30 druhů RUMŮ!
Dnes je 24. června 2019, svátek má Jan, zítra Ivan.
  • Sedmé kulturní léto na náměstí odstarovala již tradičně místní ZUŠ.
  • Vlaky na Studnec do 12. července nejezdí z důvodu velké opravy železničního přejezdu u Oslavičky, výměně pražců i celých kolejnicí.
  • V sobotu bylo náměstí plné voňavých dobrot a zábavy. Konal se první ročník festivalu českého kmínu. Tuto akci osobně přijel podpořit hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
  • V sobotu odpoledne byla příležitost dozvědět se něco o mostu Vysočina od těch nejpovolanějších. Na dnu otevřených dveří Metrostavu vystoupil i projektant mostu Antonín Pechal.
  • Spolek Jednoměsto pořádal v pátek a v sobotu před kinem charitativní sekáč. Výtěžek z prodeje použitého oblečení půjde na psí útulek ve Velkém Meziříčí.

Česká komora architektů vyhlásila již 4. ročník České ceny za architekturu

ZPRÁVY - OSTATNÍ ZPRÁVY - 6. 6. 2019 - komentářů 0

ZEN - Houses.
ZEN - Houses.
foto: Filip Šlapal

Soutěžní přehlídka je otevřena architektonickým realizacím postaveným na území České republiky za posledních pět let. Již tradičně kredit České ceny za architekturu podporuje prestižní sedmičlenná mezinárodní porota. Význam České ceny za architekturu je rovněž v celoroční a regionální propagaci architektury. Mezinárodní odborná porota již vybrala z přihlášených 186 staveb do užšího okruhu díla, která budou zveřejněna v podvečer 10. června při slavnostním nominačním večeru v Praze.


Letos už potřetí, díky místní komunitě podporující kulturu a rozvoj města, bude ve Velkém Meziříčí výstava nominovaných děl roku 2019 České ceny za architekturu.

 

Vernisáž proběhne 12. června v 19:30 hod. v Luteránském gymnáziu na náměstí. Vzácnými hosty budou laureáti hlavní ceny ČCA prvního ročníku, pan architekt Petr Stolín a architektka Alena Mičeková. Krátce představí svoji tvorbu a slavnostně zahájí výstavu, která potrvá do 20 září. Již 13. června bude v rámci Evropského festivalu filosofie umělecké pásmo přednášek a vystoupení dalších předních českých architektů, sochařů a hudebníků. Toto umělecké pásmo je neodmyslitelně spjato a nelze jej opominout v rámci letošního tématu „člověk a prostředí“.

 

Česká cena za architekturu byla založena v roce 2015, kdy byl vyhlášen její první ročník Českou komorou architektů. Záměrem ČCA je propagace kvalitních výsledků práce etablovaných i začínajících architektů směrem k veřejnosti, a to nejen z hlediska jejich estetické a technické kvality, ale především v souvislostech jejich vzniku, vztahu k okolí a společenského přínosu. Během úspěšných dosavadních tří ročníků byly přihlášeny a oceněny stavby ze všech krajů ČR. Díky širokému portfoliu chce pořadatel v rámci doprovodných regionálních akcí seznamovat s těmito výsledky lokálně v návaznosti na jednotlivé kraje. Celostátní koncept s důrazem na osvětu veřejnosti v tématech kvalitní architektury vnímáme jako vzdělávací nezávislou iniciativu ČKA, která je ze zákona samosprávnou organizací spravující témata architektury, územního plánování a krajinářské architektury. Celá akce je neziskovou aktivitou ČKA, v rámci naplňování vládou přijaté politiky architektury a stavební kultury v ČR. Ambicí ČKA je, aby pomocí spolupráce, se samosprávou na krajské i místní úrovni, do budoucna vznikla nezávislá platforma k tématům architektury a mohla být diskutována i specifika konkrétních obcí a měst v české a moravské krajině. Vznikne tak synergie aktivit využívající výsledků této soutěžní přehlídky formou výstav, přednášek oceněných, workshopů atd.

 

Jsme velmi rádi, že kraj Vysočina, krom své pravidelné záštity, letos jako jeden z prvních krajů v zemi podpořil aktivně akce v regionu a zapojil se do systému výstav po celé republice. Výstava ve Velkém Meziříčí tak bude dále putovat po objektech nemocnic ve správě kraje Vysočina, souběžně s výstavami, například ve Slavonicích, v Krnově, v Plasích či Valašském Meziříčí.


Autor: Petr Velička - místopředseda ČKA

Publikoval: -kas-

Čtěte také

20. 3. 2019 - 4.A ze ZŠ Školní a „abeceda peněz“

Naše třída se přihlásila do bezplatného zážitkového programu pro žáky 4. tříd finančního vzdělávání České spořitelny „Abeceda peněz“.

4. 6. 2019 - V sobotu se běží půlmaraton. Na náměstí bude omezeno parkování

V sobotu 8. června bude upraven průjezd a poté úplně uzavřen vjezd na Náměstí.

13. 2. 2019 - ZŠ Sokolovská zve na zábavné odpoledne pro budoucí prvňáčky

Vážení rodiče, budoucí prvňáčci! Srdečně zveme Vás i všechny budoucí prvňáčky na zábavné odpoledne, které se uskuteční dne 13. 3. 2019 od 15.00 hod. v budově ZŠ na Komenského ulici.

1. 2. 2019 - Nejsme šneci

**2**Nejsme šneci!“ Tak tento pokřik zněl na sjezdovce Svatý Petr v Krkonoších, kam letos vyjeli na pětidenní lyžařský pobyt uživatelé a sportovci z březejckého Centra Kociánka a TJ Březejc.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
CaliforniaRent. Půjčovna obytných vozů, které mají duši.
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist