• Výstavba přechodu pro chodce aktuálně uzavřela pravou část obchvatu ve směru na Třebíč.
  • Na ulici Záviškova se intenzivně pracuje. Uzavírka potrvá do 29. 11. 2019.
  • V DOMUSU skončil další prodejce...

Starší dorostenky z Vršovic bez bodu

SPORT - HÁZENÁ - 9. 5. 2019 - komentářů 0

Utkání se od úvodních minut vyvíjelo pro naše barvy velice dobře, když jsme dokázali pokrýt v obranné fázi soupeřovu spojkovou údernou sílu a v útoku pak poměrně efektivně zúročovat dobré brankové příležitosti.

Středa 8. května

2. liga starší dorostenky

Sokol Vršovice - TJ Sokol Velké Meziříčí 32:22 (12:12)

Zdařilou souhrou i individuálními schopnostmi jsme si udržovali mírný náskok. V závěru prvního poločasu jsme začali výrazněji chybovat v defenzívě, útočná souhra ztratila na nápaditosti a náš brankostroj se od 25. minuty zadrhl (9:12). Domácí tým nepohrdl nabídnutým prostorem a šancemi z rychlých kontrů a postupně dorovnal poločasové skóre. Začátek druhého dějství nás nachytal v těžkých nedbalkách, když prvních pět minut jsme pouze zbytečně ztráceli míče v krajních prostorách a nestíhali pak pokrýt rychlý soupeřův přechod. Následovaly změny v sestavě a poté i oddechový čas. Po něm jsme se herně zvedli, dorovnali ve 41. minutě brankový poměr na 18:18. Domácí celek se následně „utrhl“ na čtyřgólový rozdíl. Ten si i přes naši hluboko vysunutou obranu, oddechový čas i změny v útočném rozestavění dokázal udržovat. V rozmezí 54. – 60. minuty jsme už nebyli schopni více vyprodukovat (26:22). Útočnými chybami jsme soupeřkám otevřeli bránu před naši svatyni a ty šesti po sobě jdoucími přesnými zásahy stanovily výsledkově propastný desetigólový rozdíl. Škoda…

Před závěrečným ligovým kolem patří našemu týmu prozatímní páté místo právě před Vršovickými, které však mají ještě k dobru utkání v Pardubicích.

Naše starší dorostenky mají před sebou ještě domácí utkání v barvách prvoligových žen, hostující hráčky v dresu prvoligových žen Tatranu Bohunice, no a věkově mladší hráčky pak čekají ještě dvě soutěžní kola v druholigové soutěži mladších dorostenek právě v barvách Brna, kde hostují. Přejeme hodně zdaru.

Poslední naší týmovou aktivitou před zasloužilou letní pauzou budou venkovní tréninky a následně účast na turnajích plážové házené.

7 - m hody 3/2 : 4/3, vyloučení 2:1.

Sled branek 0:1, 1:3, 2:4, 4:6, 5:7, 6:8, 8:8, 8:10, 9:10, 9:12, 13:12, 13:13, 17:13, 17:15, 18:15, 18:18, 21:18, 19:20, 21:19, 24:19, 24:20, 26:20, 26:22.

Hrály: Šabacká Jarmila, Blažková Veronika – Pacalová Lenka (7/3), Šimková Sylvie (5), Kuřátková Klára (3), Pospíšilová Magda (2), Tvarůžková Tereza (2), Pospíšilová Markéta (1), Cahová Kristýna (1), Borkovcová Tereza (1), Partlová Denisa, Šmídová Tereza, Horká Vendula. Trenéři ing. Vincenc Záviška, ing. Tomáš Partl, Andrea Kuřátková.

Pozvánka do sportovní haly „za Světlou“:

sobota 11. května

9 – 15,00 hodin         Liga Vysočiny minižactvo

17,00 hodin                II. liga muži                           SK Kuřim

19,00 hodin                II. liga mladší dorostenci      SK Kuřim

sobota 18. května

13,00 hodin                I. liga ženy                             TJ Jiskra SK UP Olomouc

Sobota 25. května

9 – 16,00 hodin         Liga Vysočiny mladší žáci „B“

Sobota 1. června

9 – 16,00 hodin         Liga Vysočiny starší žáci “B“

Autor: Vincenc Záviška

24. 9. 2019 - HÁZENÁ: Dorost potrápil favorizovanou Telnici

Dorostenci zajížděli v prvním letošním kole na pudu Telnice, kteří se netají postupovými ambicemi. Náš tým k utkání nastoupil jen s jedním hráčem na lavičce, což se v závěru ukázalo jako rozhodující.

11. 3. 2019 - Starší dorostenky v Kobylisích neuspěly

Úvodní desetiminutovka určila pozdější vývoj utkání.

17. 6. 2019 - Plážová házená letos po patnácté v Pardubicích

Ve dnech 14. – 16. června proběhl ve městě perníků jubilejní ročník turnaje plážové házené.