• Pod dálničním mostem už je vidět umístěné rozšíření.
  • Sobota ráno. Dálnice popojíždí. Přes město se valí tranzit.
  • Na náměstí se již staví podium. Od 14 hodin se konají Muzikanti dětem
  • V pátek se v celé ČR otevřelo 1640 kostelů a modliteben. Konal se 11. ročník Noci kostelů. Také v našem městě měli lidé možnost navštívit hned několik otevřených kostelů.

Velkomeziříčské družstvo curlerů pro rok 2019 neobhájilo titul Mezinárodních Mistrů české republiky

SPORT - HANDICAP SPORT - 7. 5. 2019 - komentářů 0

Tým velkomeziříčských curlerů.

Velkomeziříčští curleři na podzim 2018 vstoupili do nové sezóny skvělými výkony, v 1. a 2. kole Mezinárodní ligy byli průběžně na druhém místě. Lednová tři kola ovšem nedopadla podle představ hráčů a po odehrání všech zápasů skončilo naše družstvo na 6. místě, které jim zajistilo postup na dubnové MMČR.

Mezinárodní mistrovství se odehrálo 20. a 21. dubna. Naše družstvo vstoupilo do turnaje prohrou s družstvem JÚ Praha B. Zápas, byl přehlídkou chyb našich hráčů, které soupeř potrestal. Ve druhém utkání šlo o postup ze skupiny, ten zvládli velkomeziříčští na jedničku, tým Itálie porazili 7:0 a postoupili do bojů o stupně vítězů.

V semifinále naši hráči prohráli s družstvem JÚ Praha A, a čekal je boj o 3. místo s týmem Nového Města nad Metují. Tento zápas byl pro naše hráče utrpení a tým z Nového Města nad Metují si zaslouženě vybojoval třetí místo.

Titul MMČR pro rok 2019 si odneslo skvěle hrající družstvo JÚ Praha B, které zvítězilo ve finále nad JÚ Prahou A. 5. místo vybojovali favorité reprezentační tým Slovenska a 6. místo tým z Itálie.

Naše družstvo čeká v květnu poslední trénink a uzavře sezónu 2018 – 2019.

Velkomeziříčský klub děkuje všem sponzorům, kteří naše aktivity v této sezóně finančně podpořili, městu Velké Meziříčí, Kraji Vysočina, MŠMT, firmě Wiegel CZ žárové zinkování s.r.o., obci Vídeň. Mediálnímu partneru internetovým novinám ,,NovinyVM.cz“.

Autor: Jiří Charvát

7. 5. 2019 - První turnaj integrované boccii se konal v tělocvičně ZŠ Nová Paka

První turnaj integrované boccii se konal v tělocvičně ZŠ Nová Paka a za náš klub nastoupila v 1. kole tři družstva. Extraligu zastupovalo družstvo HSC VM Františka Malce, 1. ligu družstvo Vel...

2. 10. 2018 - Handicap Sport Club - atletika

Poslední atletické závody tohoto roku se konaly za krásného počasí na atletickém stadiónu TJ Baník Stříbro.

24. 10. 2018 - Atleti spastici z TJ Březejc a jejich rok 2018

Spasticky postižení atleti TJ Březejc mají za sebou další aktivní sezónu. Ze čtyř republikových atletických závodů (3x závody České federace Spastic Handicap z toho 1 závod MČR, 1x Mistrovství ČR mentálně...

15. 10. 2018 - Národní soutěž v boccie 1. liga 3. kolo Velké Meziříčí

Ve Velkém Meziříčí se ve dnech 6. - 7. října 2018 konala Národní soutěž v boccie I. liga, 3. kolo.