Na ČARODĚJNICE jedině STAROBRNO.
Dnes je 22. dubna 2019, svátek má Evžénie, zítra Vojtěch.
  • Městem chodí koledníci. Je Velikončoní pondělí
  • V Jabloňově chystají na 25.-26.5.2019 výstavu historických traktorů.
  • V Dolních Heřmanicích v neděli létaly motorky. Konalo se Mistrovství Moravy v motokrosu.
  • Nová silnice na Třebíčské už se rýsuje.
  • Nová silnice na Třebíčské pohledem z rozhledny.

Další peklo na trati...

SPORT - MOTOSPORT - 15. 1. 2019 - komentářů 0Po sobotním dni volna zavedla Rally Dakar závodníky tratí plnou překážek k městu San Juan de Marcona.


Nedělní šestá etapa byla dlouhá a náročná. Zejména obávaná duna Tanaka potrápila nespočet závodníků včetně posádky speciálu Ford Raptor #332. Tomáš Ouředníček a David Křípal toho včera zažili opravu hodně. Několikrát zapadali kvůli autům uvízlým před nimi, získali 45 minut zpoždění při čekání u uzavřeného kaňonu, okusili duny téměř po tmě a navíc dostali hodinovou penalizaci za neprojetí bodem, který byl téměř na dosah. Přesto Tomáš s Davidem dojeli do cíle včerejší etapy na 33. místě a v celkové klasifikaci jim náleží 21. příčka.
 
Navigátor David Křípal popsal včerejší šestou etapu: „Včerejší etapa byla fakt drsná. Nejdřív 450 km dlouhý přejezd a teprve pak začala rychlostka, takže jsme se dostali do hodně těžkých dun až v poledne. Ze začátku se nám jelo fakt pěkně a předjeli jsme hodně posádek. Byla tam spousta zapadených aut i kamionů. A my jsme si prostě užívali duny a vypadalo to, že uděláme krásný výsledek. Potom ale na jedné duně stálo několik uvíznutých aut a buggy a my jsme museli zapadnout taky, abychom do nich nenabourali. Začali jsme tak nabírat velkou časovou ztrátu. Bylo to nebezpečné, protože jsme se pak museli vyhýbat spoustě zapadených aut. Potom jsme jeli dál a jelo se docela hezky. Pořadatelé nás ale zastavili před kaňonem, který byl uzavřený kvůli nehodě. Bohužel ho nešlo ho objet a při čekání na jeho otevření jsme nabrali asi 45 minut zpoždění. Z kaňonu jsme vyjeli někdy po páté hodině. Měli jsme celkem strach, protože v Peru se brzy smráká a už v půl sedmé bývá naprostá tma. Čekaly nás duny v šeru a cíl za tmy. A navíc jsme neprojeli jeden bod. Sjeli jsme z duny a potřebovali jsme na ni znovu najet. Bylo to hodně nebezpečné, protože už byl večer, a kdybychom tam zapadli, tak bychom tam byli asi až do teď. Věděli jsme přesně, kde ten bod je a chtěli jsme si ho vzít. Zkusili jsme jednou najet a zapadli jsme. A nebyli jsme jediní. Bylo tam mraky zapadených kamionů i aut. Rozhodli jsme se, že bod vynecháme a pojedeme dál. Kdybychom se tam mermomocí snažili dostat a zapadávali jsme tam znovu a znovu, tak bychom ztratili daleko víc času, než hodinu za ten bod. Ve tmě už by nás tam taky možná nikdo nikdy nenašel. Posledních 10 km jsme dojížděli za totální tmy.“
 
 
Tomáš Ouředníček k tomu dodal: „Včera jsem nebyl v dobrém stavu, protože mě opravdu mrzelo, že jsme o ten bod přišli a že jsme tam zbytečně zapadli. Chtěl jsem zaútočit na dobrou pozici. Na začátku to vypadalo super. Předjeli jsme asi 10 až 15 aut a měli slušné tempo. Mohlo to být takové malé vítězství, které by nás úžasně posunulo. Bohužel se to nevydařilo. Všechno bylo dané zdržením v kaňonu a tím, že už byl večer. Přišli jsme o 45 minut světla. A už jsme nechtěli riskovat, že tam zůstaneme přes noc. No.. nedá se nic dělat. Nějak jsme se z toho dostali a dneska nás čeká další masakr. Uvidíme, co se bude dít. Zkusíme dojet do cíle. Byla to smůla. Auto funguje výborně, navigace se nám také daří, takže při troše štěstí stále věřím v parádní výsledek v celkovém pořadí.“
 
 
Martin Prokop s Janem Tománkem zvládli včerejší etapu bez komplikací a dojeli jako 7. nejrychlejší automobil. V celkovém hodnocení jsou po šesté etapě na 7. místě.
 
 
Průběžné pořadí Rally Dakar 2019
kategorie automobilů po 6. etapě:
1. NASSER AL-ATTIYAH #301 (Toyota)
2. SEBASTIEN LOEB #306 (Peugeot)
3. STEPHANE PETERHANSEL #304 (Mini)
7. MARTIN PROKOP #305 (Ford)
21. TOMAS OUREDNICEK #332 (Ford)
 
 
Dnes závodníky čeká sedmá etapa kolem San Juan de Marcona s krátkým přejezdem 64 km a 323 km dlouhou rychlostní zkouškou. Tato etapa je organizátory považována za nejtěžší z celého 41. ročníku Rally Dakar.
 
 

 


Autor: Tomáš Ouředníček Dakar

Publikoval: -kas-

Čtěte také

16. 1. 2019 - Ouředníček s Křípalem míří stále výš

Úterní, osmou etapu mezi peruánskými městy San Juan a Pisco dokázali Ouředníček s Křípalem zdolat ve skvělém 21. nejrychlejším čase.

4. 1. 2019 - Nabitá startovní listina Rally Dakar 2019 očima Tomáše Ouředníčka

Posádka - Tomáš Ouředníček a David Křípal - odlétá do peruánské Limy, kde stejně jako v roce 2018 odstartuje legendární nejtěžší a největší závod planety - DAKAR. Startovní listina slibuje nelítostný boj...

26. 9. 2018 - Svezte se pravým DAKARským speciálem s Tomášem Ouředníčkem

Letos máte poslední možnost svézt se originálním dakarským speciálem Ford Ranger Dakar vedle Tomáše Ouředníčka.

4. 9. 2018 - Ouředníček: zpět na vítězné vlně

Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem vyhráli náročný závod Baja Poland v kategorii TH.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

NOVÁ ŠKODA SCALA
TOPlist