30 druhů RUMŮ!
Dnes je 24. června 2019, svátek má Jan, zítra Ivan.
  • Sedmé kulturní léto na náměstí odstarovala již tradičně místní ZUŠ.
  • Vlaky na Studnec do 12. července nejezdí z důvodu velké opravy železničního přejezdu u Oslavičky, výměně pražců i celých kolejnicí.
  • V sobotu bylo náměstí plné voňavých dobrot a zábavy. Konal se první ročník festivalu českého kmínu. Tuto akci osobně přijel podpořit hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
  • V sobotu odpoledne byla příležitost dozvědět se něco o mostu Vysočina od těch nejpovolanějších. Na dnu otevřených dveří Metrostavu vystoupil i projektant mostu Antonín Pechal.
  • Spolek Jednoměsto pořádal v pátek a v sobotu před kinem charitativní sekáč. Výtěžek z prodeje použitého oblečení půjde na psí útulek ve Velkém Meziříčí.

V Dolním Benešově došlo na bezbrankovou remízu

SPORT - FOTBAL - 2. 6. 2019 - komentářů 0

ilustrační foto z předchozího zápasu.

V dnešním utkání opět našemu týmu díky postavení v tabulce o nic nešlo. Samozřejmě, že kluci chtěli odčinit domácí středeční porážku z poslední minuty utkání. Domácí tým potřeboval, získat alespoň bod k záchraně v soutěži.

SK Dolní Benešov - FC Velké Meziříčí 0:0 (0:0)

Hlavní rozhodčí : Popelák Luboš

AR 1 + 2 : Gasnárek, Tomanec

Delegát : Boček

Diváků : 119

ŽK : Dolejš, Demeter

Sestava domácí : Chvěja – Býma (79 Skroch), Romaněnko, Rubí, Moravec, Adamík (59.Blahuta), Haas, Strakoš, Kačmář, Pacuch, Baranek (61 Labuda) na lavičce Rychnovský, Gross a trenér Spruch

Sestava hosté : Kruba – Puža, Kriegsmann, Mucha, Berka – Dolejš, Smejkal, Suta, Demeter (85 Zdeník), Dufek (69 Chalupa), Simr – na lavičce asisten Šimáček a trenér Smejkal

Od úvodu utkání byli aktivnější domácí hráči. Byli běhavější a dokázali se ve velkém počtu přesunout jak zpět pod míč, tak směrem do předu. Ve 3 minutě domácí vyslali nebezpečnou střelu těsně vedle Krubovi branky. To samé se dělo v 7 minutě utkání. V 17 minutě se opět vyznamenal Kruba, kdy chytl dvě nebezpečné střeli soupeře. Ve 20 minutě opět domácí vyslali nebezpečnou střelu nad naši branku. V 21 minutě po zahraném rohovém kopu Dolejše zakončoval nebezpečně Šuta. V 36 minutě se dostal do šance Pavel Simr, ale nedal. V 38 minutě po centru do našeho vápna orazítkoval břevno hlavou domácí hráč Krčmář. Ve 42 minutě byl v obrovské šanci (šel by sám na branku domácích ) Dolejš, ale zastavil ho odmávaný údajný ofsajd rozhodčím Gasnárkem.

Druhý poločas začal aktivněji náš tým. Hned v 46 minutě vystřelil nebezpečnou střelu Simr, ale Chvěja střelu chytá. Ve 48 minutě akci z levé strany trefou do boční sítě Krubovi branky zakončuje Strakoš. V 54 minutě se zaskvěl fantastickým zákrokem Kruba, kdy chytl technickou střelu do šibenice branky a podržel tak náš tým. V 74 minutě se dostal do dobré šance z levé strany střídající dorostenec Patrik Chalupa. Potáhl si míč do vápna a pumelenicí těsně minul branku domácích. V 84 minutě utkání byl po pěkném sólu na hranici velkého vápna faulován Dolejš a byl nařízen PVK z 20 metrů. Dolejš bohužel přestřelil branku hostí. Do konce utkání se nic víc už neudálo a zápas skončil nerozhodně 0:0.

Nejlepší hráči : Kačmař – Kriegsmann, Kruba

Vyjádření trenéra Smejkala: Úroveň zápasu odpovídala postavení týmů v tabulce. Z naší strany to byl, alespoň od bojovaný zápas, bez větší fotbalové krásy. Jsem zvědavý až se podívám na moment ze 42 minuty, kdy nám AR1 Gasnárek odmával ofsajd Dolejše. Zápas skončil spravedlivou remízou vzhledem k vývoji na hřišti.

Autor: -LS-

5. 3. 2019 - V neděli 17. března startuje jarní část Fortuna Moravskoslezské fotbalové ligy

Již v neděli 17. března začnou souboje jarní části MSFL, kde figuruje i A tým FCVM.

12. 5. 2019 - Chyby v zakončení připravili FCVM v pátečním zápase o body

Ve 2. min pronikl po křídle Robin Demeter, ve vápně našel Radima Šutu, tomu se střela nevydařila.

3. 3. 2019 - FCVM vyhrálo v přípravě 3:4 nad Sokolem Tasovice

Ve dalším přípravném utkání se hráči FCVM představili v Tasovicích na UT.

1. 5. 2019 - Nad Vrchovinou přišla spravedlivá remíza

Do utkání vstoupili lépe domácí a ve 4. min po zaváhání obrany hostů našel Duba ve vápně Zbytovského, který prostřelil Tomáše Pokorného 1:0.