vás klidným. Není až tak důležité, který z politiků sedí na pražské hradě nebo ve vládě, důležitější je, aby nám příliš často neměnili pravidla našeho života. Proto vám přeji hlavně klid, který znamená stabilitu," dále lidem na náměstí starosta popřál rodinnou pohodu a osobní štěstí. Poděkováním za společnou oslavu příchodu nového roku a příjemné chvíle u novoročního ohňostroje svůj projev starosta zakončil. Méně starostí a stresu a více klidných chvilek se svými blízkými popřála s šampaňským v ruce místostarostka Jiřina Jurdová. Po společném přípitku pokračoval program dalším hudebním vystoupením sboru gymnázia.

 

Krátce před půl šestou večer již zaplněné náměstí setmělo, aby si mohlo vychutnat ohňostroj odpálený ze střechy Jupiter clubu. Za doprovodu dramatické hudby se k nebi nad náměstím téměř 13 minut sypalo velké množství pyrotechnických efektů. Na závěr lidé spontánně zatleskali. Komu program stále nestačil mohl navštívit kino, kde se promítal animovaný film Yeti Ledové dobrodružství, který byl posledním promítnutým filmem se starými sedačkami. Na konci ledna se kino opět otevře již v novém s novými pohodlnějšími sedadly.

 

 


Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

-mg-7701.jpg  -mg-7713.jpg  -mg-7718.jpg  -mg-7721.jpg  -mg-7728.jpg  -mg-7730.jpg  -mg-7758.jpg  -mg-7760.jpg  -mg-7762.jpg  -mg-7769.jpg  -mg-7770.jpg  -mg-7781.jpg  -mg-7782.jpg  -mg-7783.jpg  -mg-7784-1.jpg  -mg-7785.jpg  -mg-7786.jpg  -mg-7808.jpg  -mg-7811.jpg  -mg-7816.jpg  -mg-7821.jpg  -mg-7825.jpg  -mg-7827.jpg  -mg-7828.jpg  -mg-7835.jpg  -mg-7836.jpg  -mg-7848.jpg  -mg-7852.jpg  -mg-7856.jpg  -mg-7859.jpg  -mg-7864.jpg  -mg-7865.jpg  -mg-7869.jpg  -mg-7874.jpg  

Čtěte také

7. 9. 2018 - Tisková zpráva starosty města Velké Meziříčí k rozhodnutí ÚOHS

Město Velké Meziříčí obdrželo rozhodnutí vydané Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže ve věci přezkoumání úkonů zadavatele při realizaci zadávacích řízení na zadání veřejné zakázky „Projektová dokumentace na rekonstrukci náměstí a přilehlých ulic...

14. 9. 2018 - Parkování ve SVITU se osvědčilo

To co nešlo za ex-starosty Necida a staré rady, kde vládlo pod nadpoloviční většinou sdružení To pravé Meziříčí, se novým radním podařilo ve velmi krátkém čase. Vyslyšeli hlas lidu a udělali provizorní...

8. 1. 2019 - Počet obyvatel se ve Velkém Meziříčí stále mírně snižuje

Nejnovější data o demografickém vývoji v našem městě za rok 2018.

4. 10. 2018 - VIDEONÁVOD jak volit

Přinášíme vám stručný a výstižný video návod, jak v pátek 5. nebo v sobotu 6. října volit u komunálních voleb. Video nemá nic společného s tím, koho volit. To už je na...


Komentáře ke článku

Vážení diskutující, chceme vám umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazujeme si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

BOWLING BAR 420 - Turnaj FIFA PlayStation.
TOPlist