30 druhů RUMŮ!
Dnes je 19. srpna 2019, svátek má Ludvík, zítra Bernard.
  • V jazzových rytmech bavil diváky v neděli večer na náměstí Humpoleckých dixieland.
  • Most na Fajťák byl v pořádku usazen.
  • Demolice bývalého statku pokračuje.
  • Zkušební plocha na Zahradní ulici už má asfaltový povrch.
  • Hráz rybníka v Mostištích byla upravena.

1. liga volejbalu: Favorité vyhráli

SPORT - VOLEJBAL - 6. 2. 2019 - komentářů 0

Začalo play off 1. volejbalové ligy.


My jsme na rozdíl od loňské sezóny, kdy jsme hráli skupinu o záchranu, letos poprvé okusili atmosféru vyřazovacích bojů. Pro nás jednoznačně zlatý hřeb již tak úspěšné sezóny. Jelikož jsme obsadili poslední 8. postupové místo utkali jsme se s vítězem dlouhodobé části Sokolem Bučovice. První dva zápasy jsme sehráli u soupeře. Bučovice, byť nováček 1.ligy, má velice zkušené družstvo v jehož středu nastupují hráči s dlouholetými extraligovými zkušenostmi. Proto by také jasně patřili k favoritům pro celé play off nebýt výrazného posílení Brna B hráči z vlastního extraligového „áčka“. My jsme odjeli do Bučovic oslabeni o klíčového smečaře Romana Jašu a o zraněné libero Jirku Koukala. Přesto jsme podali jeden z nejlepších výkonů proti tomuto soupeři, s kterým jsme zatím ještě nikdy nevyhráli. Základní sestava ve složení Jan Kasan na nahrávce, Honza Kučera jako diagonální, Ondra Žaba a Ríša Stanislav na smeči, Jirka Huryta a Adam Benáček na bloku. Liberem byl Marek Slavík, na lavičce dále nahrávač Víťa Šimek, blokař a smečař Štěpán Žaba, smečaři Dominik Medek a Martin Maňas a diagonální hráč Martin Pavlovský. Začali jsme třemi chybami, ovšem postupně jsme vyrovnali hru i skóre. V koncovce byli zkušenější domácí . Podobně probíhal i druhý set. V třetím setu jsme převzali iniciativu my a vytvořili si slibný náskok 19:14. Potom jsme udělali neuvěřitelné množství chyb a přeplněná bučovická tělocvična aplaudovala a začala slavit první vítězství svého družstva .

Bučovice - VELMEZ 3:0 (20,22,22)

 

O necelých 24 hodin později jsme se do bučovické tělocvičny s nízkým stropem a lehkým přítmím vrátili k první odvetě. Naše sestava byla oslabena o Dominika Medka a Ondru Žabu, kteří odjeli na extraligu kadetů, a o Víťu Šimka. Ondra Žaba nakonec přijel, když odkaučoval dvě extraligová utkání kadetů v Ostravě, sednul do auta a ještě stihnul rozcvičování . Trochu jsme zamíchali se sestavou, na smeči nastoupil Martin Maňas, jako diagonální Martin Pavlovský. Bojovali jsme, ale nedařilo se. Dělali jsme chyby. V druhém setu se nakonec dostal na smeč spolu s bratrem Ondrou i Štěpán Žaba a začal kouzlit. V tomto setu měl snad 100% úspěšnost na smeči. Na co sáhnul, to uhrál. Pozadu nezůstali ani ostatní. Rozehrál se i Martin Pavlovský. Set jsme otočili a nakonec v koncovce vyhráli. První vyhraný set s Bučovicemi v této sezóně. Hodně nebo málo? V dalších setech oba týmy předváděly výborný volejbal a podruhé zcela zaplněná hala nakonec opět slavila vítězství svého družstva. My odešli se ctí. I když sety tomu neodpovídají, byl tento druhý zápas mnohem vyrovnanější než ten první. Nám vždy utekl začátek vlastně všech setů. Potom jsme mohutně dotahovali, ale kromě druhého setu se nám otočit nepodařilo.

 

Bučovice – VELMEZ 3:1 (18,-22,18,16)

 

Play off nyní pokračuje v pátek 8.2. od 19:30 v naší hale u kostela a kdyby se nám podařilo vyhrát, tak potom čtvrtý zápas by byl v sobotu 9.2. v 18:00 hodin. Budeme se bít!!

 

Zatím favorité potvrzují své role a ve všech zápasech je to 2:0 pro lépe postavené týmy po dlouhodobé části: Beskydy – Staré Město 3:1,3:0, Brno B – Lvi Praha B 3:1,3:0 a MFF Praha – Dobřichovice 3:0, 3:2.


Autor: Velké Meziříčí, 4.2.2019 Petr Juda

Publikoval: -kas-

Čtěte také

10. 6. 2019 - „Harakiri“ brali zlato ve finále volejbalového turnaje v Chlumku

V sobotu 8.6.2019 se na hřišti v Chlumku konal jubilejní 17. ročník tradičního volejbalového turnaje smíšených volejbalových družstev.

15. 2. 2019 - Český pohár žáků ve Velkém Meziříčí

Mužům sezóna již skončila. Ovšem volejbal ve Velkém Meziříčí jsou také junioři, kadeti a žáci.

11. 1. 2019 - Pokračuje 1. liga volejbalu!

V pátek 11. a v sobotu 12.ledna pokračuje 1. volejbalová liga svým předposledním dvojkolem dlouhodobé části.

24. 4. 2019 - Extraligu junioři neuhájili. FOTO + VIDEO

Junioři boj o extraligu prohráli! Těžko se to píše a ještě tížeji se s tím smiřuje. Celá sezóna nedopadla dobře a jejím smutným vrcholem byla dvoudenní baráž, která se uskutečnila na Velký...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
HKP METAL hledá zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist