30 druhů RUMŮ!
Dnes je 24. června 2019, svátek má Jan, zítra Ivan.
  • Sedmé kulturní léto na náměstí odstarovala již tradičně místní ZUŠ.
  • Vlaky na Studnec do 12. července nejezdí z důvodu velké opravy železničního přejezdu u Oslavičky, výměně pražců i celých kolejnicí.
  • V sobotu bylo náměstí plné voňavých dobrot a zábavy. Konal se první ročník festivalu českého kmínu. Tuto akci osobně přijel podpořit hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
  • V sobotu odpoledne byla příležitost dozvědět se něco o mostu Vysočina od těch nejpovolanějších. Na dnu otevřených dveří Metrostavu vystoupil i projektant mostu Antonín Pechal.
  • Spolek Jednoměsto pořádal v pátek a v sobotu před kinem charitativní sekáč. Výtěžek z prodeje použitého oblečení půjde na psí útulek ve Velkém Meziříčí.

Na zámku zazní Moravské dvojzpěvy

KULTURA - POZVÁNKY - 21. 5. 2019 - komentářů 0

Spojení zámecké atmosféry a kulturního zážitku čeká na návštěvníky koncertu Michaely Prokopcové, Lenky Šimůnkové a Michala Hanuše. Koncerty, které budou mít na programu Dvořákovy Moravské dvojzpěvy, se uskuteční v sobotu 25. května v 15 a v 17 hodin v zámecké jídelně.


Program je pořádán v rámci Dnů soukromých hradů a zámků. Tuto akci organizuje Asociace majitelů hradů a zámků, které je rodina Podstatzkých-Lichtensteinů členem. Každý objekt pak v daném termínu připravuje speciální prohlídky či kulturní programy.

Vstup na koncert je bezplatný, ovšem s ohledem na omezenou kapacitu sálu je třeba si předem rezervovat místa na telefonním čísle 778 777 169

Po skončení koncertu budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si muzejní expozice.

 

-muz-

 

Michaela Prokopcová

V roce 2001 nastoupila ke studiu hry na akordeon na Konzervatoři v Pardubicích pod vedením Elišky Andrýsové, kterou v roce 2007 zakončila absolutoriem. Během studia se zúčastnila soutěže konzervatoří ČR a Mistrovských interpretačních kurzů v Dunajské Stredě (SR) u významných osobností akordeonové hry. Aktivně se zúčastňuje seminářů v ČR, týkajících se metodiky hry na akordeon a dále seminářů týkajících se výuky hudební nauky. V letech 2010-2013 studovala bakalářský obor Muzikologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. V současné době studuje obor klasický zpěv na Konzervatoři Pardubice ve třídě MgA. Hany Medkové. Pedagogicky působí v ZUŠ Karla Halíře ve Vrchlabí. Pravidelně spolupracuje s akordeonovým oddělením Konzervatoře Pardubice a je uměleckou vedoucí lidové muziky folklórního souboru Špindleráček.

 

Lenka Šimůnková Nimrichtrová – mezzosoprán

Narodila se v Jilemnici, kde studovala Střední průmyslovou školu textilní. Později absolvovala konzervatoř v Pardubicích ve třídě prof. Mgr. Miloslava Stříteského. Nyní působí jako hlasový pedagog v ZUŠ Karla Halíře Vrchlabí a věnuje se koncertní činnosti.

 

Michal Hanuš (1980)

Hudební studia začal na Konzervatoři v Pardubicích (1998-2004) ve třídě Václava Rabase. Od roku 2004 byl studentem Akademie múzických umění v Praze u Prof. Jana Hory (2004-2007) a Pavla Černého (2007-2008). Během studia se zúčastnil interpretačních kurzů v Praze, v Německu a Norsku. Zúčastnil se dvou zahraničních stáží, ve Stuttgartu (Ludger Lohmann) a v Oslu (Terje Winge). Na mezinárodní soutěži Pražské jaro 2006 obdržel Čestné uznání. Spolupracoval s firmou Orgelbau-Wech z Bavorska. Věnuje se koncertní činnosti, spolupracuje se sólovými hráči a příležitostně se věnuje kompozici. V současné době působí jako učitel ZUŠ v Kutné Hoře a Hostinném a jako varhaník v kostele sv. Jakuba v Dolním Lánově.

 

 


Autor: -muz-

Publikoval: -kas-

Čtěte také

4. 3. 2019 - Výstava panenek bude zahájena vernisáží

Panenky, plyšové hračky a kočárky zaplní sál velkomeziříčského muzea.

5. 6. 2019 - Jsme mezi vámi ve Velkém Meziříčí

Fotografická VÝSTAVA zachycujÍCÍ SLUŽBY OBLASTNÍ CHARITY ŽĎÁR NAD SÁZAVOU.

19. 11. 2018 - Divadlo Ikaros uvede reprízu činoherního představení Smrťův učeň

Zafilozofovat si nad otázkami života a smrti a ještě se u toho zasmát mohou ti, kdo se rozhodnou navštívit představení Smrťův učeň.

9. 5. 2019 - Je znám program letošního kulturního léta

Již sedmý ročník Velkomeziříčského kulturního léta začne v neděli 23. června koncertem ZUŠ.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
CaliforniaRent. Půjčovna obytných vozů, které mají duši.
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

CONTENT: Hledáme STROJNÍKA
TOPlist