30 druhů RUMŮ!
Dnes je 24. června 2019, svátek má Jan, zítra Ivan.
  • Sedmé kulturní léto na náměstí odstarovala již tradičně místní ZUŠ.
  • Vlaky na Studnec do 12. července nejezdí z důvodu velké opravy železničního přejezdu u Oslavičky, výměně pražců i celých kolejnicí.
  • V sobotu bylo náměstí plné voňavých dobrot a zábavy. Konal se první ročník festivalu českého kmínu. Tuto akci osobně přijel podpořit hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
  • V sobotu odpoledne byla příležitost dozvědět se něco o mostu Vysočina od těch nejpovolanějších. Na dnu otevřených dveří Metrostavu vystoupil i projektant mostu Antonín Pechal.
  • Spolek Jednoměsto pořádal v pátek a v sobotu před kinem charitativní sekáč. Výtěžek z prodeje použitého oblečení půjde na psí útulek ve Velkém Meziříčí.

Starší žáci házené se v Žákovské Lize umístili na 19. místě

SPORT - HÁZENÁ - 27. 5. 2019 - komentářů 0

V neděli 19. května odcestovali starší žáci házené do Liberce k poslednímu kolu Žákovské Ligy. Této prestižní soutěže se zúčastnilo 25 nejlepších týmu z ČR. Vítěz je zároveň mistr České republiky v této kategorii. Hrací doba byla 2x18 minut.


Na turnaj do Liberce jsme odcestovali bohužel kvůli omluvenkám z rodinných důvodů, zranění, nemoci atd. jen se třemi hráči na střídání. A když se ještě v průběhu druhého utkání zranil do té doby velmi dobře hrající Radovan Škoda, měli jsme na střídání pouze dva nováčky Žákovské Ligy z nichž Martin Špinar byl na turnaji takovéhle úrovně vůbec poprvé. A to většina hráčů ještě měla v nohách těžký vítězný zápas za mladší dorost v Ivančicích z předešlého dne, kde hrála bez možnosti střídání. 
 
Hlavně tyhle důvody zapříčinily že jsme z Liberce odjížděli bez bodů. Kluky je však nutné pochválit. I když jsme nestíhali především na obraně tak si turnaj snažili užít, v útoku se nebáli hrát a především souhra s pivotem kde exceloval Kuba Strýček přinesla velmi pěkné momenty. V našich zápasech se opravdu na obrany nehrálo a třeba utkání proti klukům z Lovosic přineslo rekordní počet branek kdy za 36 minut hry přítomní viděli 64 přesných zásahů. 
 
Utkání:
Velké Meziříčí - Kopřivnice 23:27
Velké Meziříčí - Úvaly 16:26
Velké Meziříčí - Lovosice 28:36
Velké Meziříčí - Liberec 18:27
 
Hráli:
Lukáš Deraha, Radim Kocourek, Martin Špinar, Tomáš Rosa, Martin Chalupa, Jakub Russ, David Dřímal, Jakub Mach, Jakub Strýček, Radovan Škoda. 
 
Trenér: David Stoklasa 
Vedoucí družstva: David Strýček 
 
 
Celkově jsme tak obsadili v Žákovské Lize 19 místo. Umístění určitě mohlo být lepší. Bohužel v jarní části Ligy jsme již postrádali oporu podzimu Radka Navrátila který přestoupil do Nového Veselí. Také jsme se celou sezónu potýkali s velkým množstvím omluvenek. Spousty turnajů jsme odehráli když kluci byli po nemoci, bez patřičného tréninkového zatížení. Svoji roli určitě sehrál i menší počet hráčů v našem mladším dorostu, kdy většina týmu dorost musela posilnit. Největší problém jsme měli na obraně, kde nás soupeři opravdu přehrávali, a jelikož jsme se právě na tuto činnost v přípravě zaměřili, mrzí to dvojnásobně. Naopak v útoku zaznamenali kluci velký proges a zaslouží si pochválit. Souhra dvojic, zejména souhra s pivotem již byla na vysoké úrovni. Z jedinců je potřeba vyzdvihnout právě Kubu Strýčka hrajícího na této pozici, který se v tabulce střelců umístil na 10. místě celé Žákovské Ligy!! Po sezoně také odchází do Nového Veselí zkusit zabojovat v přípravě o extraligové místo. 
 
Tahle náročná soutěž má ovšem nejvíce za cíl rozvíjet házenkářské schopnosti všech hráčů. To se podařilo, a pokud se o tomto podaří přesvědčit další hráče z mladších ročníků, budeme se i v dalších letech do této prestižní soutěže snažit probojovat. 
 
 
Tabulka, jednotlivé zápasy a pořadí střelců:
 
 
Nadále přivítáme do našich řad nové hráče se zájmem o házenou ročníku 2005 a mladší. Nebojte se, a přijďte mezi nás, budeme rádi. 

 


Autor: David Stoklasa

Publikoval: -kas-

Čtěte také

4. 2. 2019 - O víkendu vyjely mladší žákyně na turnaj do Ivančic

O víkendu vyjely mladší žákyně na turnaj do Ivančic, kde se zúčastnily 7. ročníku VANGL CUPU – ŽELVA 2019.

21. 5. 2019 - HÁZENÁ: Muži v posledním zápase sezóny padli v Ivančicích

K poslednímu zápasu letošní sezony nastoupili muži na palubovce Ivančic, odkud se body opravdu nevozí. My k zisku bodů měli ale obrovskou motivaci, jelikož v případě dvoubrankové výhry jsme mohli domácí celek...

2. 12. 2018 - Starší dorostenky zakončily podzimní část nejtěsnější domácí výhrou

První desetiminutovka byla plně v režii soupeřek, které do zápasu vstoupily daleko koncentrovanější a „nabuzenější“.

13. 11. 2018 - Zápas se házenkářům nepovedl, i tak vyhráli doma nad Prostějovem

Po sobotních domácích výhrách dorostenek i žen se k zápasu postavili i naši muži, kteří hostili souseda z tabulky Sokol II Prostějov.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
CaliforniaRent. Půjčovna obytných vozů, které mají duši.
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist