Hledá se: mzdová účetní, nákupčí, zámečník/svářeč
Dnes je 23. října 2019, svátek má Teodor, zítra Nina.
  • Ulice Pod Strání u katovny je do 15. prosince uzavřena. Probíhá zde celková oprava ulice i budování nového chodníku.
  • Na mostě přes dálnici je nové zábradlí. Otevřen bude už od tohoto pátku.
  • Svah v lokalitě U Tří křížů prochází kvůli rozšíření dálnice velkou proměnou.
  • Všímavý občan nás upozornil na nebezpečnou situaci na mostě na Vrchovecké ulici. Menší dítě může propadnout do řeky kvůli chybějícím zábranám v zábradlí mostu.
  • Most přes dálnici na Fajťák byl vyasfaltován. Protihluková stěna se opět vrátila až mostu. Otevřen má být tento pátek 25. října.

Česká komora architektů vyhlásila již 4. ročník České ceny za architekturu

ZPRÁVY - OSTATNÍ ZPRÁVY - 6. 6. 2019 - komentářů 0

ZEN - Houses.
ZEN - Houses.
foto: Filip Šlapal

Soutěžní přehlídka je otevřena architektonickým realizacím postaveným na území České republiky za posledních pět let. Již tradičně kredit České ceny za architekturu podporuje prestižní sedmičlenná mezinárodní porota. Význam České ceny za architekturu je rovněž v celoroční a regionální propagaci architektury. Mezinárodní odborná porota již vybrala z přihlášených 186 staveb do užšího okruhu díla, která budou zveřejněna v podvečer 10. června při slavnostním nominačním večeru v Praze.


Letos už potřetí, díky místní komunitě podporující kulturu a rozvoj města, bude ve Velkém Meziříčí výstava nominovaných děl roku 2019 České ceny za architekturu.

 

Vernisáž proběhne 12. června v 19:30 hod. v Luteránském gymnáziu na náměstí. Vzácnými hosty budou laureáti hlavní ceny ČCA prvního ročníku, pan architekt Petr Stolín a architektka Alena Mičeková. Krátce představí svoji tvorbu a slavnostně zahájí výstavu, která potrvá do 20 září. Již 13. června bude v rámci Evropského festivalu filosofie umělecké pásmo přednášek a vystoupení dalších předních českých architektů, sochařů a hudebníků. Toto umělecké pásmo je neodmyslitelně spjato a nelze jej opominout v rámci letošního tématu „člověk a prostředí“.

 

Česká cena za architekturu byla založena v roce 2015, kdy byl vyhlášen její první ročník Českou komorou architektů. Záměrem ČCA je propagace kvalitních výsledků práce etablovaných i začínajících architektů směrem k veřejnosti, a to nejen z hlediska jejich estetické a technické kvality, ale především v souvislostech jejich vzniku, vztahu k okolí a společenského přínosu. Během úspěšných dosavadních tří ročníků byly přihlášeny a oceněny stavby ze všech krajů ČR. Díky širokému portfoliu chce pořadatel v rámci doprovodných regionálních akcí seznamovat s těmito výsledky lokálně v návaznosti na jednotlivé kraje. Celostátní koncept s důrazem na osvětu veřejnosti v tématech kvalitní architektury vnímáme jako vzdělávací nezávislou iniciativu ČKA, která je ze zákona samosprávnou organizací spravující témata architektury, územního plánování a krajinářské architektury. Celá akce je neziskovou aktivitou ČKA, v rámci naplňování vládou přijaté politiky architektury a stavební kultury v ČR. Ambicí ČKA je, aby pomocí spolupráce, se samosprávou na krajské i místní úrovni, do budoucna vznikla nezávislá platforma k tématům architektury a mohla být diskutována i specifika konkrétních obcí a měst v české a moravské krajině. Vznikne tak synergie aktivit využívající výsledků této soutěžní přehlídky formou výstav, přednášek oceněných, workshopů atd.

 

Jsme velmi rádi, že kraj Vysočina, krom své pravidelné záštity, letos jako jeden z prvních krajů v zemi podpořil aktivně akce v regionu a zapojil se do systému výstav po celé republice. Výstava ve Velkém Meziříčí tak bude dále putovat po objektech nemocnic ve správě kraje Vysočina, souběžně s výstavami, například ve Slavonicích, v Krnově, v Plasích či Valašském Meziříčí.


Autor: Petr Velička - místopředseda ČKA

Publikoval: -kas-

Čtěte také

25. 3. 2019 - Tanečnice zářily ve Světlé nad Sázavou

Tři skupiny děvčat z kroužku Pompony pod vedením Marie Bajerové reprezentovaly 17. 3. 2019 Dózu – středisko volného času Velké Meziříčí na taneční soutěži „Světlá tančí 2019“.

31. 5. 2019 - Dobrovolníci pomáhali na Kociánce v Březejci

Stejně jako každý rok, tak i letos patří velké poděkování zaměstnancům organizací, kteří se zapojili do akcí „Dobrovolnický den“.

13. 8. 2019 - Století nestora hasičů v Kraji Vysočina Karla Herolda

Rodina, přátelé a desítky uniformovaných hasičů si v sobotu 10. 8. 2019 v Bazilice minor Nanebevzetí Panny Marie a sv. Mikuláše ve Žďáru nad Sázavou 2 pietně připomnělo nedožit sté narozeniny osobnosti...

2. 10. 2019 - Svatováclavské posvícení v rakouské Vídni proběhlo v režii Kraje Vysočina

Zahradu a společenské prostory Velvyslanectví ČR ve Vídni ve čtvrtek 26. září 2019 oživil již 21. ročník Svatováclavského posvícení. Letos se v jeho rámci představili hosté z Vysočiny v čele s hejtmanem...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
EZH, a.s. - hledáme zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Domov pro seniory Velké Meziříčí přijme VŠEOBECNOU SESTRU PRO OŠETŘOVATELSTVÍ A REHABILITACI
TOPlist