Dnes je 20. listopadu 2019, svátek má Nikola, zítra Albert.
  • Kolona aut se táhne přes celé město. Provoz na dálničním mostě je velmi pomalý.
  • Nehoda na dálnici u exitu 146 VM východ směr Brno zkomplikovala středeční dopravu ve městě. Kolona se táhne po celém městě.
  • U katovny už leží první asflatová vrstva.
  • Omezení zabraňující průjezdu po původní trase Třebíčské ulice dostávají zabrat.
  • Třebíčská ulice se nám stále prodražuje. Bohužel není nikdo, kdo by vysvětlil, na co dané finance jsou určené...

Sezóna 2018/2019 v loutkovém divadle

ZPRÁVY - OSTATNÍ ZPRÁVY - 20. 4. 2019 - komentářů 0

Loutkoherecký soubor.
Loutkoherecký soubor.
foto: archiv autorky

Letošní sezóna loutkového divadla začala netradičně již v září, a to na velkém sále Jupiter clubu, kde jsme odehráli pohádku Adámek mezi broučky.


Během ní se opět děti mohly podívat na loutkoherce přímo v akci. Velké jeviště pohádce velmi prospělo a představení se dětem moc líbilo. Od října do března jsme odehráli již tradičně na malé sále Jupiter clubu 12 představení šesti různých pohádek – Kašpárek a vodník, Kašpárkovo pometlo zametlo, Honza hledá Kašpárka, Jiřík a drak, Vlk, koza a kůzlátka, Kašpárek a strašný drak Buchtorád. V březnu jsme v dopoledních hodinách odehráli pohádku Adámek mezi broučky, také pro mateřské školy z Velkého Meziříčí. Děti byly velmi hodné a krásně spolupracovaly. A podle ohlasů si z pohádky vzaly i nějaké to ponaučení. Březen jsme měli celkově velmi nabitý loutkovým divadlem. O víkendu 23. až 24.3.2019 probíhal v Třebíči loutkový festival „Třebíčské loutkářské jaro“. Po velkém rozhodování jsme se letos rozhodli také zúčastnit. Celkově v Třebíči odehrálo svoje soutěžní představení šest loutkohereckých souborů (dva z Brna, po jednom z Kroměříže, Krucemburku, Vyškova a my) a tři soubory se zúčastnili se svou inscenací mimo soutěž. Velmi jsme si tento výlet s loutkami užili. Ale je škoda, že Třebíč nedisponuje klasickým loutkovým divadlem (kukátkového typu), tudíž je pro klasická marionetová divadla velmi složité tam svoji pohádku odehrát, což se podepsalo bohužel i na našem představení. Ale i tak jsme pohádku odehráli se ctí a před plným hledištěm spokojených dětí. Odezvy na naše představení byly vesměs příznivé, v rozborovém semináři nám porota sdělila své připomínky a podněty pro další inscenace. Z řad diváků a ostatních účastníků festivalu jsme si vyslechli chválu na naše „mluviče“ a „vodiče“. Bohužel kvůli nabitému programu jsme letos museli vynechat každoroční festival v Humpolci „Humpolecká marioneta“.

 

Letošní sezóna byla velmi nabitá a pestrá. Úprava pohádky Adámek mezi broučky na velký sál byla náročná, hlavně časově a technicky. Účast na festivalu nás stála také spoustu času na přípravu a zkoušení. Ale všechnu námahu nám vynahradily spokojené tváře dětí, které na naše představení během sezóny dorazily. A jsme obzvlášť rádi, že jich je každým rokem víc a víc. Letos si k nám našlo cestu přes 1500 diváků.

 

Jsme velmi hrdí, že tím co děláme, předáváme něco dalším generacím, snažíme se v dětech něco rozvíjet (hodnoty, fantazii, atd.). Není snadné předat něco z tradic a folkloru pro děti přijatelným způsobem, ale dle zpětné vazby od dětí se nám to snad i daří. A dětská rozzářená očička a úsměv na rtech je pro nás největší odměnou.

 

Během této sezóny pro Vás pohádky připravovali Vladimír Mikysek, Kateřina Maloušková, Lenka Maloušková, Lucie Augustová, Radka Jiříčková, Václav Slabý, Zdeněk Svoboda, Martina Bradáčová, Lucie Pantůčková, Marie Doležalová, Pavla Kravalová, Jakub Sedlák, Jan Kratochvíl, Jan Smrčka, Jana Stoklasová, Pavel Pařízek, Zdeňka Maloušková, Filip Bajer, Věra Hugová, Aleš Pól a Josef Marek.

 

Já jim osobně musím velmi poděkovat za práci a úsilí, které pro děti dělají ve svém volném čase dobrovolně a bez jakékoliv odměny. Děkuji také za spolupráci řediteli Jupiter clubu a jeho zaměstnancům, jmenovitě Hance Svobodové, Zuzaně Herodesové a Jiřímu Kubišovi.

 

Na závěr bych ráda zmínila dvě velká jubilea našich dlouholetých členů. Náš zvukař, osvětlovač a jeden z nejdůležitějších součástí souboru Vladimír Mikysek oslavil v březnu již 60. narozeniny. Je neuvěřitelné, že v loutkovém divadle působí nepřetržitě již 52 let. Druhým jubilantem je pan Zdeněk Svoboda, který oslavil 85. narozeniny. Ten působí v loutkovém divadle 22 let a v letech 2000 – 2010 byl principálem zdejšího loutkohereckého souboru. Oběma pánům přeji za celé loutkové divadlo spoustu zdraví, spokojenosti a hlavně chuti pokračovat s loutkami i nadále.


Autor: Za loutkoherecký soubor Kateřina Maloušková

Publikoval: -kas-

Čtěte také

25. 3. 2019 - Velkomeziříčští skauti uspořádali kurz Meziřečí pro začínající vedoucí z Vysočiny

V Třebíči a v Brtnici se na dvou víkendech sešlo 21 mladých skautů z Jihlavy, Moravských Budějovic, Luk nad Jihlavou, Polné, Jemnice a Velkého Meziříčí, aby se připravili na vedení dětí.

21. 10. 2019 - Studenti z Velkého Meziříčí připravují recepty do soutěže Svačina roku Rio Mare

Hotelová škola Světlá a Obchodní akademie z Velkého Meziříčí se účastní 7. ročníku kulinářské soutěže Svačina roku Rio Mare. Letos o postup do finále bojuje rekordní 47 škol z celé České republiky.

16. 9. 2019 - V Mostištích proběhl Den s modelingem

Naše škola je zapojena do operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělání, Šablony II. V rámci tohoto programu uspořádáme ve škole celkem pět projektových dní během dvou let.

16. 8. 2019 - Roztržitost za volantem je příčinou až čtvrtiny dopravních nehod

Tři čtvrtiny řidičů se těsně před nehodou věnují okolnostem, které snižují jejich koncentraci na dění na silnici. Mezi nejčastější příčiny, jež narušují řidičovu pozornost, patří mobilní telefony, rozhovory se spolujezdci, denní snění...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
STAVBY CHALUPA
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Domov pro seniory Velké Meziříčí přijme: SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK / SOCIÁLNÍ PRACOVNICE
TOPlist