30 druhů RUMŮ!
Dnes je 19. června 2019, svátek má Leoš, zítra Květa.
  • Výkopové práce ve Stránecké Zhoři jsou v plném proudu.
  • U příležitosti Dne Policie uspořádalo v úterý 18. června odpoledne Krajské ředitelství koncert Posádkové hudby a hudby Hradní stráže v parku Gustava Mahlera v Jihlavě. Zněly hlavně známé hity z detektivek.
  • Jarní divadelní sezónu zakončilo v pondělí večer odložené představení Třetí prst na levé ruce. V hlavních rolí sester se představily Iva Pazderková a Martina Randová.
  • Od dneška do 12. července nejezdi vlaky z VM na Studenec.
  • Stinné údolí k hotelu Amerika je pryč. Přilehlá stráň byla odlesněna.

Fénix povstal

SPORT - MOTOSPORT - 15. 4. 2019 - komentářů 0

Tomáš Ouředníček a David Křipal prošli extrémně tvrdými a velmi emocionálními dny.


Měli se vrátit do Maroko Desert Challenge, kde vyhráli svůj první společný závod v roce 2017 - a o rok později utrpěli strašlivou nehodu. Trvalo několik měsíců tvrdé práce, než bylo možné obnovit závodní auto téměř od nuly, ale nakonec se zrodil zbrusu nový Ford Ranger Phoenix aTomáš a Daviddokázali dokončit první dvě etapy největší africké pouštní rally. Jejich oficiální výsledek je zatím neznámý, ale oba skončili v první desítce.

 

 
„Prošli jsme velmi těžkými dny! Bohužel, naše auto bylo připraveno až na poslední chvíli, a protože jsme neměli čas na řádné testování, čelíme nyní všem “porodním” problémům. Před startem jsme na autě pracovali až do úmoru, a i tak se zdálo, že to nedokážeme. Těsně před startem jsme našli obrovský únik oleje. Měli jsme podezření, že se jedná o převodovku, ale ukázalo se, že je to z motoru. Nakonec jsme byli schopni vyrazit do první etapy, ale zdálo se, že je velmi nepravděpodobné, že bychom mohli dojet až do cíle. Z pod kapoty vycházel tak hustý kouř, že jsme byli varování v CP (kontrolní bod), že auto pod námi hoří. Nebyla to, díky bohu, pravda, ale nemohli jsme téměř dýchat a vidět. Dlužíme velké díky našemu příteli Mike Willems za to, že má jeho auto zářivě oranžovou barvu! Když jsem nic neviděl, tak jsem prostě jen sledoval oranžový bod a moc nám to pomohlo.
 

V bivaku se našim mechanikům podařilo najít a opravit problém na motoru a také stěrač čelního skla, který nefungoval. Jsem nesmírně vděčný našim mechanikům Kuba Mikulok a Jirka Sivek za jejich fantastickou práci! Za poslední tři dny spali asi 5 hodin, ale podařilo se jim vyřešit každý problém. Stejně jako můj spolujezdec David, který vedle svých běžných povinností také hodně pracoval na autě. Ačkoliv minulé dny byly těžké, cítím se požehnaně, že mám kolem sebe takový skvělý tým a mohu být v závodě. Pro nás je nyní každý den novým cílem a chceme dojet bez jakéhokoliv tlaku na výsledek,.“ řekl Tomáš Ouředníček po druhé etapě rally.
 

Maroko Desert Challenge pokračuje v pondělí 372 km dlouhoutřetí etapoumezi Smarou a Assou. Konec rally bude v sobotu 20. dubna v Saidii, na pobřeží Středozemního moře.
 
 
Náhled do zákulisí příprav Tomáše Ouředníčka a Davida Křípala
https://www.facebook.com/TomasDKR/videos/422355038565630/

Autor: Tomáš Ouředníček

Publikoval: -kas-

Čtěte také

21. 5. 2019 - Tomáš Ouředníček převzal ocenění osobnost roku 2019

Významného ocenění se o uplynulém víkendu dočkal dakarský závodník Tomáš Ouředníček. Z rukou ředitele motoristické výstavy LEGENDY 2019 Lubora Kose převzal prestižní ocenění OSOBNOST ROKU 2019.

23. 4. 2019 - V Dolních Heřmanicích se o víkendu konaly závody v motokrosu

V neděli 21. dubna bylo na trati v Dolních Heřmanicích rušno. Krásné slunečné počasí a super sportovní výkony.

4. 1. 2019 - Nabitá startovní listina Rally Dakar 2019 očima Tomáše Ouředníčka

Posádka - Tomáš Ouředníček a David Křípal - odlétá do peruánské Limy, kde stejně jako v roce 2018 odstartuje legendární nejtěžší a největší závod planety - DAKAR. Startovní listina slibuje nelítostný boj...

17. 1. 2019 - Extrémně těžká etapa posouvá naši posádku vpřed na 17. místo

Středeční okruh kolem města Pisco byl předposlední výzvou pro účastníky 41. ročníku Rally Dakar. 409 kilometrů dlouhou etapu zvládli Ouředníček s Křípalem #332 dokončit na 15. místě. V celkovém pořadí se tak...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Kmínový Festival 2019
TOPlist