• Na Bílou sobotu se dobrovolní hasiči ujali stavění vatry na blížící se čarodejnice. Video najdte na našem YouTube kanálu, odkaz v sekci Bleskovky.

Starší dorostenky tentokrát v přípravě čtvrté

SPORT - HÁZENÁ - 11. 2. 2019 - komentářů 0

Tým starších dorostenek.
Gólmanky.

Mezinárodní turnaj za účasti prvo i druholigových týmů České a Slovenské házenkářské scény absolvovaly naše hráčky oproti minulému víkendu v hodně pozměněné sestavě.

Díky nachlazení i dalším okolnostem jsme nakonec odjeli do Otrokovic se sedmi hráčkami a třemi brankářkami, z nichž věkově starší žákyně gólmanka Eliška Homolová si odbyla dorosteneckou premiéru.

První turnajový souboj jsme sehráli na výbornou, když slovenského rivala AS Trenčín jsme přehráli díky agresivní vysunuté obraně a zdařilé nápadité souhře v útočné fázi 25:20 (13:8). Druhé utkání s prvoligovou mládežnickou zálohou interligového SHK Veselí nad Moravou se nám od prvopočátku nedařilo. Nebyli jsme schopni omezit dobrý pohyb, střelbu a souhru soupeřových spojek s pivoty. Jednoduché a přímočaré akce soupeřek slavily úspěch, my jsme v 10. minutě navíc přišli o jednu ze střeleckých spojek a souboj tak dohráli bez možností vystřídat. Po čtyřiceti odehraných minutách svítil na tabuli jednoznačný výsledek 12:23 (6:11). Třetí turnajové vystoupení proti domácímu celku měl odlišný obraz. Od úvodních minut nás zdobila výborná defenzíva. Dostávali jsme se poměrně často do dobrých příležitostí. Trocha sportovního štěstí pak chyběla, abychom drželi v poločase remízový stav. Po změně stran soupeř dokázal udržet nasazené tempo hry, nám se nedařilo střelecky a utkání tak dospělo k výsledku 8:15 (5:7). V závěrečném utkání s druholigovým rivalem Sokol Zábřeh Ostrava jsme tahali neustále za kratší konec, když se nedařilo efektivně zakončovat vypracované šance. Po změně stran jsme se sice výrazně zlepšili, leč náskok soupeřek jsme již nedohnali 17:22 (9:14). Severomoravanky nakonec lepším skórem v minitabulce obsadily první příčku.

Poslední herní prověrkou před začátkem odvetné části 2. ligy bude domácí turnaj s účastí osmi týmů.

Pořadí:

1. Sokol Zábřeh Ostrava                     4

2. SHK Veselí nad Moravou                  4

3. TJ Jiskra Otrokovice                       4

4. TJ Sokol Velké Meziříčí                  2

5. AS Trenčín                                     0

Hrály: Blažková Veronika, Šabacká Jarmila, Homolová Eliška – Pacalová Lenka (22), Pospíšilová Markéta (16), Pospíšilová Magda (11), Tvarůžková Tereza (8), Kuřátková Klára (2), Houdková Valérie (2), Šmídová Tereza (1). Trenéři ing. Vincenc Záviška, ing. Tomáš Partl, Andrea Kuřátková.

Pozvánka do sportovní haly „za Světlou“ :

Neděle 17. února

8,30 - 18,00 hodin       Turnaj mladší a starší dorostenky:

Sobota 23. února

15,00 hodin                            II. liga mladší dorostenci                  Sokol Juliánov

17,00 hodin                            II. liga muži                                       Sokol Juliánov

Autor: Vincenc Záviška

8. 11. 2018 - Mladší žáci A opět vítězně

Naši mladí házenkáři zavítali v sobotu 3.11. do Dolní Cerekve, kde se konalo další turnajové kolo Ligy vysočiny (skupina východ).

2. 4. 2019 - HÁZENÁ: Ženy obraly o bod lídra soutěže

V sobotu po poledni na naši palubovku zavítal aktuálně vedoucí celek 1. ligy z pražských Kobylis. Ovšem naše ženy byly před zápasem hodně namotivované a nechtěly nechat favorita, aby si odvezl body.

19. 11. 2018 - Tým mužů házenkářů zvítězil v Dolní Cerekvi

V rámci 8. kola zajíždělo družstvo mužů k zápasu do Dolní Cerekve, kde jsme chtěli potvrdit papírové předpoklady a přivézt 2 body za výhru. Před střetnutím se totiž domácí celek nacházel na...

17. 9. 2018 - Velkomeziříčský úspěch na velkolepém Házenkářském festivalu v Lovosicích

Házenkářská chlapecká družstva absolvovala srpnové kvalitní týdenní soustředění, kde se kluci připravovali na letošní sezónu.