Dnes je 19. listopadu 2019, svátek má Alžběta, zítra Nikola.
  • Třebíčská ulice se nám stále prodražuje. Bohužel není nikdo, kdo by vysvětlil, na co dané finance jsou určené...
  • Oslavu 30 let svobody uspořádalo také Město Velké Meziříčí v kině. Promítal se zbrusu nový dokument Diagnóza svoboda, zazpíval sbor gymnázia a vystoupili pamětníci listopadových událostí Vilém Lavický, Jiřina Kácalová, Joel Ruml, Emanuel Míšek.
  • Na náměstí se po 17. hodině konala poklidná demonstrace Milionu chvilek pro demokracii. Vystoupili pamětníci minulého režimu, revoluce v roce 1989 i nynější studenti.
  • Mezi lípami k pilíři tří barev autora Miroslava Štěpánka, který byl vytvořen ke stému výročí založení Československa, symbolu demokracie, lidé pokládali zapálené svíčky.
  • Do pochodu svobody a demokracie od gymnázia na náměstí se připojila více než stovka lidí.

Na Základní škole Sokolovská se kouzlilo

ZPRÁVY - OSTATNÍ ZPRÁVY - 24. 5. 2019 - komentářů 0

Z projektového dne.
Z projektového dne.
foto: archiv školy
Vyrazit ráno jako obvykle do školy a potkat hned u vstupu místo školníka oblíbeného Hagrida s velkým chlupatým psem mohli žáci ZŠ Sokolovská v pátek 17. května. V té době se totiž na druhém stupni konal projektový den s názvem „Škola kouzel“, který zanesl žáky i pedagogický sbor do kouzelnického světa.


Kromě stylově oděných učitelů v duchu bradavických stejnokrojů čekalo na žáky také dvanáct praktických dílen. Každý si přitom mohl vybrat podle vlastního vkusu, kterých aktivit se chce zúčastnit a které raději přenechá ostatním. Někteří se tak pustili do tvorby kouzelnických novin či magické svačinky, vyráběli amulet, snažili se jako Harry Potter ulovit zlatonku při famfrpálu v tělocvičně, jiní ochutnávali připravené cookies a hádali, z jakých ingrediencí je jejich vyučující upekla, vyzkoušeli si kouzla optiky ve fyzice, učili se sami různé čarodějnické triky, absolvovali kouzelný kvíz nebo si vyráběli kouzelnickou hůlku. Zda zachrání své kamarády splněním rozličných úkolů, si zase vyzkoušeli v Tajemné komnatě ukryté ve sklepení školy.

 

A ačkoliv v jednotlivých dílnách spolupracovali žáci z různých ročníků, všichni měli za úkol splnit také výzvu pro vlastní třídu – mít v každé dílně alespoň jednoho spolužáka a získat za její absolvování certifikát, který byl jedním z dvanácti potřebných pro získání pokladu. Kontrolu počtu certifikátů ověřoval sám ředitel Školy kouzel na Sokolí ulici. Od něj se žáci dozvěděli souřadnice, podle nichž měli najít místo úkrytu Dračího elixíru, své odměny za absolvování kouzelnických kurzů.

 

Magickýprojektový den zaplnil školu radostí, smíchem a úsilím táhnout společně za jeden provaz. To dosvědčují také fotografie z tělocvičny, kde se všichni zúčastnění po skončení dílen hromadně vyfotili, aby tak měli další památku na netradiční kouzelnický den, který se na Sokolovské odehrál.


Autor: Kateřina Karmazínová

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

projektovy-den-sokolovskazs-8418.jpg  projektovy-den-sokolovskazs-8424.jpg  projektovy-den-sokolovskazs-8446.jpg  

Čtěte také

19. 11. 2019 - City Park Jihlava patřil kuchařským nadějím z hotelových škol

Během sobotního dne to v jihlavském City Parku pořádně ožilo. Konalo se zde celorepublikové finále prestižní kuchařské soutěže Trophée Mille, první svého druhu mimo Francii.

17. 6. 2019 - 4.A ze ZŠ Školní - Zakončení projektu Abeceda peněz

Ve středu 12. června 2019 se jarmarkem v České spořitelně ve Velkém Meziříčí uzavřel více než dvouměsíční projekt Abecedy peněz třídy 4. A ze ZŠ Školní.

18. 9. 2019 - Velkomeziříčská ODS má nového předsedu

Poté co v srpnu Radovan Necid vyhrál výběrové řízení a stal se ředitelem Krajské správy údržby silnic Kraje Vysočina dodržel svůj slib.

17. 6. 2019 - Deváťáci ze ZŠ Školní navštívili divadelní představení

Ve středu 12. 6. žáci devátých tříd ze ZŠ Školní navštívili divadelní představení ŠAKALÍ LÉTA v Horáckém divadle v Jihlavě.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
STAVBY CHALUPA
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Jelínkova vila hledá číšníka/servírku
TOPlist