• Odborná přednáška na téma Jak zachránit naše lesy doc. ing. Radka Pokorného z Lesnické a dřevařská fakulty Mendelovy univerzity zaujala. Do velkého sálu přišlo téměř dvě stě lidí.
  • Na skále nad obcí Trnava u Třebíče opět vykvétají koniklece.
  • Česká Wikipedia dnes na protest zčernala.
  • Pozor! Kolem řeky ke Novému Svitu už neprojdete. Cesta byla uzavřena kvůli výstavbě parkoviště za bývalou spořitelnou.
  • Hokejisté HHK doma před zaplněným stadionem vydřeli první finálové vítězství, když zvítězili ve vyrovnaném zápase 5:3 nad Hodonínem. Odveta v pátek venku a v neděli zase na domácím ledě.

Béčko prohrálo se Zastávkou

SPORT - HOKEJ - 11. 2. 2019 -

Meziříčské béčko odjelo do Rosic v konkurence schopném stavu jenom díky čtyřem juniorům.

HC Zastávka – HHK Velké Meziříčí „B“ 6:4 (2:1, 1:0, 3:3)

Rozhodčí: Suchý – Mareček, Kouba

Diváků: 32

Poměr střel: 31:27

Branky:7. Šedý (Lesonický, Fiala), 15. Fišer (Šedý, Provaz), 39. Lesonický (Šedý, Bednář), 54. Lesonický (Kliner, Fiala), 54. Bednář (Mikule, Stromecký), 60. Mikule (Bednář, Stromecký) – 5. Chlubna (Štěpánek, Bernat), 41. Štěpánek (Martinec, Chlubna), 55. Barák (Martinec, Štěpánek), 60. Martinec (Buďa, Barák)

Vyloučení: 3:6, navíc Bradáč a Chlubna (oba HHK) každý 10 minut OT za neoprávněné výroky proti hlavnímu rozhodčímu

Využití: 0:0

Oslabení: 1:0

Zastávka: Vybíral (Ševčík) – Fišer, Fiala, Stromecký, Šedý, Lesonický, Gejdoš, Burian Josef, Kliner, Soběský, Bednář, Švestka, Mikule, Provaz

A nutno dodat, že svým výkonem se v „mužském“ hokeji vůbec neztratili. Spíš naopak.

Hosté se dostali do vedení v páté minutě zásluhou Chlubny, když mu přihráli Bernat se Štěpánkem. Po dvou minutách už bylo ale zase srovnáno po střele Šedého. Domácí pak převzali iniciativu a byli do konce třetiny lepším týmem. Jejich jednoduché kombinace tlačily soupeře před vlastní bránu a nutily jej k chybám. Hráče HHK naopak puk příliš neposlouchal. Buď chybělo správné najetí anebo přesnější přihrávka a tak se do útočného pásma dostávali pouze díky nahazování. Všechno špatné se sešlo v 15. minutě, kdy při svojí mizerné přesilovce nechali ujet Fišera, jenž dal druhý gól domácích.

V prostřední části mezi 24. a 30. minutou nejprve meziříčští ubránili tři po sobě jdoucí oslabení. Hru poté opticky vyrovnali a dostali se i do několika slibných akcí, ale žalostná koncovka je všechny pokazila. Zastávka hrála to, co potřebovala. Její hokejisté se nikam nehnali a spoléhali na rychlé kontry. Minutu před koncem jeden z nich využil Lesonický a upravil tak na 3:1.

Hned po přestávce snížil po nahrávkách Martince a Chlubny Štěpánek na jednobrankový rozdíl a odstartoval tím nejhokejovější část zápasu. Pěkné akce se střídaly na obou stranách, ale až do 54.´ bez využití. V ní se podařilo slepenými góly Lesonického a Bednáře domácím odskočit už o tři branky. Vzápětí však vrátil hosty do hry Barák snížením na 5:3. Asistrovali mu Martinec a Štěpánek. Na začátku poslední minuty odvolali hráči Mezu gólmana a po vyhrané Barákově buly a střele Budi úspěšně tečoval Martinec. Co to však bylo platné, když místo další zteče nechali opět díru ve vlastním pásmu a Mikule zavěsil pošesté.

Další výsledek 17. kola:Náměšť - V. Bíteš „B“ 5:0

Bystřice - volno

Výsledky 16. kola:V. Bíteš „B“ – Zastávka 0:6

Bystřice – Náměšť 2:5

V příštím kole, v sobotu 16. 2. 2019, k nám zavítá lídr soutěže Náměšť nad Oslavou. Začátek utkání je v 17.15 hodin.

11. 3. 2019 - Junioři HHK vyhráli oba víkendové zápasy

Přinášíme vám výsledkový servis zápasu týmů juniorů, starších a mladších žáků HHK Velké Meziříčí.

21. 1. 2019 - Hodonínští Drtiči otočili zápas čtyřmi góly ve třetí třetině

V pátečním 20. kole zajíždělo první mužstvo HHK do Hodonína, kde se v očekávaném šlágru kola střetlo s místními Drtiči.

15. 10. 2018 - Áčko veze vítězství z Uherského Brodu

V sedmém kole zajíždělo první mužstvo HHK do Uherského Brodu. Soupeř v minulém kole na domácím ledě podlehl ambicióznímu týmu z Hodonína a tak chtěl své fanoušky potěšit lepším výsledkem v utkání...

1. 10. 2018 - Muži HHK získali ze souboje s obhájcem všechny body

Ve třetím kole krajské ligy se na našem ledě představil dvojnásobný obhájce titulu, tým Boskovické Minervy.