Dnes je 21. února 2020, svátek má Lenka, zítra Petr.
  • Už za dva týdny se opět rozjedou práce na opravě D1 ve Velkém Meziříčí.
  • Dnes parkoviště ve Svitu velmi využito. V Jupiter clubu se koná seminář kvality mléka.
  • Podzimní divadelní sezóna se uzavřela toto úterý náhradním představením Lady Oscar. V hlavní roli excelovala Jana Paulová.
  • O víkendu začalo masopustní veselí. Průvod masek šel Martinicemi i v Mostištích.
  • Cestovatel ve žlutém trabantu Dan Přibáň se ve čtvrtek vrátil do kina na reprízu úspěšného představení Trabantem napříč kontinenty. Opět měl vyprodáno a slíbil, že se vrátí tentokrát s vyprávěním o jiném kontinentu.

Z událostí městské policie - leden 2019

ZPRÁVY - KRIMI - 27. 2. 2019 - komentářů 0

Přinášíme soupis událostí zachycených městskými strážníky za období - leden 2019.


Rozbil odpadkový koš
Dne 26.1.2019 ranních hodinách si podnapilý mladík měřil svoji sílu s betonovým odpadkovým košem, který nakonec převrátil, přičemž se betonový koš, který je součástí městského mobiliáře, pádem na zem rozbil. Na místě byl mladík vyzván, aby prokázal strážníkům svoji totožnost a po provedení všech úkonů byl přestupek proti majetku oznámen příslušnému správnímu orgánu.

 

Porušila zákaz kouření
Dne 22.1.2019 přijala hlídka oznámení od zaměstnance školského zařízení, že jedna z jejich svěřenkyň kouří v budově zařízení. Vzhledem k tomu, že dívka kouřila v místě, kde je to příslušným ustanovením zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek zakázáno, byl její přestupek projednán uložením pokuty příkazem na místě.

 

Pátrání po osobě
Dne 21.1.2019 přijala hlídka MP od operačního centra PČR Jihlava žádost o poskytnutí součinnosti při pátrání po mladíkovi, který měl přes sociální sítě vyhrožovat sebevraždou. Hlídka zahájila pátrání po osobě v katastru Velkého Meziříčí. Později bylo pátrání odvoláno, mladík byl hlídkou PČR nalezen u příbuzných.

 

Dopravní nehody
Dne 16.1.2019 v 23.15 hod. při preventivní činnosti na ulici Sokolovská bylo zjištěno poškození okružní křižovatky v důsledku dopravní nehody. Za pomoci MKDS byl dohledán směr, kterým vozidlo od nehody ujelo a následně bylo vozidlo dohledáno.
Dne 29.1.2019 byla zjištěna poškozená dopravní značka na ulici Nad Gymnáziem v důsledku dopravní nehody, od které řidič ujel. Za pomoci MKDS byl dohledán viník nehody.
K další nehodě pak došlo v ulici Komenského, kdy řidič při jízdě poškodil zrcátko u zaparkovaného vozidla. Všechny události byly po provedení nezbytných úkonů předány skupině DN PČR Žďár nad Sázavou k dořešení.

 

Volně pobíhající psi
Dne 14.1.2019 v 05.55 hod. přijala hlídka MP telefonické oznámení, že na ulici Třebíčská volně pobíhal pes, kterého oznamovatel odchytil. Hlídka se dostavila na místo, kde si psa převzala. S majitelem psa bylo jednání porušující příslušnou OZV města vyřešeno uložením pokuty příkazem na místě.
Dne 30.1.2019 byl na služebně hlídce předán pes, který byl nalezen v lokalitě Jestřabec. Vzhledem k tomu, že nebyl opatřen žádným identifikačním znakem, byl předán do útulku pro zaběhlé psy na ulici Zámecká.

 

Potyčka před provozovnou
Dne 12.1.2019 v 04.00 hod. přijala hlídka telefonické oznámení od OOPČR s žádostí o součinnost ve věci potyčky před jednou z velkomeziříčských provozoven v centru města. Strážníci se neprodleně dostavili na místo, kde v součinnosti s hlídkou PČR navodili pokojný stav. Událost si převzala PČR k provedení dalších úkonů.

 

Nezabezpečené vozidlo
Dne 12.1.2019 v 00.20 hod. při kontrolní činnosti na ulici Poštovní zjistila hlídka MP u zaparkovaného vozidla stažené okno. Vzhledem k tomu, že vozidlo nebylo zabezpečeno, strážníci zjistili provozovatele vozidla a následně ho vyrozuměli o zjištěné situaci. Hlídka na místě vyčkala do příchodu řidiče, kterého poučila o povinnosti řádného zabezpečení vozidla proti krádeži.

 

Kontrola nezabezpečeného pozemku
Dne 11.1.2019 byla přijata žádost o kontrolu pozemku s chatkou na ulici Pod Strání, na kterém se měly neoprávněně zdržovat cizí osoby. Na místě strážníci zjistili, že pozemek s chatkou nejsou zabezpečeny proti volnému vstupu, čehož osoby využily, následně byly tyto osoby za přítomnosti majitele pozemku z místa vykázány.

 

Obava o zdraví obyvatelky domu
Dne 9.1.2019 přijali strážníci oznámení s žádostí o zjištění, zda jedna z obyvatelek domu nemá zdravotní problémy, neboť si nevyzvedla objednaný oběd z předešlého dne. Hlídka MP se neprodleně dostavila na místo, kde ve věci dotazovala sousedy, kteří uvedli, že jejich sousedka byla hospitalizována v nemocnici a od té doby se v místě nezdržuje. Následně byli kontaktováni příbuzní této starší paní, kteří uvedli, že jejich příbuzná nyní bydlí u nich.

 

Dopravní nehoda
Dne 4.1.2019 v 22.45 hod. přijala hlídka telefonické oznámení od OOPČR s žádostí o součinnost ve věci zjišťování svědků dopravní nehody na ulici Novosady. Na místě zjištěn svědek nehody, který hlídce sdělil, že řidič, který nehodu způsobil a z místa nehody ujel, odstavil vozidlo na nedalekém parkovišti mezi bytovými domy. Strážníci na místě vyčkali do příjezdu skupiny DN PČR Žďár nad Sázavou, které předali veškeré zjištěné poznatky.


Autor: MP Velké Meziříčí

Publikoval: -kas-

Čtěte také

14. 1. 2020 - Policisté žádají veřejnost o spolupráci

Třebíčští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu pokusu vloupání do prodejny, ke kterému došlo v listopadu v Třebíči.

28. 1. 2020 - Matka na výživu svých synů nepřispívá

Policisté z obvodního oddělení ve Velkém Meziříčí sdělili devětatřicetileté ženě ze Žďárska podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy.

29. 11. 2019 - Řidič v Oslavici nadýchal přes jedno promile

Velkomeziříčští policisté zastavili ve středu 27. listopadu kolem jedenácté hodiny večer v katastrálním území obce Oslavice osobní automobil Ford, jehož řidičem byl sedmadvacetiletý muž.

29. 10. 2019 - Strážníci v září chytali hada, řešili sousedské spory i prováděli kontroly na hřbitově

Přinášíme soupis událostí zachycených městskými strážníky za období - září 2019.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Ples SDH Stránecká Zhoř
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist