Dnes je 21. ledna 2020, svátek má Běla, zítra Slavomír.
  • Katovna se dnes již popáté otevřela veřejnosti. Čeká zde na vás mnoho dobrého a zajímavého. Přijďte.
  • Jedna z dalších mnoha nehod na obchvatu na Třebíč u obce Oslavice.
  • Dopravní info opět označuje nehodu úplně jinde než je. Stala se na křižovatce na obchvatu mezi Velkým Meziříčí a obcí Oslavice
  • 15.01.2020 18:40-Technická Pomoc - Odstranění stromu - Horní Heřmanice ➡️ Telečkov - Odstranění stromu z komunikace. Zasahující jednotky SDH Velké Meziříčí
  • Tým HHK ve středečním derby vyklepal bítešský Spartak vysoko 7:0.

Noční uzavírka dálnice D1 v úseku mezi Velkým Beranovem a Měřínem

ZPRÁVY - Z KRAJE - 19. 4. 2019 - komentářů 0

Bourání nadjezdu dálnice D1.
Bourání nadjezdu dálnice D1.
foto: -kaš-

Policisté z dálničního oddělení Velký Beranov připravili v souvislosti s dnešní úplnou uzavírkou dálnice D1 dopravně bezpečnostní opatření.


Do opatření je zapojen dostatečný počet policistů, kteří jsou připraveni řešit případné problémy a mimořádné události. Policisté budou dohlížet zejména na bezpečnost a plynulost silničního provozu v úseku mezi Velkým Beranovem a Měřínem, a to už dneska odpoledne – tedy v době, kdy zde od odpoledních hodin bude kvůli přípravným pracím omezený provoz, který bude vedený v režimu 1+1 jízdní pruh.

 

V průběhu pátečního večera 19. dubna až sobotního rána 20. dubna musí řidiči, kteří pojedou po dálnici D1 počítat v úseku mezi exitem 119 - Velký Beranov a exitem 134 - Měřín s výraznými dopravními komplikacemi, které souvisejí s modernizací dálnice v tomto úseku. Ty začnou již v pátek odpoledne, kdy bude provoz v tomto úseku veden v režimu 1+1 jízdní pruh, a to kvůli přípravným pracím nezbytným pro snesení nadjezdu.

 

V noci z pátku na sobotu – od pátečních 20.00 hodin večer do sobotních 10.00 hodin ráno bude dálnice D1 v tomto úseku zcela uzavřena, a to v obou směrech. Důvodem úplné uzavírky je demolice šířkově nevyhovujícího nadjezdu nad dálnicí D1 na 121. kilometru u obce Kozlov. V průběhu úplné uzavírky doprava bude veškerá doprava z dálnice D1 odkloněna na objízdnou trasu , která bude obousměrná a povede po souběžné komunikaci II/602. Řidiči jedoucí od Prahy sjedou z dálnice na exitu Velký Beranov a budou pokračovat přes Velký Beranov po silnici II/602 do Měřína, kde znovu najedou na dálnici. Řidiči jedoucí od Brna sjedou z dálnice na exitu 134 Měřín a budou pokračovat po silnici II/602 do Velkého Beranova, kde najedou znovu na dálnici směrem na Prahu.

 

Policisté proto ve večerních hodinách na exitu 119 Velký Beranov a exitu 134 Měřín postupně dopravu na dálnici D1 zpomalí a vozidla navedou na objízdné trasy, aby mohlo dojít k úplné uzavírce dálnice v tomto úseku. Poté budou provoz na dálnici před úplnou uzavírkou v obou směrech monitorovat. Policejní hlídky budou také na pevných stanovištích na křižovatkách v Měříně a Velkém Beranově. Dohlížet na chování řidič budou také na objízdné trase na silnici II/602.

 

I když předpokládáme, že by v noci z pátku na sobotu měl být na dálnici poměrně slabý provoz, nelze přesto vyloučit vznik nárazových kolon. Problémy s plynulostí dopravy se mohou projevit také na objízdné trase. Proto apelujeme na všechny řidiče, aby dbali pokynů policistů, jezdili opatrně a ohleduplně, aby nedošlo ke zbytečným dopravním nehodám, které by celou situaci jen zbytečně zkomplikovaly.


Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková, Policie ČR

Publikoval: -kas-

Čtěte také

19. 7. 2019 - Počet požárů v kraji výrazně vzrostl

V prvním pololetí letošního roku evidují hasiči na Vysočině 569 požárů, což je o 164 požárů více než ve stejném období roku loňského. Za nárůstem počtu požárů stojí hlavně jarní suchém počasí...

27. 8. 2019 - Krajskou správu a údržbu silnic Vysočiny povede Radovan Necid

Do funkce ředitele Krajské správy a údržby silnic Vysočiny byl dnes krajskou radou jmenován Ing. Radovan Necid.

20. 11. 2019 - Na Vysočině se daří třídit plast, sklo i nápojové kartony

Kraj Vysočina patří v třídění papíru, plastu, skla a nápojových kartonů mezi nejlepší kraje.

1. 10. 2019 - Vysočinu zasáhl silný vítr, hasiči mají za sebou už více než padesát zásahů

Předpověď meteorologů se vyplnila a Vysočinu zasáhl silný vítr. Od sedmé hodiny ranní do desáté hodiny dopolední zasahovali hasiči u více než padesáti události v souvislosti s počasím.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist