• Na Bílou sobotu se dobrovolní hasiči ujali stavění vatry na blížící se čarodejnice. Video najdte na našem YouTube kanálu, odkaz v sekci Bleskovky.
  • Na Velký pátek večer ve 20:00 vyšel na sevorovýchodě obří úplněk.

Výkon jako noc a den ve dvou poločasech předvedly velkomeziříčské dorostenky.

Neděle 17. března

2. liga starší dorostenky

DHK Pardubice - TJ Sokol Velké Meziříčí 25:26 (12:7)

I přes znalost soupeřovy hry a individuálních schopností jeho hráček jsme první zásah do soupeřovy svatyně „zavěsili“ až v 11. minutě!!!. Šance jsme měli, ale…. Náš „profesorský“ způsob hry bez pohyb včetně obranné naivity nemohly výrazněji ohrožovat v pohodě zformovanou defenzívu a útočnou pohodu domácích. Naše hráčky si myslely, že to půjde samo a soupeřky se porazí samy, ovšem ouha. Po celou první třicetiminutovku jsme i přes oddechový čas a výraznější změny v sestavě tahali po zásluze za kratší konec. Závěr poločasu sice naznačoval mírné zlepšení, ovšem s chutí hrající „perníkářky“ nepohrdly naší zoufalou ztrátovostí a stanovily tak poločasový poměr na výrazný pětigólový rozdíl. Poločasové „mytí hlav“ a změna v obranném systému přinesly ve druhé části obrat v přístupu našich. Zvýšeným důrazem i za cenu častějšího vyloučení se podařilo soupeře dostávat pod tlak. Poctivý, obětavý a zejména výrazně zlepšený kolektivní výkon začal přinášet ovoce. Zvýšené sebevědomí a hra na hranici pravidel znamenala, že jsme srovnali stav na 20:20 (48. minuta). Následně jsme odskočili na dvougólový rozdíl, měli výhodu přesilové hry i trestného sedmimetrového hodu (52. minuta 21:23). Neproměnění mělo za následek zdramatizování samotného závěru. Oba týmy hororovou koncovku dohrávaly střídavě v oslabení. Nám se zadařilo takticky sehrát poslední útočnou fázi a domácím tak nenechat možnost na závěrečnou vyrovnávací střelu. Ufffffffffffff…

V dalším kole v netradičním sobotním podvečeru přivítáme ambiciózní tým Severomoravanek Sokola Zábřeh Ostrava.

7 - m hody 6/4 : 3/2, vyloučení 3:7.

Sled branek 4:0, 4:2, 8:2,8:4, 9:6, 11:6, 13:8, 14:9, 14:11, 15:11, 15:13, 17:14, 18:16, 20:17, 20:20, 21:20, 21:23, 22:23, 22:24, 24:24, 24:25.

Hrály: Šabacká Jarmila, Blažková Veronika – Pacalová Lenka (8/2), Pospíšilová Markéta (6), Šimková Sylvie (4), Partlová Denisa (4), Sedlářová Tereza (2), Borkovcová Tereza (2), Pospíšilová Magda, Kuřátková Klára, Šmídová Tereza, Blažková Kateřina, Horká Vendula. Trenéři ing. Vincenc Záviška, ing. Tomáš Partl, Andrea Kuřátková.

Pozvánka do sportovní haly „za Světlou“ :

sobota 23. března

17,00 hodin                II. liga starší dorostenky      Sokol Ostrava Zábřeh

sobota 30. března

11,00 hodin                II. liga starší dorostenky      1. SC Bohumín

13,00 hodin                I. liga ženy                             Sokol Kobylisy II „A“

15,00 hodin                II. liga mladší dorostenci      Sokol Újezd u Brna

17,00 hodin                II. liga muži                           Sokol Telnice

Autor: Vincenc Záviška

1. 11. 2018 - Liga Vysočiny v miniházené v Havlíčkově Brodě

V sobotu 27. 10. 2018 odjeli nejmenší házenkáři a házenkářky z Dózy na další turnaj Ligy Vysočiny v miniházené. Turnaj tentokrát pořádal Havlíčkův Brod.

28. 8. 2018 - Házenkáři vyhráli přípravný turnaj v Horce

Jako každý rok je srpen věnovaný přípravě na nadcházející sezónu, kromě kondice a silové připravenosti se naše družstvo tradičně účastnilo turnaje v Třešti (3.místo) a sehrála dvě přípravná utkání s juniorkou HC...