30 druhů RUMŮ!
Dnes je 24. června 2019, svátek má Jan, zítra Ivan.
  • Sedmé kulturní léto na náměstí odstarovala již tradičně místní ZUŠ.
  • Vlaky na Studnec do 12. července nejezdí z důvodu velké opravy železničního přejezdu u Oslavičky, výměně pražců i celých kolejnicí.
  • V sobotu bylo náměstí plné voňavých dobrot a zábavy. Konal se první ročník festivalu českého kmínu. Tuto akci osobně přijel podpořit hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
  • V sobotu odpoledne byla příležitost dozvědět se něco o mostu Vysočina od těch nejpovolanějších. Na dnu otevřených dveří Metrostavu vystoupil i projektant mostu Antonín Pechal.
  • Spolek Jednoměsto pořádal v pátek a v sobotu před kinem charitativní sekáč. Výtěžek z prodeje použitého oblečení půjde na psí útulek ve Velkém Meziříčí.

Situace na ZŠ Sokolovská se snad po včerejší schůzce na radnici uklidní

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 30. 5. 2019 - komentářů 0

V médiích proběhl dopis nespokojených pedagogů, potom co výběrová komise nedoporučila jedinou uchazečku o post ředitelky školy.


Na serveru Obcasnik.eu byl zveřejněn dokument sepsaný částí pedagogického sboru (DOKUMENT) Dopis velkomeziříčských učitelů politikům k výběru ředitele ZŠ Sokolovská. Podle jeho obsahu lze usoudit, že část pedagogů vyjadřuje své znepokojení nad rozhodnutím nejmenovat jedinou uchazečku o post ředitelky této školy do této funkce. Vedení města, které se rozhodlo respektovat verdikt výběrové komise, přijalo včera 29. května 5 zástupců z podepsaných 22 pedagogů školy a vysvětlili si některé nejasnosti. Starosta jednoznačně vyloučil jakékoliv manipulace a ovlivňování při výběru ředitele školy, rovněž vyloučil podmínky šité na míru. Komise složená z odborníků a zástupců zřizovatele rozhodla kandidátku nedoporučit. "Všichni protokol podepsali a nikdo nevyjádřil nesouhlas k výsledku výběrového řízení," řekl starosta na dnešní tiskové konferenci. Rada města se tímto rozhodnutím na svém zasedání minulý týden rozhodla řídit a již připravuje nové výběrové řízení.

 

"Bude spuštěno druhé kolo výběrového řízení, které se bude řídit novým zákonem, který začal platit na začátku nového roku. Budeme asi první město v kraji, které se tímto zákonem bude řídit," okomentoval novinku starosta a dodal, že výběrová komise bude složená z nominantů odborných orgánů. Složení výběrové komise bude: Školská inspekce 3 zástupci (do teď byl pouze jeden), Kraj Vysočina bude mít jednoho zástupce, dva zástupci zřizovatele, jeden zástupce učitelského sboru a jeden zástupce školské rady z řad rodičů žáků. Nyní mají vyjmenování 30 dní na nominování členů, ale město doufá, že to bude dříve, tak aby mohlo komisi jmenovat a mohlo se konat druhé kolo. "Do konce června by mělo druhé kolo proběhnout. Pokud by se nikdo nepřihlásil, má škola svého zástupce ředitele, který by školu dočasně řídil," dodal starosta, ale věří v lepší vývoj této situace.


Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Čtěte také

7. 12. 2018 - Online kamera opět funguje. Dění na náměstí můžete opět sledovat z celého světa

Více jak měsíc neměli možnost občané z blízkého i velmi vzdáleného okolí sledovat online kameru na náměstí.

31. 1. 2019 - Dálnici u Meziříčí bude opravovat Metrostav

Minulý týden jsme vám přinesli jména tří firem, které se přihlásily do tendru na opravu D1 úseku č. 19 ve Velkém Meziříčí.

29. 3. 2019 - Ředitelství silnic a dálnic zahajuje modernizaci D1 ve Velkém Meziříčí

Ředitelství silnic a dálnic zahajuje modernizaci na dalších dvou úsecích dálnice D1. Jedná se o Velké Meziříčí, západ (EXIT 141) – Velké Meziříčí, východ (EXIT 146) a Velký Beranov (EXIT 119) –...

14. 3. 2019 - Na Fajťáku se konal přebor škol v obřím slalomu. Dařilo se místním školám!

Ve středu 13. března bylo na svahu Fajtova kopce živo. Několik desítek škol z Kraje Vysočina se zde sešlo, aby se jich zástupci soupeřili v obřím slalomu na lyžích a snowboardech.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

TRUCK SHOW ŠEBOROV 2019
TOPlist