• Prostranství nové cvičné dráhy pro motocykly na ulici Zahradní bylo oploceno, opatřeno bránou a už zde také probíhá výuka.
  • Rybník v Mostiších je aktuálně zcela vypuštěn.
  • Ve Zhoři také připravili kolem hlavní silnice cyklochodník.

Hodonínští Drtiči otočili zápas čtyřmi góly ve třetí třetině

SPORT - HOKEJ - 21. 1. 2019 - komentářů 0

V pátečním 20. kole zajíždělo první mužstvo HHK do Hodonína, kde se v očekávaném šlágru kola střetlo s místními Drtiči.

SKHM Hodonín – HHK VM 6:3 (0:1, 2:3, 4:0)

Góly a asistence: 25. Tomi (Peš), 38. Tomi (Janás, Polák), 44. Rýpar (Crlík), 47. Kučera (Směřička, Kuba), 49. Kuba, 51. Kuba (Směřička) – 17. Vlašín P. (Matov), 23. Sobotka (Matov, Křenek), 36. Maštera (Bula, Pejchal)

Sestava HHK Velké Meziříčí:

Juda J. (Šoustal) – Slabý, Vlašín P., Šimka, Ambrož, Vondráček, Vlašín M. – Křenek, Matov, Sobotka – Maštera, Střecha F., Střecha T. – Strnad, Bula, Pejchal – Rozmarín.

Sestava SHKM Hodonín:

Kotvan (Zollpriester) – Polesný, Tomi, Směřička, Lidák, Rýpar, Crlík, Veselský – Polák, Peš, Janás – Kuba, Sajdl, Kučera – Jajcay, Černohous, Venclík – Chalupa, Sedlák, Výmola

Rozhodčí: Kovařčík, Blaha – Šmíd, Nikl.

Delegát utkání: Přibyl Vyloučení: 7:12, navíc: Vlašín P. (HHK) – 10 minut za nesportovní chování

Využití: 3:1, v oslabení: 0:0 Střely na branku: 39:22 (6:10, 16:7, 17:5)

Procentuální úspěšnost brankářů:

Kotvan  (HOD)      - 86,36 % -  19 zákroků – 60 min.

Juda J.  (HHK)      - 84,62 % -  33 zákroků – 60 min.

Diváci: 742

V pátečním 20. kole zajíždělo první mužstvo HHK do Hodonína, kde se v očekávaném šlágru kola střetlo s místními Drtiči.

Začátek utkání byl z obou stran hodně opatrný, ani jeden ze soupeřů nechtěl udělat chybu. Postupně se hra zrychlovala a početná divácká kulisa viděla atraktivní zápas. V prvním dějství měl převahu tým HHK, který si vypracoval několik velmi dobrých příležitostí. Ujala se až ta ze 17. minuty, kdy po vyhraném buly zpětně nahrál na modrou Patrik Matov. Zde si přihrávku zpracoval Petr Vlašín, který si s kotoučem nabruslil na střed a přes několik clonících hráčů poslal černou gumu až za Kotvanova záda – 0:1.

Na začátku druhé části putoval na trestnou lavici domácí útočník. Nabídnutou přesilovku hráči HHK využili. David Křenek v útočném pásmu přenechal puk Patriku Matovovi, který poslal křižnou přihrávku na volného Lukáše Sobotku. Ten střelou z první poslal naše mužstvo do dvougólového vedení. Ve 25. minutě Drtiči snížili, když Tomi střelou pod horní víko překonal Jardu Judu – 1:2. Domácí po vstřeleném gólu ožili. V dalších minutách začal narůstat tlak domácích. Zejména tutovky Saidla a Peše, které brankář HHK zlikvidoval. Ve 36. minutě se naši hráči dostali do dvougólového vedení. Střelu z hole Honzy Buly vyrazil Kotvan do předbrankového prostoru, kde se ke kotouči první dostal Vojta Maštera, který pohotově zavěsil - 1:3. Ve 38. minutě měli domácí přesilovou hru, kterou využili. Přesně umístěnou, tvrdou ránou zaznamenal druhý gól v utkání domácí útočník Jakub Tomi – 2:3. I přesto, že mělo naše mužstvo v prostřední části celkem šest hráčů na trestné lavici, drželo po 40 minutách jednobrankové vedení.

Ve třetím dějství pokračoval trend ve vylučování, zejména hráčů HHK. Domácí mužstvo, hnané fanoušky dokázalo využít další dvě přesilové hry a utkání otočit. Většina hráčů HHK již nestačila s rozjetým domácím mužstvem držet krok a tak hodonínští drtiči zaslouženě v utkání vyhráli.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou: Utkání jsme začali dobře, první třetina byla z naší strany dobrá. Proměnili jsme šance, které jsme měli, dali jsme dvě branky a dostali jsme se do vedení. Ve druhé třetině nás soupeř, i vinou našich zbytečných faulů, dostal pod tlak. Měli jsme hrozně moc trestů a to bohužel pokračovalo i ve třetí třetině. A to i přes to, že jsme si o přestávce říkali, že o gól vedeme a že chceme hrát v pěti. Domácí na začátku poslední třetiny srovnali, následně se dostali do vedení a už bylo jen na nás, jestli se s tím dokážeme poprat a vyrovnáme. To se nám ale nepodařilo, soupeř přidal další trefy a my jsme zaslouženě prohráli.

Ostatní výsledky 20. kola: Dynamiters Blansko HK – HC Štika Rosice 3:1, HC Spartak Uherský Brod – Hokej Uherský Ostroh 1:10, HK Kroměříž – HC Brumov-Bylnice 9:5, HC Uherské Hradiště – HC Lvi Břeclav 4:3PP, SKMB Boskovice – TJ Sokol Březina 5:0, HC Uničov – HC Spartak Velká Bíteš 4:5PP.

Program mužů na tento týden:

Neděle 20.01.2019    Hokej Uherský Ostroh – HHK VM,

začátek utkání v 17.00hod. (zimní stadion Uherský Ostroh)

Autor: HHK VM

30. 3. 2019 - Hokejisté HHK v Hodoníně prohráli. O celkovém vítězi rozhodne nedělní páté utkání na našem ledě

Výsledkový servis ze 4. finálového utkání v Hodoníně a pozvánka na rozhodující 5. finále ve Velkém Meziříčí.

25. 2. 2019 - Starší žáci v předehrávce deklasovali bystřické Zubry a posunuli se na první místo v tabulce

Přinášíme vám výsledkový servis zápasů týmu mladších a starších žáků HHK Velké Meziříčí.

4. 9. 2019 - Přijďte ve středu 25.9.2018 na zimní stadion ve Velkém Meziříčí na akci Týden hokeje

Ve středu 25.9.2019 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou.

9. 9. 2019 - Junioři HHK v prvním mistrovském utkání prohráli

V prvním utkání letošní sezony jsme přivítali na domácím ledě favorita naší skupiny HS Třebíč.