Dnes je 5. srpna 2020, svátek má Kristián, zítra Oldřiška.
  • Za parkování kde se nemá, dostanete od městské policie lísteček. Řidič parkující na žluté čáře na komunikaci Poříčí bude muset přijít na služebnu vysvětlovat.
  • Řeka Balinka dosáhla ve 14 hodin 1. stupeň povodňové aktivity, do večera opět začala klesat.
  • Jejkovská brána u vjezdu na náměstí od hlavní pošty v Třebíči je od 1. srpna do 15. září 2020 uzavřena.
  • Silnice III/36045, Sviny - Křižanov je z důvodu stavebních prací uzavřena od 3. 8. do 21. 8. 2020.
  • Perpetumu Jiřího Schelingera počasí nepřeje...

Hráči Velkého Meziříčí získali ve vyrovnaném zápase první finálový bod. Stav série 1:0

SPORT - HOKEJ - 21. 3. 2019 - komentářů 0

Radost domácích, smutek hostí.
Radost domácích, smutek hostí.
foto: -kaš-
Ve středu na našem zimním stadionu odstartovala finálová série play off krajské ligy, ve kterém se hráči HHK střetnou o mistrovský titul s hráči SHKM Hodonín. Finálová série se opět hraje na tři vítězná utkání.


HHK VM – SHKM Hodonín 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

 

Góly a asistence: 13:55 Bula (Sobotka, Pejchal), 14:39 Maštera (Burian, Ambrož), 34:12 Sobotka (Šerý, Pejchal), 54:02 Střecha T. (Matov, Slabý), 59:45 Křenek (Střecha T.) – 04:50 Peš (Janás), 21:31 Sajdl (Kučera, Lidák), 23:17 Janás (Veselský, Polesný)

 

Sestava HHK Velké Meziříčí:

Šoustal (Juda J.) - Slabý, Vlašín P., Šerý, Kochánek, Burian M., Ambrož, Šimka, Vondráček – Křenek, Matov, Střecha T. – Pejchal, Bula, Sobotka – Peschout, Střecha F., Maštera – Roupec, Vlašín M., Strnad.

 

Sestava SHKM Hodonín:

Kotvan (Zollpriester) - Směřička, Crlík, Sedlák, Lidák, Rýpar, Polesný, Veselský, Polák, Janás, Venclík, Kučera, Chalupa, Tomi, Jajcay, Peš, Sajdl, Černohous

 

Rozhodčí: Honza, Kohoutek – Czubaj, Procházka

 

Delegát utkání: Cambal

 

Vyloučení: 6:8, využití: 1:2, v oslabení: 0:0

Střely na branku: 30:27 (11:10, 7:10, 12:7)

 

Procentuální úspěšnost brankářů:

Šoustal   (HHK)       -   88,89 % -24 zákroků – 60 min.

Kotvan   (HOD)      -   86,21 % -25 zákroků – 59 min.

 

Diváci: 493

 

Trenérské duo Karel Vejmelka a Miroslav Horký mohlo do utkání počítat s kompletní sestavou, do které se ještě někteří hráči nedostali. Hosté z Hodonína přijeli k prvnímu zápasu téměř kompletní a tak se dal čekat velmi vyrovnaný souboj o první finálový bod.

 

