30 druhů RUMŮ!
Dnes je 23. května 2019, svátek má Vladimír, zítra Jana.
  • Práce na reklamaci nových křižovatek na Třebíčské postoupily. Stav ve čtvrtek ráno. Více foto najdete v článku na titulní straně.
  • Práce na reklamaci nových křižovatek na Třebíčské postoupily. Stav ve čtvrtek ráno.
  • Ve středu večer navštívil Velké Meziříčí módní návrhář Osmany Laffita. V zábavném pořadu Kafe u Osmanyho vykládal spolu s Evou Decastelo vtipné příběhy, které píše sám život.
  • Řeka Balinka stoupla, ale na rozlití to nevypadá.
  • Začalo asflatování ulice Nábřeží. Bohužel přišel vyrtvalý déšť, takže se podařila položit méně jak polovina nové silnice.

Tak jsme se opět zviditelnili…

OSTATNÍ - OD VÁS - 14. 5. 2019 - komentářů 0

Martin Klement
Martin Klement
foto: archiv

Tak jsme se opět zviditelnili a to rovnou v televizních zprávách. Naši novou „hadí“ silnici nám musí závidět celá republika. Proč se vlastně ona klikatice na Třebíčské objevila?


Vždyť rodáci marně vzpomínají, kdy se naposledy stala havárie v původní, přehledné zatáčce. Nová komunikace ani neřeší výjezd z ulice Družstevní, naopak. Kde je tedy zakopaný onen pověstný pes?

 

Odpověď nalezneme v odůvodnění budoucího opětovného zavření Třebíčské silnice. Nikoli tedy ve špatném napojení spodní i horní části nové silnice, ale v tomto souvětí. Místo napojení na stávající komunikaci bylo navrženo jako kolmé s tím, že původní komunikace bude součástí vnitřního okruhu města.

 

Vážení zastupitelé a představitelé Velkého Meziříčí. Opravdu chcete ignorovat všechna předchozí rozhodnutí zastupitelstev, ale i vyjádření občanů města a realizovat nechvalně známí obchvat města městem? Necháme si opravdu zničit jedno z posledních zelených míst ve městě? A hlavně. Z jakého důvodu? Bývalí představitelé města udělali pramálo proto, aby zamezili výstavbě nového obchodního domu v naprosto nevyhovující destinaci uprostřed města. A ti nynější obětují jednu z mála klidných lokalit ve Velkém Meziříčí tomu, aby měl Lidl přístup pro zásobování a podnikání? Tak proto nová silnice? Aby se mohlo pohodlněji vyjíždět z Lidlu přes Čechovy sady?

 

Rozhodují zastupitelé stále jen ve prospěch občanů města, nebo z vlastní vůle přihrávají malou domů těm, kteří z toho prostě něco mají?


Autor: Martin Klement

Publikoval: -red-

Čtěte také

4. 10. 2018 - Výzva spoluobčanům

Obracím se k Vám několik dnů před komunálními volbami s následující prosbou. Přijďte volit v co největším množství. Přijďte volit a při své volbě se řiďte svým rozumem, svou zkušeností i svým...

12. 2. 2019 - Apokalypsa v lesích

Posílám pár fotek ze sobotní projížďky na běžkách mezi Netínem a Zadním Zhořcem. Je to hrůza a jenom začátek zkázy. Příští tři roky porostou jenom václavky na smrkových pařezech a potom sto...

22. 11. 2018 - Procházka jedovým sadem

Dneska mám svátek. Tento týden už potřetí. Jo, je to tak . ... poštěstilo se mi totiž vést svoje tři ratolesti do školy. A to se mi tak často neštěstí, protože běžně...

16. 4. 2019 - Názor občana: Dopravní situace na ulici Družstevní

Jsem obyvatelkou ulice Třebíčská, maminkou dvou dětí 4 a 2 roky. Starší syn 4 roky chodí na MŠ Velox. Každý den absolvujeme pešky trasu po ulici Družstevní ráno do školky, a ve...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Městská knihovna Velké Meziříčí hledá zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist