• O víkendu začalo masopustní veselí. Průvod masek šel Martinicemi i v Mostištích.
  • Cestovatel ve žlutém trabantu Dan Přibáň se ve čtvrtek vrátil do kina na reprízu úspěšného představení Trabantem napříč kontinenty. Opět měl vyprodáno a slíbil, že se vrátí tentokrát s vyprávěním o jiném kontinentu.
  • Pracovníci TS instalují zrcadlo naproti výjezdu z parkoviště za Kooperativou.

Starší žáci házené odehráli 2. kolo Žákovské Ligy

SPORT - HÁZENÁ - 21. 1. 2019 - komentářů 0

Na fotce zakončující Jakub Strýček.

V sobotu 19. ledna jsme odehráli 2. kolo celostátní Žákovské Ligy. Na tento turnaj jsme odcestovali do Karviné. Nutno podotknout, že pořadatelé se turnaje zhostili na jedničku. Málokde se k nám chovali takhle přátelsky. Všichni ochotní a milí. Klobouk dolů. Hrací doba byla 2x18 minut.

První zápas jsme odehráli proti Tatranu Bohunice. Soupeř na nás od začátku vlétl, a s jeho elánem jsme měli na obraně velké problémy. O tom svědčí i naše čtyři vyloučení. Bohužel v tomto utkání se zranil jeden z našich klíčových hráčů Radovan Škoda (vymknutý kotník). Přejeme samozřejmě brzké uzdravení. To jakoby kluky nakoplo. Ve druhém poločase jsme konečně zabrali. Obranu táhl Kuba Russ, v útoku byl k neudržení Jakub Strýček (9 branek), a když přidal k dobré obraně pět branek z rychlých protiútoků Filip Čížek mohli jsme konečně slavit první vítězství v Žákovské Lize.

Ve druhém utkání jsme narazili no loňského mistra republiky v této kategorii domácí Baník Karviná. A narazili jsme doslova. I přes varování že soupeř bude hrát s maximálním důrazem a na rychlé brejky kluci nastoupili do zápasu ležérně a se zbytečným ostychem. Na rychlou a tvrdou hru jsme zkrátka neměli. I přes oddechový čas a důrazné domluvy se bohužel nic nezměnilo. A když už jsme se alespoň v útoku prosadili, doslova nás smazal soupeřův brankář. Soupeř tak vyhrál naprosto zaslouženě vysokým rozdílem. Jediný kdo snesl přísnější měřítko byl Kuba Mach a Adam Požár.

Ve třetím zápase jsme pomeřili síly s Lokomotivou Vršovice. Kluci si s pražským týmem poradili vcelku bez větších problémů, střelecký prapor nesl zejména Radim Kocourek, kterému tohle utkání sedlo. Ale pochvalu zaslouží všichni kluci, mrzí jen opět velký počet vyloučených.

V posledním utkání jsme podali proti klukům z Jičína asi náš nejlepší výkon. Soupeř byl kvalitou srovnatelný s domácím celkem (vzájemné utkání bylo o gól). Naši kluci ale tentokrát vstoupili do zápasu dobře a minimálně poločas se hrála vyrovnaná házená. V útoku se činil opět Kuba Strýček který na pozici pivota předčil daleko urostlejšího hráče. Ve druhém poločase nám o přes pravidelnou rotaci všech hráčů začali docházet síly. Nestačili jsme zejména rychlostně. V útoku to ještě šlo, ale nebyli jsme schopni ubránit jediný útok soupeře. Nakonec jsme tedy odešli poraženi, ale za tento zápas zaslouží kluci pochvalu.

Z Karviné jsme si tak odvezli čtyři body a posunuli se v tabulce Žákovské Ligy směrem vzhůru. Za turnaj kluci zaslouží pochvalu, bylo vidět zlepšení oproti prvnímu kolu Ž. L. Celý turnaj velmi dobře odchytal Lukáš Deraha! Skvělé je, že si všichni hráči dali branku a všichni dostali velký prostor na hřišti. Turnaj nám ale také ukázal na čem musíme na tréninku zapracovat. Určitě to bude kontaktní obrana a rychlost. Naše hra působí poněkud těžkopádně a za většinou soupeřů rychlostně zaostáváme. Tohle když do příště zlepšíme, bude určitě lépe.

Utkání:
Velké Meziříčí - Tatran Bohunice 24:21 (13:13)
Velké Meziříčí - HCB Karviná 12:25 (3:14)
Velké Meziříčí - Lokomotiva Vršovice 22:17 (10:7)
Velké Meziříčí - C. S. Cargo HBC Jičín 23:28 (12:14)

Hráli:
Lukáš Deraha, Radim Kocourek, David Dřímal, Tomáš Rosa, Martin Chalupa, Jakub Russ, Filip Čížek, Marek Požár, Pavel Kotouček, Jakub Mach, David Slabý, Adam Požár, Jakub Strýček, Radovan Škoda.

Trenér: David Stoklasa
Vedoucí družstva: Vlastimil Vaverka

Autor: David Stoklasa

4. 11. 2019 - HÁZENÁ: Důrazná obrana přinesla ženám vítězství

V dalším soutěžním utkání zajížděly ženy do přerovské tenisové haly, aby se zde utkaly s předposledním týmem Žeravic.

7. 10. 2019 - HÁZENÁ: Dorost v Ivančicích bodoval naplno

V rámci třetího kola jsme zajížděli na půdu Ivančic, které byly stejně jako náš tým před zápasem bez bodového zisku.

4. 11. 2019 - Starší dorostenky nestačily na své soupeřky

Utkání bylo brankově vyrovnané pouze do 10. minuty. Poté byly domácí hráčky důraznější v osobních soubojích a výrazně efektivnější ve střeleckém zakončení.

27. 10. 2019 - Starší dorostenky nezvládly druhý poločas

Výborný vstup do utkání předvedly domácí hráčky, když svoji aktivitou a skvěle fungující obranou, za kterou se skvěla svými zákroky brankářka Eliška Homolová, zaskočily svého pražského soupeře.