Dnes je 21. října 2019, svátek má Brigita, zítra Sabina.
  • Svah v lokalitě U Tří křížů prochází kvůli rozšíření dálnice velkou proměnou.
  • Všímavý občan nás upozornil na nebezpečnou situaci na mostě na Vrchovecké ulici. Menší dítě může propadnout do řeky kvůli chybějícím zábranám v zábradlí mostu.
  • Most přes dálnici na Fajťák byl vyasfaltován. Protihluková stěna se opět vrátila až mostu. Otevřen má být tento pátek 25. října.
  • Kolem nového hřiště na Kunšovci byly osazeny sloupy budoucího osvětlení.
  • Cesta u katovny je od soboty uzavřena. Byl zde proveden výkop. Pěším je umožněn průchod.

Názor občana: Dopravní situace na ulici Družstevní

OSTATNÍ - OD VÁS - 16. 4. 2019 - komentářů 0

Chodník chybí, auta se motají a parkují jak se jim zlíbí.
Chodník chybí, auta se motají a parkují jak se jim zlíbí.
foto: archiv autorkyJsem obyvatelkou ulice Třebíčská, maminkou dvou dětí 4 a 2 roky. Starší syn 4 roky chodí na MŠ Velox. Každý den absolvujeme pešky trasu po ulici Družstevní ráno do školky, a ve 12 h ze školky.


Situace se na ulici Družstevní v posledních dnech dramaticky zhoršila. Chodník chybí, auta jezdí, kde chtějí, parkují, kde chtějí a člověk opravdu nemá jistotu, zda ty děti, při té cestě ze školky v době oběda, někdo nesrazí. Podotýkám, že děti chodí na volno a pokud není chodník, tak je opravu složité to všechno uhlídat.

Dnes jsme po školce šli s dětmi ještě do jednoty, a když jsme se pokoušeli jednotu opustit po nájezdu pro kočárky, nebylo to možné, protože bílá dodávka zaparkovala tak, že s kočárkem nešlo vůbec projet. Paní jsem oslovila, ta o 10 m popojela a šla si pro oběd. Pokud by jsme tu dodávku měli obcházet, museli by jsme po silnici, kde jezdí auta ve dvou směrech.
 
Chtěla bych se zeptat, kudy tedy má občan chodit, když chodník slouží jako silnice? Prosím město o vyjádření, co je schopno v tomto problému udělat pro občany a hlavně pro bezpečnost našich dětí? A jak rychle? Také by mě zajímalo, kdy bude chodník uveden do původního stavu?

 
Není přece možné, aby na takové komunikaci bylo parkování, obousměrný provoz a ještě chodci. Předpisy nezakazují na komunikaci zastavit, pokud je tam značka zákaz stání, ale myslím, že není povoleno auto zastavit na „blikačky„ na chodníku tak, že chodec nemůže projít. Takto na chodníku tam auta zastavuji každodenně. Na náměstí či v Brně, by si zřejmě řidiči netroufli takto zastavovat.


Píšu za maminky MŠ Velox, protože tento problém se netýká jedné rodiny. Doufám, že město podnikne nějaké kroky, alespoň hlídky městské policie či změnu dopravního značení v daném úseku.

 
Vím, že ta situace tam není jednoduchá, ale opravu se my nechce čekat na okamžik, až se tam těm dětem opravdu něco stane. Lepší by bylo tomu nějakým opatřením předejít.

 

Další problematické místo je přechod z ul. Družstevní přes ulici Třebíčskou pod mostem. Zde se nám stává, že auta prostě chodcům nezastaví a rozhodně nejezdí 30 km/h a projede třeba 10 aut, i když tam člověk stojí s kočárkem a dvěma dětmi.

 

 


Autor: Zuzana P.

Publikoval: -kas-

Čtěte také

10. 3. 2019 - Reakce občana na článek k protestům žáků středních škol

Přinášíme vám reakci občana Velkého Meziříčí na předešlý článek **2**Ekocentrum Chaloupky k protestům žáků středních škol....**2**

14. 5. 2019 - Tak jsme se opět zviditelnili…

Tak jsme se opět zviditelnili a to rovnou v televizních zprávách. Naši novou „hadí“ silnici nám musí závidět celá republika. Proč se vlastně ona klikatice na Třebíčské objevila?

28. 6. 2019 - Poděkování všem zaměstnancům MŠ Mírová Velké Meziříčí

Každý z nás v životě absolvoval docházku do předškolního zařízení, někdo s odporem, někdo s radostí. Na letošní zahradní slavnosti tradičně pořádané Mateřskou školou Mírová, jsme se s ostatními rodiči shodli, že...

23. 4. 2019 - Ještě žiju

Je to již nějaký ten čas, kdy jsem se naposledy písemně vyjádřil k nějaké události, či komentoval problém. Na dotazy proč tomu tak je, jsem odpovídal – „Vždyť není nic nového ke...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
EZH, a.s. - hledáme zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist