• Odborná přednáška na téma Jak zachránit naše lesy doc. ing. Radka Pokorného z Lesnické a dřevařská fakulty Mendelovy univerzity zaujala. Do velkého sálu přišlo téměř dvě stě lidí.
  • Na skále nad obcí Trnava u Třebíče opět vykvétají koniklece.
  • Česká Wikipedia dnes na protest zčernala.
  • Pozor! Kolem řeky ke Novému Svitu už neprojdete. Cesta byla uzavřena kvůli výstavbě parkoviště za bývalou spořitelnou.
  • Hokejisté HHK doma před zaplněným stadionem vydřeli první finálové vítězství, když zvítězili ve vyrovnaném zápase 5:3 nad Hodonínem. Odveta v pátek venku a v neděli zase na domácím ledě.

Rozhodující 5. utkání HHK VM vs. SKMB Boskovice

SPORT - HOKEJ - 17. 3. 2019 -

O finalistovi rozhodne páté utkání semifinále play off. Hokejisté Velkého Meziříčí prohráli v Boskovicích v prodloužení. Stav série je 2:2 na zápasy.

SKMB Boskovice – HHK VM 7:6PP (2:2, 2:3, 2:1 - 1:0)

Góly a asistence: 01:19 Pelikán (Bednář, Dufek), 10:47 Pelikán (Bednář), 33:02 Šmíd (Pelikán, Karný), 36:11 Karný (Bednář, Pelikán), 45:48 Pelikán, 54:57 Skácel (Krejčiřík), 61:02 Skácel (Hnilička) – 08:12 Střecha T. (Juda M., Vlašín P.), 16:19 Juda M. (Střecha T., Peschout), 21:12 Sobotka (Bula, Pejchal), 21:30 Střecha F. (Šerý), 23:00 Ambrož (Šerý), 43:58 Bula (Pejchal, Vlašín P.)

Sestava SKMB Boskovice:

Chvátal (Külzer) - Surý A., Dufek, Surý Z., Vágner, Brabec, Krejčiřík - Václavík, Skácel, Šebek, Hnilička, Šmíd, Kárný, Bednář, Pelikán, Štancl, Klaus

Sestava HHK Velké Meziříčí:

Juda J. (Šoustal) - Slabý, Vlašín P., Šerý, Šimka, Burian M., Ambrož – Peschout, Juda M., Střecha T. – Pejchal, Bula, Sobotka – Vlašín M., Střecha F., Maštera – Roupec, Rozmarín, Strnad.

Rozhodčí: Brzobohatý, Kohoutek – Bačák, Olšar

Delegát utkání: Chocholouš

Vyloučení: 1:3, využití: 0:0, v oslabení: 0:1 Střely na branku: 36:39 (9:14, 14:14, 10:11 – 3:0)

Procentuální úspěšnost brankářů:

Chvátal   (BOS)       -   84,62 % -33 zákroků – 61 min.

Juda J.    (HHK)       -   80,56 % -29 zákroků – 61 min.

Diváci: 258

Ve čtvrtém semifinálovém utkání na ledě Boskovic viděli diváci hodně branek. Domácí tým se bleskově ujal vedení, na které odpověděli naši hráči v 9. minutě, kdy přišlo vyrovnání z hole Tomáše Střechy. V 11. minutě si vzali domácí vedení na svoji stranu. Na konci 17. minuty si připsal premiérový gól v krajské lize Mirek Juda, který prostřelil boskovického brankáře.

Úvod druhé třetiny vyšel našemu týmu přímo famózně. Nejprve se v čase 21:12 trefil do černého Lukáš Sobotka. Ještě v téže minutě se do brejku dostal Filip Střecha, který střelou na vzdálenou tyč vstřelil čtvrtý gól HHK. Následovalo téměř dvouminutové oslabení, které naši hráči zvládli. Naopak se jim podařilo přidat další gól. Z trestné lavice se na led vrátil Pavel Ambrož, který si vybruslil za branku soupeře, kde se domácí brankář dopustil chyby při rozehrávce. Pavel se zmocnil puku, objel soupeřovu branku a do prázdné branky zvýšil náskok HHK. Domácí tým se však z těžké situace dokázal dostat a ve 34. a 37. minutě vstřelil dva góly.

Na začátku třetí části se prosadil Honza Bula, který se dostal ke kotouči po závaru před domácí svatyní a pohotově zavěsil. Domácí tým se však během minuty opět dostal na dostřel, aby v 55. minutě dokázal vyrovnat. Poprvé v této sérii se muselo jít do prodloužení. Z nastavení uběhlo pouze 62 vteřin, když vítěznou branku vstřelil nikým nekrytý Skácel.

Semifinálové drama se tak přesune k pátému rozhodujícímu zápasu do Velkého Meziříčí. O druhém finalistovi se rozhodně v neděli od 17.30 hod. na našem stadionu.

PLAY OFF – DRUHÁ SEMIFINÁLOVÁ DVOJICE

1. zápas: Hokej Uherský Ostroh – SHKM Hodonín           4:7    (3:2, 0:2, 1:3)

2. zápas: SHKM Hodonín – Hokej Uherský Ostroh        5:2    (2:0, 1:1, 2:1)

3. zápas: SHKM Hodonín – Hokej Uherský Ostroh       6:7SN (2:2, 2:4, 2:0 – 0:0, 0:1)

4. zápas: Hokej Uherský Ostroh – SHKM Hodonín           4:10   (1:2, 1:6, 2:2)

Konečný stav série SHKM Hodonín - Hokej Uherský Ostroh 3:1

Program mužů na tento týden:

Rozhodující 5. semifinálové utkání play off krajské ligy:

Neděle  17.03.2019    HHK VM – SKMB Boskovice,

začátek utkání v 17.30hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)

Autor: Jaroslav Juda

4. 3. 2019 - Hráči HHK porazili okresního soupeře i v odvetě a v semifinále vyzvou tým SMKB Boskovice

V pátek byla na programu druhá utkání čtvrtfinále play off krajské ligy. Hráči Velkého Meziříčí měli po prvním utkání mečbol, který chtěli stvrdit druhou výhrou na ledě velkobítešského Spartaku.

3. 10. 2018 - Muži HHK nastříleli v Hradišti devět gólů

Pouhých 15 hodin od vyhroceného utkání s Boskovicemi nasedl první tým HHK do autobusu a zamířil k dalšímu mistrovskému utkání, které odehrál v Uherském Hradišti netradičně již od 14.30 hod.

11. 12. 2018 - V sobotu zajíždí muži HHK do Boskovic

Na žádost týmu HC Orli Uničov se utkání patnáctého kola krajské ligy, HHK Velké Meziříčí vs. HC Orli Uničov, odložilo. Náhradní termín bude až po novém roce.

31. 10. 2018 - Hokejová městská liga má za sebou páté kolo

Přinášíme vám oficiální výsledky pátého kola městské ligy v ledním hokeji, která se hraje na zimním stadionu ve Velkém Meziříčí.