Dnes je 16. října 2019, svátek má Havel, zítra Hedvika.
  • Ulice K Novému Světu od Alpy ke Světlé je uzavřena.
  • Chystáme pro vás reportáž z 42. GASTRODNE
  • 16.10. od 9 do 17 hod probíhá Podzimní výstava SOŠŘ na Světlé.
  • Zpěvák Jakub Smolík oslavil své životní jubileum. V úterý večer koncertoval ve velkém sále Jupiter clubu, jako exkluzivní host zazpíval Petr Kolář.
  • Dnes v úterý si v našem městě užíváme alespoň trochu slunečního svitu, na západ od nás mají zataženo nízkou oblačností (žlutá barva).

Proč došlo k přesunu Velkomeziříčska pod radnici?

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 8. 3. 2019 - komentářů 0

Poslední číslo Velkomeziříčska, které vydal Jupiter club v březnu. Od dubna jej bude vydávat radnice.
Poslední číslo Velkomeziříčska, které vydal Jupiter club v březnu. Od dubna jej bude vydávat radnice.
Velkomeziříčsko by mělo popřemýšlet o změně názvu např. na Zpravodaj Velkého Meziříčí?

Tak na tento dotaz nám odpovědělo samo březnové číslo měsíčníku. Je to poslední měsíční zpravodaj města Velké Meziříčí, který vydal úsek medializace a komunikace spadající pod Jupiter club, s.r.o. Domníváme se, že důvody jsou následující.


Jeden z hlavních důvodů. Lidé v redakci se stali závislými na určité skupině lidí a politických hnutí a tudíž Velkomeziříčsko přestalo být nezávislé a objektivní. Redakční rada zde nepomůže, protože ta byla také složena účelově.

 

Pojďme se podívat na důkaz z březnového čísla.
Jména lidí, politických hnutí a autorů článků na první až desáté straně: Martina Strnadová, Ivana Bíbrová, Radovan Necid, Petr Juda, Libor Beneš, Petr Velička, Ivo Šulc, SpolečněVM, Tomáš Bílek, Petr Velička, Martin Štindl, SpolečněVM – program jejich akcí, Petros Martakidis, SpolečněVM, Jiřina Kácalová.

 

Co mají tito lidé společného?
Buď jsou ve spřátelených politických hnutích TPM a SpolečněVM nebo jsou to jejich velcí podporovatelé. A zlatý hřeb večera, Petrosova “prasárnička“ na titulní straně (tři vepři a řezník). On to prostě s těmi vepři umí. Asi takový nenápadný vzkaz pro koalici.

 

Cítíte tam tu nezávislost, tu vyváženost, to opovrhování současnou koalicí.

 

Až na desáté straně v pravé části je článek od pana starosty Josefa Komínka.

 

Pojďme do historie vzniku úseku medializace a komunikace.
Když v roce 2014 drtivě vyhrálo sdružení ODS/TPM (důležité připomenout, že kampaň ODS/TPM vedl člen ODS Petros Martakidis), tak ODS/TPM získala většinu radních tj. 4 ze 7 a tudíž mohla rozhodovat, co se bude v Jupiter clubu, s.r.o. dít (rada = valná hromada, rozhoduje o JC). A tak v roce 2015 nadrzo, za zády zastupitelů, zrušila rada úsek Velkomeziříčsko (video úplně dole) a zavedla nový úsek medializace a komunikace. Tím pádem se musela poroučet nepohodlná tehdejší šéfredaktorka, lídryně politického hnutí, Ivana Horká a tím pádem skončil pracovní poměr také Martině Strnadové.

 

A jak se dalo tušit, tak post šéfredaktorky bez výběrového řízení obsadila kamarádka starosty Martina Strnadová a za odměnu tam byl dosazen Petros Martakidis, který to měl celé vést (výběrové řízení bylo ušité na míru právě Petrosovi a tak nikdo nepochyboval, že to výběrko vyhraje). Lidem se nelíbila Petrosova účast v ODS (ohrožena nezávislost) a tak stranu ODS raději před nástupem opustil. Pro sichr se ještě udělala taková kulišárna, Petros se zaměstnal externě a pan Dufek jej tehdy nazval šalamounsky “externí technik“. Na dotaz, co dělá “externí technik“ pan Dufek nedokázal odpovědět.

 

Paní Strnadová psala dle rad Petrose, kterého z pozice starosty úkoloval tehdejší starosta Necid. A tudíž se z “nezávislého“ Velkomeziříčska stala PR agentura Radova Necida. Jakákoliv událost, která by mohla snížit velikost Necida, nebyla nikdy zveřejněna a každý malý úspěch byl zveličován. A tak jako odměnu dostal úsek medializace místo 370.000 Kč rovnou 1.000.000 Kč za jejich loajalitu ke starostovi Necidovi.

 

Aby si posichroval, že redakci nikdo ze zastupitelů nebude ovlivňovat, vytvořil se nadřízený orgán, tzv. redakční rada, která “jakoby“ měla dohlížet na chod Velkomeziříčska. Tím pádem jediný, kdo mohl tehdy něco změnit, byla čtveřice radních z ODS/TPM. Mohl to ovlivnit také ještě pan ředitel Dufek, ale za to, že bude poslouchat a do ničeho nezasahovat, tak dostával od rady odměny v plné výši.

 

Naštěstí volby 2018 dopadly tak jak dopadly a snad se vše vrátí do starých kolejí a Velkomeziříčsko bude opět psát nezávisle. Zárukou by měly být dvě nové redaktorky, které jsou bez vazeb na místní politiky, strany a sdružení.

 

Současná rada použila obdobný "trik", jako kdysi Radovan Necid. Zrušila úsek medializace a komunikace a převedla Velkomeziříčsko pod radnici. Jen s tím rozdílem, že se to zastupitelé nedozvěděli den před oficiálním zrušením týdeníku Velkomeziříčsko, ale tato informace byla známá několik měsíců dopředu. Veřejně to bylo projednáno na zastupitelstvu a většina zastupitelů byla pro tuto změnu.

 

VIDEO - ZRUŠENÍ VELKOMEZIŘÍČSKA (zastupitelstvo 25. 3. 2015)


Autor: -red-

Publikoval: -red-

Čtěte také

15. 3. 2019 - Sbírka šatstva pro Textilní banku Baltazar

Co můžete přinést? Letní a zimní oblečení (dámské, pánské, dětské), lůžkoviny, prostěradla, ručníky, záclony a látky. Prosíme, aby oblečení bylo zabalené do igelitových pytlů.

2. 4. 2019 - Ve Velkém Meziříčí probíhá archeologický výzkum

Po delší odmlce jsme se vrátili do Velkého Meziříčí, kde jsme již před lety pravidelně působili. Tentokrát se nám naskytla možnost blíže se seznámit se situací v rámci zadní části parcely jednoho...

19. 2. 2019 - Provizorní parkoviště SVIT opět trápí příjezdová cesta

Pokud bychom měli popsat příjezdovou cestu na provizorní parkoviště v areálu SVIT, tak by se to dalo zhodnotit, že je to na “jedničku“ – myšleno na první rychlostní stupeň. Dvojku by mohl...

8. 9. 2019 - Na zámek na manévry dorazil císař František

O víkendu se na zámku konají historické slavnosti u příležitosti 110. výročí císařských manévrů v našem městě.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
EZH, a.s. - hledáme zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist