• V pátek se v celé ČR otevřelo 1640 kostelů a modliteben. Konal se 11. ročník Noci kostelů. Také v našem městě měli lidé možnost navštívit hned několik otevřených kostelů.
  • Na dálnice u Měřína ve směru na Brno je dlouhá kolona.

HÁZENÁ: Muži zdolali lídra druhé ligy

SPORT - HÁZENÁ - 12. 3. 2019 - komentářů 0

Společné foto týmu mužů

Naši muži v rámci 14. kola hostili lídra tabulky z brněnských Bohunic. A slušně zaplněná hala Za Světlou viděla opravdu skvělou podívanou. Kdo zavítal, tak určitě nelitoval.

2. liga mužů Morava Jih – 14. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – Tatran Bohunice 30:26 (14:14)

Přitom jsme do utkání vstoupili opravdu nešťastně. Už v první minutě se zranil tvůrce naší hry Šidlo. A aby toho nebylo málo, tak o 3 minuty poději viděl za faul červenou kartu nejlepší druholigový střelec Večeřa. Ovšem toto byl impulz pro ostatní hráče a ti do utkání dali vše. Teprve až ve 20. minutě dokázal soupeř srovnat (8:8). Ovšem mi zase odskočili na 1-2 brankový rozdíl. Důvodem byla především skvělá obrana, která v porovnání s předešlými zápasy fungovala opravdu na výbornou. Před koncem poločasu jsme vedli 14:12, ale Brňané ještě dvěma trefami do poločasu dokázali srovnat.

V úvodu druhé půle se Bohunice dostaly do vedení (16:17)….poprvé a naposledy. Naše obrana dokázala úspěšně narušovat soupeřovi akce, a tak jsme odskočili na 20:17, ovšem soupeř vzápětí srovnal na 20:20. Skvělé domácí publikum ale hnalo naše borce kupředu. V této fázi hry to na sebe vzal především Pavel Roub, a i díky jeho trefám jsme si vybudovali důležitý náskok 26:22. Po celou dobu se hrála tvrdá házená, a tak ještě před koncem zápasu viděly červené karty domácí Bezděk a brněnský Vraný. My však konec zápasu s přehledem zvládli a nenechali jsme soupeře se brankově dotáhnout a zdramatizovat zápas. Na konci jsme se tak mohli radovat z velice cenného vítězství.

Dnes tým podal opravdu bojovný kolektivní výkon. Všichni hráči do toho dali vše a každý přispěl svým dílem k tomuto skvělému výsledku. Dík samozřejmě patří i divákům, kteří nás po celou dobu hnali kupředu, a vytvořili tak skvělou kulisu. V příštím kole na domácí palubovce hostíme dalšího těžkého soupeře – Kostelec na Hané. Utkání začíná 16.3. tradičně v 17:00.

7m hody: 3/4:4/4, vyloučení 4:8, Čk 2:1 diváků 94

Sled branek: 3:1, 6:3, 7:5, 8:8, 12:10, 14:12, 15:16, 20:17, 20:20, 25:21, 28:23, 30:26.

Sestava a branky:  Ondřej Poul, Libor Kotík – Pavel Strašák (9/3), Pavel Roub (8), Jakub Bezděk (6), Pavol Živčic (3), Jiří Kaštan (2), Jan Lečbych (1), Vítězslav Večeřa (1), Ladislav Šidlo, Tomáš Pažourek, Pavel Křibala, Kamil Babáček, David Kubiš, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Michael Bezděk

9 – 16,00 hodin            Memoriál Karla Kaštana – přípravka, minižactvo

17,00 hodin                  II. liga muži                             Sokol Kostelec na Hané

19,00 hodin                  II. liga mladší dorostenci           TJ Sokol Centrum Hané

Neděle 17. března

8 – 17,30 hodin            Krajská kvalifikace na republikové finále Házenkářského desetiboje - chlapci

Sobota 23. března

17,30 hodin                  II. liga starší dorostenky            Sokol Ostrava Zábřeh

Autor: Ondřej Poul

8. 5. 2019 - Starší žáci házené si upevnili druhé místo v Lize Vysočiny

V neděli 5. Května zajíždělo A družstvo starších žáků házené k předposlednímu turnaji finálové skupiny Ligy Vysočiny do Nového Veselí. Hrací doba byla 2x15 minut.

16. 11. 2018 - Házenkáři z Dózy na turnajích Ligy Vysočiny

Nejmladší házenkáři a házenkáři se účastnili dalších turnajů Ligy Vysočiny v miniházené. V neděli 4. 11. se odehrál turnaj v Chrudimi a v sobotu 11. 11. jsme odjížděli do Žirovnice.

20. 5. 2019 - Mladé házenkářky na mezinárodním turnaji ITC CUP v Kunovicích

Ve dnech od 16. - 19.5 2019 se družstva minižákyň z DÓZA SVČ Velké Meziříčí, mladších a starších žákyň TJ Sokol Velké Meziříčí zúčastnily 22. ročníku mezinárodního turnaje v Kunovicích.

9. 4. 2019 - HÁZENÁ: Muži nečekaně prohráli v Prostějově

Muži zajížděli na palubovku osmého celku soutěže v roli favorita. I když týmy od sebe dělily jen 4 místa, tak bodový rozdíl byl propastný.