První minuty utkání přinesly oboustranně seznamovací hokej. Ani jeden z týmů se nechtěl dopustit chyby. V 3. minutě se dostala do tlaku, ze kterého pramenilo vyloučení hodonínského útočníka Michala Venclíka, třetí formace domácích. V početní výhodě se nám nepodařilo dát gól. Naopak hodonínští po skončení oslabení zavezli kotouč do útočného pásma, kde svým důrazem dali první gól z hole Petra Peše – 0:1. V 7. minutě měl na holi vyrovnání Patrik Matov, který ve vyložené šanci prohmátl přihrávku. V 9. minutě sevřeli naše hráče v obranném pásmu hosté. Dvakrát se podařilo vyhodit kotouč, ale pouze na zakázané uvolnění. Z tlaku vytěžil soupeř přesilovou hru. V početní výhodě soupeř zavřel bránící čtveřici HHK v obranném pásmu. Nebezpečné byly zejména dvě tvrdé střely Petra Peše. Jednu střelu zblokoval Tomáš Kochánek. S tou druhou si poradil Roman Šoustal. Následně se prezentoval tvrdou ránou z pravého kruhu Vít Černohous. Oslabení naši hráči udrželi. Ve 12. minutě najel s kotoučem do útočného pásma Jirka Roupec. Dostal se až před branku, kde byl faulován. Při vhazování v útočném pásmu se provinil další hráč Hodonína. Naši hráči měli k dispozici téměř dvě minuty dvojnásobnou přesilovku. V početní výhodě sice hráči HHK několikrát vystřelili, ale kotouč vždy mířil těsně mimo hodonínskou svatyni. S končící přesilovkou se diváci konečně dočkali. Martin Pejchal vybojoval puk u hrazení, ten si převzal Lukáš Sobotka. Kotouč, který skončil za zády brankáře soupeře, pohodově dorazil do branky Honza Bula – 1:1. V 15. minutě šli naši hráči do vedení. Po střele Viktora Buriana umístil odražený kotouč do sítě Vojta Maštera – 2:1. V 17. minutě projel přes celé kluziště Petr Slabý, kterému k zakončení chybělo trochu štěstí. Ještě v téže minutě se do obrovské šance dostala první formace. Na jejím konci vystřelil Patrik Matov pouze do hrudi brankáře. Do kabin se odcházelo za stavu 2:1 pro domácí barvy.

 

Úvod druhé třetiny začal náporem naší první formace, který však skončil faulem. Hodonín tak měl výhodu přesilovky, kterou bleskově využil. Když se v závaru před naší brankou nejlépe zorientoval Jakub Sajdl, který dorazil kotouč za záda Romana Šoustala – 2:2. Ve 23. minutě se do brejku dostal hodonínský hráč. Honza Šimka ho podsekl a šel pykat na trestnou lavici. V přesilové hře rozebrali hodonínští bránící čtveřici a do odkryté klece pohotově zavěsil David Janás – 2:3. Ve 25. minutě se po přihrávce Vojty Maštery dostal do brejku Filip Střecha, který si na Zdenka Kotvana nepřišel. Ve 29. minutě se při další přesilové hře soupeře předvedl Roman Šoustal, který tvrdou ránu z hole Davida Polesného ukryl do lapačky. Ve 35. minutě se ke kotouči dostal Kamil Šerý, který od modré nahodil puk na soupeřovu branku. Kotouč se odrazil od brankáře hostů do brankoviště. Zde byl připraven na dorážku Lukáš Sobotka, který se nemýlil – 3:3. Ve 38. minutě nedovoleně dohrál Zdeněk Kučera Davida Křenka. V přesilové hře měla několik vyložených šancí první útočná formace, ale bez gólového efektu.

 

Ve třetí periodě se čekalo na rozuzlení dramatu. Na obou stranách měli hráči několik šancí na to, aby strhli vedení na svoji stranu. Stalo se tak až v 55. minutě. Předcházelo tomu vyloučení Víta Černohouse. V přesilové hře se v útočném pásmu usadila první formace HHK. Po tvrdé střele od modré lajny se za brankou ke kotouči dostal Patrik Matov, který si počkal na vhodnou chvilku, než se mu před brankou uvolní Tomáš Střecha. Poté poslal přesnou přihrávku, kterou Tomáš z první poslal do šibenice hodonínské branky – 4:3. V 57. minutě se do vyložené šance dostali Tomáš Střecha a David Křenek. Ani jedna střela však nenašla volné místečko v soupeřově brance. Po více než sedmi minutách si připsal zákrok Roman Šoustal. Po přerušené hře si vzal trenér hostů oddechový čas. Při hře bez brankáře dal výsledku konečnou podobu David Křenek, který dostal přihrávku od Tomáše Střechy – 5:3.

