• Začalo asflatování ulice Nábřeží. Bohužel přišel vyrtvalý déšť, takže se podařila položit méně jak polovina nové silnice.
  • Lidé obdivují kreativitu při obnově vodorovného značení u výjezdu z ulice Františky Stránecké.
  • Už tak komplikovanou dopravu ve městě znepřijemnila nehoda na křižovatce Hornoměstká Zámecká.

První jarní zápas ve Frýdku Místku pro FCVM nedopadl

SPORT - FOTBAL - 25. 3. 2019 - komentářů 0

Ilustrační foto.

Po odloženém prvním kole pro nezpůsobilý terén náš tým nastoupil ve Frýdku Místku s místním ambiciozním týmem na postup do II ligy.

Frýdek Místek - FC Velké Meziříčí 2:0 (1:0)

Diváci : 685

Sestava domácí : Kofroň – Hloch, Literák, Hykel, Mrkvička (78 Gomola) – Kaizar (45 Duda),Hybl, Skwarzek, Bialek - Vašíček, Varadi (65 Vychodil) na lavičce Kalina, Mozol, Behan – trenér Žižka

Sestava hosté : Pokorný – Kriegsmann, Mucha, Komínek, Bouček – Dolejš, Mezlík, Šuta, Pokorný, Demeter – Crkal (79Mužátko) na lavičce Kruba, Simr, Smejkal L – Trenér Smejkal

Domácí tým udělal 14 změn před jarní částí soutěže. My jsme odjeli k zápasu s torzem A týmu doplněným o hráče B-týmu. Zápas měl být hladkou záležitostí, ale opak byl pravdou.

Zápas pro náš tým bohužel nezačal dobře, protože hned ve 2 minutě utkání přišla naše hrubá chyba, kdy se nedohodl brankář Pokorný se stoperem a Komínek a ten musel hasit situací penaltovým zákrokem, který Varadi s přehledem proměnil. Tato situace s našim týmem paradoxně neotřásla, ale začali jsme se pozvolna dostávat do zápasu. V 15 minutě poslal pěkný centr do vápna Bouček a domácí obránce odvracel míč na RK. V 25 minutě poslal pěknou střelu těsně nad naši branku z 25m hráč Skwarzek. Ve 28 minutě prošel našim vápnem Literák, krásně přihrál Varadimu, ale ten trefil jen levou tyčku Pokorného branky. Ve 31 minutě udělal hrubku domácí brankář Kofroň, toho využil Crkal, přihrál Dolejšovi, ale ten technickou střelou jen těsně minul prázdnou branku domácích. Ve 40 minutě byl faulován na hranici velkého vápna Dolejš a následný VPK hlavičkoval nad branku domácích Kriegsmann.

Druhý poločas začal pěknou střelou Varadiho, ale Pokorný střelu vyrazil na RK. V 56 minutě utekl po levé straně Demeter, ale jeho centr do vápna cytl Kofroň. V 62 minutě přerušil gólovou přihrávku v našem velkém vápně Pokorný Patrik. V 64 minutě ten samý hráč pěknou střelou po odraženém míči z vápna těsně minul branku Kofroně. V 71 minutě po faulu na našeho hráče z hranice velkého vápna trefil Dolejš jen zeď domácích. V 75 minutě jsme nechali hodně míst domácím hráčům a Duda po centru do vápna zvýšil vedení domácích na 2:0. V 80 minutě se nechal zbytečně vyloučit po faulu a následné druhé žluté kartě Deméter.

Vyjádření trenéra Smejkala: Kluci zápas odbojovali, ale bohužel se nevyvarovali hrubek, které soupeř potrestal. Zápas s domácím týmem byl podle mého názoru vyrovnaný, ale my jsme nedokázali žádnou šanci proměnit. Fotbal se hraje na góly a my žádný nedali, Kaňkou na utkání je zbytečné vyloučení Demétera.

Nejlepší hráči : Varadi – Šuta, Mezlík

Autor: -LS-

5. 3. 2019 - V neděli 17. března startuje jarní část Fortuna Moravskoslezské fotbalové ligy

Již v neděli 17. března začnou souboje jarní části MSFL, kde figuruje i A tým FCVM.

16. 3. 2019 - Nedělní první fotbalové utkání s Jiskrou Rýmařov je odloženo

V neděli 17. března měla odstartovat jarní část fotbalové sezóny.

29. 9. 2018 - Fotbalisté FCVM zdolali Viktorii Otrokovice

Na horkou půdu v Otrokovicích přijeli hosté bez kapitána Šimáčka a s náhradníky mezi tyčemi.

1. 4. 2019 - Fotbalisté FCVM na úvod remizovali s Uherským Brodem

Naši hráči sehráli první utkání před domácími diváky až tuto neděli v tradičním čase 10.15 hod na perfektně připraveném hřišti před krásnou diváckou kulisou za velmi pěkného počasí.