30 druhů RUMŮ!
Dnes je 19. června 2019, svátek má Leoš, zítra Květa.
  • Výkopové práce ve Stránecké Zhoři jsou v plném proudu.
  • U příležitosti Dne Policie uspořádalo v úterý 18. června odpoledne Krajské ředitelství koncert Posádkové hudby a hudby Hradní stráže v parku Gustava Mahlera v Jihlavě. Zněly hlavně známé hity z detektivek.
  • Jarní divadelní sezónu zakončilo v pondělí večer odložené představení Třetí prst na levé ruce. V hlavních rolí sester se představily Iva Pazderková a Martina Randová.
  • Od dneška do 12. července nejezdi vlaky z VM na Studenec.
  • Stinné údolí k hotelu Amerika je pryč. Přilehlá stráň byla odlesněna.

Novoroční koncert oslavil výročí české státnosti

KULTURA - JAKÉ TO BYLO - 15. 1. 2019 - komentářů 0

Letošními operními hosty byli sopranistka Iveta Jiříková a barytonista Vlado Chmelo.
Letošními operními hosty byli sopranistka Iveta Jiříková a barytonista Vlado Chmelo.
foto: -kaš-
Letošní novoroční koncert v Jupiter clubu, který byl na programu v pondělí 14. ledna, byl z části věnován výročí 100 let založení Československa.


Moravské klavírní trio ve složení Jana Ryšánková-klavír, Miroslav Zicha-violoncello a organizátor koncertů KPH Jiří Jahoda-housle již tradičně zahajuje koncertní sezónu nového roku ve Velkém Meziříčí. Také letos nabídlo množství hudebních lahůdek. V první části to byly ty největší skvosty od Mozarta, například fantazie z opery Don Giovanni, árie Elvíry a Dona Giovanniho ze stejnojmenné opery, přidali také árii Almavivy z Figarovy svatby a předehru George Bizeta k opeře Carmen. První část uzavřela árie Casta diva z opery Norma a duet Leonory a hraběte Luny z Verdiho opery Trubadúr. Ke každému hudebnímu kusu Jiří Jahoda odvyprávěl krátký příběh, tak aby se diváci dozvěděli i zajímavý příběh a výklad souvislostí té či oné skladby. Výborné interpretační výkony ještě potrhly svým zpěvem sopranistka Iveta Jiříková sólistka národního divadla a barytonista Vlado Chmelo, který svým božským hlasem uchvátil doslova celý svět, vystupoval v metropolitní opěře v New Yorku, dále v Hamburku, Berlíně, Palermu, Janově či ve Vídni. Před přestávkou přišel čas na společný přípitek. Lidem v sále popřála a připila si s účinkujícími místostarostka Jiřina Jurdová, která omluvila starostu města, jehož účast byla v programu avizovaná, ale který se ze zdravotních důvodů nemohl koncertu zúčastnit. Později o přestávce si v předsálí hosté připili mezi sebou.

 

Druhá polovina koncertu se tentokrát nenesla v lehkém ležérním stylu, jak bývalo zvykem. Celá byla věnována české hudbě a dala si za cíl oslavit stoleté výročí od založení samostatného Českosloveského státu. Českou část začala instrumentální předehra k opěře Prodaná nevěsta. Následovala jedna z nejromantičtějších árií, které dal světu Antonín Dvořák, a sice árie Rusalky Měsíčku na nebi hlubokém v podání božské Ivety Jiříkové. Pokud šlo o to, připomenout Rusalku, tak se samozřejmě nesmělo zapomenout na árie Vodníka Ubohá Rusalko bledá, kterou zpíval následně Vlado Chmelo. Vyvrcholením celého programu byly dvě árie z Libuše. První Bohové věční tamo nad oblaky a druhá Proroctví. Aby si přišli na své příznivci duetů dalším bodem programu byl společný zpěv Julie a Bohouše z opery Jakobín. Na koncertu zazněla také soudobá klasická hudba v podobě variace na státní hymnu Zdeňka Krále s názvem Kde domov náš? Potlesk ve stoje si vyžádal speciální přídavek a ten byl již tradiční, uchu lahodící Brindisi z Verdiho opery La Traviata.

 

Tento novoroční koncert se opravdu povedl a byl skvělou pozvánkou na plánovaný jarní koncert Moravského klavírního tria se Štefanem Margitou v pátek 31. května 2019. Vstupenky můžete zakoupit či rezervovat již nyní na programovém oddělení Jupiter clubu.

 

 


Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

-mg-8349.jpg  -mg-8353.jpg  -mg-8357.jpg  -mg-8362.jpg  -mg-8368.jpg  -mg-8371.jpg  -mg-8377.jpg  -mg-8379.jpg  -mg-8384.jpg  -mg-8387.jpg  -mg-8404.jpg  -mg-8411.jpg  -mg-3668.jpg  -mg-3670.jpg  -mg-3673.jpg  -mg-3676.jpg  -mg-8418.jpg  -mg-8420.jpg  -mg-8429.jpg  -mg-8431.jpg  -mg-8432.jpg  -mg-8433.jpg  -mg-8439.jpg  

Čtěte také

11. 11. 2018 - Děti tančily s čerty

Milou pohádku s názvem Jak se čerti ženili, viděly děti v Jupiter clubu v sobotu 10.listopadu.

14. 3. 2019 - Kruh přátel hudby přivítal na podiu mladé umělce

Velmi mladí i velmi nadaní, takoví byli vystupující tradičního Kruhu přátel hudby ve středu 13. března v koncertním sále Jupiter clubu.

3. 5. 2019 - O víkendu se tančilo na Rozkoši

TANEC na Rozkoši - Slunce v Duši...

18. 2. 2019 - Já jsem malej, ale šikovnej... divadlo nabídlo Princeznu ze mlejna

Děti ve Velkém Meziříčí v neděli 17. února potěšila pohádka Metropolitního divadla z Prahy.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

TRUCK SHOW ŠEBOROV 2019
TOPlist