30 druhů RUMŮ!
Dnes je 25. června 2019, svátek má Ivan, zítra Adriana.
  • Krajská soutěž ve vyprošťování zná své vítěze, jejím tým z pořadatelského okresu Žďár nad Sázavou.
  • Velké Meziříčí hostí na hřišti u hasičky Krajskou soutěž hasičů ve vyprošťování uvízlých osob. Během dopoledne jsme viděli zásah hasičů z okrsku Jihlava a Žďár nad Sázavou.
  • Se školou se v pondělí odpoledne rozloučili deváťáci ze ZŠ Oslavická.
  • Sedmé kulturní léto na náměstí odstarovala již tradičně místní ZUŠ.
  • Vlaky na Studnec do 12. července nejezdí z důvodu velké opravy železničního přejezdu u Oslavičky, výměně pražců i celých kolejnicí.

HÁZENÁ: Muži stále drží jarní neporazitelnost

SPORT - HÁZENÁ - 19. 3. 2019 - komentářů 0

Muži se po „skalpu“ lídra druhé ligy opět představili v domácím prostředí.

2. liga mužů Morava Jih – 15. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Sokol Kostelec na Hané HK 30:29 (11:14)

Tentokrát se proti nim postavil soused z tabulky – Kostelec na Hané. Na podzim se nám na půdě soupeře podařilo vybojovat těsné jednobrankové vítězství, a tak jsme i dnes čekali velice těžký zápas.

Ovšem vstup do utkání jsme zvládli na jedničku. Soupeře jsme jasně přehrávali, a tak byl stav po 8 minutách již 5:2 pro naše barvy. To se ale soupeř jen rozehrával. Svou trpělivou hrou začal ukrajovat manko z úvodu a postupně začal přebírat otěže utkání. Naopak my jsme zbrklou hrou dávali soupeři šance zadarmo. Naše nepřipravené střely končily buď vedle brány, nebo v rukou hostujícího brankáře, který v zápětí zakládal rychlé útoky. Do 22. minuty tak soupeř odskočil na 8:12. Nepomohl ani následovný oddechový čas a my nedokázali srovnat tempo hry. A nebýt několika skvělých zákroků našeho brankáře Kotíka, tak by byl poločasový rozdíl ve skóre mnohem vyšší.

Po poločasové pauze začali konečně hráči hrát v útoku trpělivěji, a tak se nám podařilo během 9 minut smazat náskok soupeře (18:18). Změnou obranného systému se nám vedlo narušovat útočné kombinace hostí. I proto jsme odskočili až na 24:21, ale do konce utkání zbývala ještě spousta času. Soupeř nesložil zbraně a opět strhnul skóre na svoji stranu (27:28). Poslední 4 minuty tak slibovaly velké drama. Nám ovšem velice pomohlo zbytečné vyloučení soupeře. Následnou přesilovku jsme dokázali zužitkovat, kdy se 3x prosadil Večeřa. Soupeř pak v závěru už jen korigoval na konečných 30:29.

Dnes jsme dokázali vybojovat další domácí cennou výhru, i když předvedený herní projev nebyl stoprocentní. V příštím kole zajíždí družstvo mužů na palubovku sedmé Olomouce, která je v domácím prostředí těžkým soupeřem. My si však budeme chtít uhájit jarní neporazitelnost a dovézt domů plný počet bodů!

7m hody: 1/2:1/2, vyloučení 4:8, diváků 75

Sled branek: 2:0, 5:2, 5:6,7:9, 8:12, 10:14, 12:16, 18:18, 21:21, 24:21,25:25, 27:28, 30:28

Sestava a branky:  Ondřej Poul, Libor Kotík – Jan Lečbych (8), Pavel Roub (5), Vítězslav Večeřa (5), Jakub Bezděk (4), Pavel Strašák (3/1), Jiří Kaštan (3), Pavol Živčic (2), Tomáš Pažourek, Pavel Křibala, Kamil Babáček, Jan Hnízdil, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Michael Bezděk