 

Velké poděkování patří všem fanouškům, kteří svými hlasivkami hnali naše hráče za vítězstvím.

 

První finálové utkání skončilo vítězstvím hráčů HHK. V pátek se finálová série přesune do Hodonína, aby v neděli pokračovala opět na zimním stadionu ve Velkém Meziříčí.   

 

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou: Předpokládal jsem, že utkání bude vyrovnané a budou rozhodovat maličkosti, což se také potvrdilo. Do utkání jsme nevstoupili podle našich představ, bylo tam z naší strany moc ostychu a nervozity. Soupeř šel do vedení po nahození puku před branku a byl před brankou důraznější, což by se nám stávat nemělo. Poté jsme utkání dvěma slepenými góly otočili a vedli jsme. Vstup do druhé části se nám nepovedl. Soupeř nejprve srovnal a chvíli na to využil přesilovku a vedl 2:3. Pak jsme byli důrazní na jejich brankovišti my, Lukáš Sobotka doklepl volný kotouč a po dvou třetinách bylo srovnáno. V poslední třetině rozhodl jediný gól, který dal Tomáš Střecha asi šest minut před koncem. Sestavu jsme zredukovali a chtěli hubené vítězství ubránit, což se povedlo, kluci hráli obětavě, nechali tam vše a závěr jsme dobře zvládli a do prázdné branky jsme potvrdili dnešní důležité vítězství. Máme za s sebou první krok a v pátek v Hodoníně budeme chtít opět uspět a uděláme vše pro to, abychom přivezli vítězství.

 

Program finále play off krajské ligy mužů:

2. finálové utkání:

Pátek   22.03.2019    SHKM Hodonín – HHK VM,

začátek utkání v 18.00hod. (zimní stadion Hodonín)

 

3. finálové utkání:

Neděle 24.03.2019    HHK VM – SHKM Hodonín,

začátek utkání v 17.30hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)


 

X


Autor: Jiří Mráz, hokejvm.cz

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

-mg-6082.jpg  -mg-6085.jpg  -mg-6103.jpg  -mg-6110.jpg  -mg-6113.jpg  -mg-6125.jpg  -mg-6130.jpg  -mg-6146.jpg  -mg-6151.jpg  -mg-6049.jpg  -mg-6160-1.jpg  -mg-6173.jpg  -mg-6178.jpg  -mg-6192.jpg  -mg-6194.jpg  -mg-6217.jpg  -mg-6241.jpg  -mg-6243.jpg  -mg-6248.jpg  -mg-6250.jpg  -mg-6255.jpg  -mg-6260.jpg  -mg-6263.jpg  -mg-6271.jpg  

Čtěte také

6. 1. 2020 - Junioři HHK si vyšlápli na lídra soutěže, Českokrumlovský slavoj. Brankář Svoboda udržel čisté konto

Přinášíme vám výsledkový servis zápasu týmů mládeže HHK Velké Meziříčí.

22. 3. 2020 - Řídící svaz potvrdil vítězství velkomeziříčských hokejistů

Sportovně technická komise JM ČSLH odsouhlasila konečné pořadí jednotlivých soutěží.

11. 12. 2019 - HC Zastávka - HHK Velké Meziříčí B 4:3

V první třetině se ujali vedení zásluhou Provaze po nahrávce od Bednáře domácí.

27. 1. 2020 - Velkomeziříčští hokejisté porazili Sokol Březinu

V dalším kole krajské ligy zajížděli velkomeziříčští hokejisté do Vyškova, kde má domovský stánek tým TJ Sokol Březina.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
ZŠ Sokolovská: Hledáme učitelku/učitele
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

BANNEROVÁ REKLAMA FUNGUJE!
TOPlist