30 druhů RUMŮ!
Dnes je 24. června 2019, svátek má Jan, zítra Ivan.
  • Sedmé kulturní léto na náměstí odstarovala již tradičně místní ZUŠ.
  • Vlaky na Studnec do 12. července nejezdí z důvodu velké opravy železničního přejezdu u Oslavičky, výměně pražců i celých kolejnicí.
  • V sobotu bylo náměstí plné voňavých dobrot a zábavy. Konal se první ročník festivalu českého kmínu. Tuto akci osobně přijel podpořit hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
  • V sobotu odpoledne byla příležitost dozvědět se něco o mostu Vysočina od těch nejpovolanějších. Na dnu otevřených dveří Metrostavu vystoupil i projektant mostu Antonín Pechal.
  • Spolek Jednoměsto pořádal v pátek a v sobotu před kinem charitativní sekáč. Výtěžek z prodeje použitého oblečení půjde na psí útulek ve Velkém Meziříčí.

Na Základní škole Sokolovská se kouzlilo

ZPRÁVY - OSTATNÍ ZPRÁVY - 24. 5. 2019 - komentářů 0

Z projektového dne.
Z projektového dne.
foto: archiv školy
Vyrazit ráno jako obvykle do školy a potkat hned u vstupu místo školníka oblíbeného Hagrida s velkým chlupatým psem mohli žáci ZŠ Sokolovská v pátek 17. května. V té době se totiž na druhém stupni konal projektový den s názvem „Škola kouzel“, který zanesl žáky i pedagogický sbor do kouzelnického světa.


Kromě stylově oděných učitelů v duchu bradavických stejnokrojů čekalo na žáky také dvanáct praktických dílen. Každý si přitom mohl vybrat podle vlastního vkusu, kterých aktivit se chce zúčastnit a které raději přenechá ostatním. Někteří se tak pustili do tvorby kouzelnických novin či magické svačinky, vyráběli amulet, snažili se jako Harry Potter ulovit zlatonku při famfrpálu v tělocvičně, jiní ochutnávali připravené cookies a hádali, z jakých ingrediencí je jejich vyučující upekla, vyzkoušeli si kouzla optiky ve fyzice, učili se sami různé čarodějnické triky, absolvovali kouzelný kvíz nebo si vyráběli kouzelnickou hůlku. Zda zachrání své kamarády splněním rozličných úkolů, si zase vyzkoušeli v Tajemné komnatě ukryté ve sklepení školy.

 

A ačkoliv v jednotlivých dílnách spolupracovali žáci z různých ročníků, všichni měli za úkol splnit také výzvu pro vlastní třídu – mít v každé dílně alespoň jednoho spolužáka a získat za její absolvování certifikát, který byl jedním z dvanácti potřebných pro získání pokladu. Kontrolu počtu certifikátů ověřoval sám ředitel Školy kouzel na Sokolí ulici. Od něj se žáci dozvěděli souřadnice, podle nichž měli najít místo úkrytu Dračího elixíru, své odměny za absolvování kouzelnických kurzů.

 

Magickýprojektový den zaplnil školu radostí, smíchem a úsilím táhnout společně za jeden provaz. To dosvědčují také fotografie z tělocvičny, kde se všichni zúčastnění po skončení dílen hromadně vyfotili, aby tak měli další památku na netradiční kouzelnický den, který se na Sokolovské odehrál.


Autor: Kateřina Karmazínová

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

projektovy-den-sokolovskazs-8418.jpg  projektovy-den-sokolovskazs-8424.jpg  projektovy-den-sokolovskazs-8446.jpg  

Čtěte také

13. 11. 2018 - Obranáři v Martinicích

Dne 10. 11. 2018 pořádal Kynologický klub Velké Meziříčí pod záštitou MSKS „kousací den“.

18. 3. 2019 - Zumba aneb taneční fitness nově ve Sportovním centrum ve Velkém Meziříčí

Přesně tak! Ve Sportovním centrum ve Velkém Meziříčí, které najdete za poštou můžete již od 25. března navštěvovat taneční fitness program Zumba, kde vás čeká hodina plná energie, skvělé hudby a dobré...

6. 6. 2019 - Česká komora architektů vyhlásila již 4. ročník České ceny za architekturu

Soutěžní přehlídka je otevřena architektonickým realizacím postaveným na území České republiky za posledních pět let. Již tradičně kredit České ceny za architekturu podporuje prestižní sedmičlenná mezinárodní porota. Význam České ceny za architekturu...

11. 12. 2018 - Kubík vody bude od nového roku stát 99,20Kč. Zdraží tedy o 4,30Kč

Předsednictvo Svazu vodovodů a kanalizací Žďársko na základě podrobné analýzy vnějších vlivů a provozních nákladů zpracovaných VODÁRENSKOU AKCIOVOU SPOLEČNOSTÍ, a. s., divizí Žďár nad Sázavou, schválilo dne 29. 11. 2018 cenu vodného...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
CaliforniaRent. Půjčovna obytných vozů, které mají duši.
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

TRUCK SHOW ŠEBOROV 2019
TOPlist