Dnes je 21. února 2020, svátek má Lenka, zítra Petr.
  • Dnes parkoviště ve Svitu velmi využito. V Jupiter clubu se koná seminář kvality mléka.
  • Podzimní divadelní sezóna se uzavřela toto úterý náhradním představením Lady Oscar. V hlavní roli excelovala Jana Paulová.
  • O víkendu začalo masopustní veselí. Průvod masek šel Martinicemi i v Mostištích.
  • Cestovatel ve žlutém trabantu Dan Přibáň se ve čtvrtek vrátil do kina na reprízu úspěšného představení Trabantem napříč kontinenty. Opět měl vyprodáno a slíbil, že se vrátí tentokrát s vyprávěním o jiném kontinentu.
  • Nová divadelní sezóna byla zahájena v úterý hrou Smím prosit?

MANAŽER ROKU 2018: Pavel Toman a Vítězslav Schrek zabodovali za Vysočinu

ZPRÁVY - Z KRAJE - 3. 5. 2019 - komentářů 0

Vítězslav Scherk přebírá ocenění.
Vítězslav Scherk přebírá ocenění.
foto: Kraj Vysočina

Soutěž MANAŽER ROKU 2018 je určena řídícím pracovníkům. Vyhledává, hodnotí, oceňuje a propaguje nejlepší z nich.


Soutěž MANAŽER ROKU má za sebou čtvrtstoletí prezentace výsledků práce manažerů a jejich moderních, úspěšných metod řízení. Jedinečnost soutěže spočívá v tom, že oslovuje manažery napříč obory a regiony. V rámci soutěže se hodnotí finanční i nefinanční výsledky organizace, konkurenceschopnost, výkonnost činností a dosahované efekty řízení a procesů.   

 

Slavnostní vyhlášení výsledků 26. ročníku soutěže MANAŽER ROKU 2018 se uskutečnilo 25. dubna 2019 v pražském Paláci Žofín. Vedle oceněných se slavnostního gala večera zúčastnili členové vedení České manažerské asociace, zástupci partnerských organizací, členové vlády i média.

 

Letošní manažerkou a manažerem roku se stali prof. Vladimír Mařík z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky CIIRC ČVUT a Tanja Vainio, genenální ředitelka společnosti ABB.

 

Za Kraj Vysočina byli hejtmanem kraje MUDr. Jiřím Běhounkem do soutěže nominováni ředitel Střední školy stavební Jihlava PhDr. Pavel Toman a ředitel Domova pro seniory Velké Meziříčí Mgr. Vítězslav Schrek. Oba nominovaní se v soutěži umístili mezi 50 nejúspěšnějšími českými manažery a byli oceněni čestným titulem Finalista soutěže MANAŽER ROKU 2018. Ocenění jim byla předána zástupci České manažerské asociace (www.cma.cz ).

 

  • Pavel Toman o soutěži:

O soutěži "Manažer roku" jsem již v předchozích letech slyšel nebo četl, ale vždycky jsem byl přesvědčen, že to je soutěž vyhlašovaná výhradně pro komerční sektor. Byl jsem tedy zpočátku trochu překvapen, když jsem byl vedením Kraje Vysočina vyzván, abych společně s ředitelem Domova pro seniory ve Velkém Meziříčí Vítězslavem Schrekem reprezentoval v soutěži náš kraj. Nakonec jsem byl rád, že jsme oba dva postoupili mezi finalisty této prestižní soutěže a mohli jsme ukázat, že i v neziskovém sektoru působí dobří manažeři. Ona je totiž stále zažitá taková představa, že například ředitel střední školy se zabývá hlavně tím, jestli učitelé dobře učí a jakých výsledků škola dosahuje v pedagogické oblasti. To je samozřejmě stále to nejdůležitější, nicméně málokdo si uvědomuje, že ředitel střední školy dnes musí být skutečným manažerem, protože je zodpovědný kromě pedagogických záležitostí i za všechno ostatní co souvisí s chodem školy - tedy za ekonomiku, personální zajištění, právní záležitosti, ubytování a stravování žáků a v případě střední odborné školy také samozřejmě za veškerou praktickou výuku a dílenské vybavení. Je známým faktem, že čeští ředitelé škol jsou ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi obdařeni při řízení škol těmi nejširšími kompetencemi a jejich pozice je tedy velice náročná z hlediska manažerských dovedností. Je dobře, že bylo možné tuto skutečnost prezentovat i v prestižní soutěži "Manažer roku".

 

  • Vítězslav Schrek o soutěži:

Účast v této manažerské soutěži pro mě byla novou, ale velmi zajímavou zkušeností, i když nároky České manažerské asociace byly docela vysoké a konkurence značná. Umístit se ale nakonec mezi nejlepšími šéfy úspěšných českých firem a podniků bylo samozřejmě příjemné. Ocenění, které jsem obdržel, beru jako odměnu pro celý svůj manažerský tým, s nímž společně řídím náš domov. Jsem rád, že manažerská asociace oceňuje i manažery z veřejných institucí, protože principy efektivního řízení organizace je dnes třeba uplatňovat ve veřejných institucích stejně jako v privátních firmách, přestože jejich cílem není primárně tvořit zisk, ale efektivně hospodařit a vytvářet podmínky pro kvalitativní rozvoj organizací. Samotné nominace od hejtmana kraje si vážím a jsem rád, že jsem mohl reprezentovat Vysočinu s dalším svým kolegou a skvělým manažerem z oblasti školství ředitelem Pavlem Tomanem.

 

 


Autor: tisková zpráva KÚ Kraje Vysočina

Publikoval: -kas-

Čtěte také

2. 9. 2019 - Nový šéf vysočinských silničářů Necid se ujal funkce na akci Cestářské rodeo

Letošní ročník tradičního Cestářského rodea pořádaného Krajskou správou a údržbou silnic Vysočiny v Jihlavě má svého vítěze - Martina Honzejka z Libereckého kraje. Mezikrajské řidičské klání letos vyšlo za pořadatelskou Vysočinu nejlépe...

20. 2. 2020 - Cestování regionální dopravou od března s novou jízdenkou a v novém tarifu

Uspořádání a organizace veřejné autobusové a drážní dopravy na Vysočině doznává postupně zásadních změn.

19. 7. 2019 - Počet požárů v kraji výrazně vzrostl

V prvním pololetí letošního roku evidují hasiči na Vysočině 569 požárů, což je o 164 požárů více než ve stejném období roku loňského. Za nárůstem počtu požárů stojí hlavně jarní suchém počasí...

5. 11. 2019 - Je Vysočina krajem vašeho srdce? Hlasujte pro ni a vyhrajte

Cestovali jste letos po Česku? Líbilo se vám nejvíc na Vysočině? Hlasujte pro ni v anketě Kraj mého srdce.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Ples SDH Stránecká Zhoř
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist