• Za měsíc a kousek bude znovu zprovozněn most na Fajťák. Už je vybetonován a chystají se nájezdy z obou stran.
  • V sobotu se na trati v Dolních Heřmanicích konal motokrosový Chalupa cup.
  • Nehoda na dálnici ihned ovlivnila provoz ve městě. Tvořila se kolona směr Brno.
  • Nehoda čtyř aut na dálnici D1 u Velkého Meziříčí.
  • Někdo počmáral satanskými symboly památník v Čechákách

Na Březejci se soutěžilo v závěsném kuželníku

SPORT - HANDICAP SPORT - 7. 6. 2019 - komentářů 0

Ve dnech 1. a 2. června 2019 proběhlo v krásném prostředí Centra Kociánka – pracoviště Březejc 1. a 2. kolo ČSOB Leasing Cupu v integrovaném Závěsném kuželníku.

Hlavním pořadatelem byl místní sportovní klub HSCVM ve spolupráci s iSK Vysočina.

Do turnaje se přihlásilo šestnáct družstev, což znamenalo asi 60 sportovců téměř ze všech koutů České republiky. Pořádající klub reprezentovalo 5 družstev, která se v konkurenci ostatních neztratila. Soutěž byla odehrána na čtyřech kuželnících a každý člen družstva odházel za obě kola 80 hodů.

Po vyrovnaném boji v sobotním prvním kole zvítězilo domácí družstvo Bouráci s.r.o. kapitána Františka Malce. Druhé místo si vybojovalo družstvo Krakonoši kapitána Martina Tluka, také z pořádajícího klubu a třetí místo obsadilo družstvo Pačáci ze Staré Paky kapitána Honzy Pelikána.

Ve druhém kole, které se předehrálo v sobotu, a dohrávalo v neděli, se na prvním místě umístilo družstvo Bubáci z iSK Vysočina kapitána Stanislava Merunky ze spolu pořádajícího klubu, na druhém místě skončilo s minimálním rozdílem domácí HSC VM kapitána Jiřího Charváta a třetí místo si z Vysočiny odvezlo družstvo Slavíci kapitána Martina Pospíšila. V kategorii jednotlivci se v mládeži do 15 let nejvíce dařilo domácímu hráči Petru Malcovi, v kategorii nad 15 let byla nejúspěšnější Jitka Valčíková z Liberce.

Sportovní klub děkuje sponzorům sportovního klubu – městu Velké Meziříčí, Kraji Vysočina, MŠMT, Wiegel CZ žárové zinkování, obeci Vídeň, Maso Žďársko a Pivovaru Jihlava.

Touto cestou bychom chtěli velice poděkovat kolektivu Centra Kociánka – pracoviště Březejc za poskytnutí veškerého zázemí pro uspořádání turnaje. Velké poděkování také patří všem asistentům ,,zvedačům“ u kuželníků.

Mediálním partnerem jsou internetové NovinyVM.cz.

Autor: Jiří Charvát

Fotogalerie

22. 8. 2019 - Mistrovství ČR 2019 boccia Nymburk

Ve dnech 10. – 11. 8. 2019 se ve Sportovním centru Nymburk konal Otevřený republikový turnaj, Mistrovství ČR 2019 v boccii.

7. 6. 2019 - Atletické závody handicapovaných v Bílině

V sobotu 25. května, proběhly za deštivého počasí na stadiónu v Bílině, první atletické závody České federace Spastic Handicap.

7. 5. 2019 - Velkomeziříčské družstvo curlerů pro rok 2019 neobhájilo titul Mezinárodních Mistrů české republiky

Velkomeziříčští curleři na podzim 2018 vstoupili do nové sezóny skvělými výkony, v 1. a 2. kole Mezinárodní ligy byli průběžně na druhém místě. Lednová tři kola ovšem nedopadla podle představ hráčů a...

7. 5. 2019 - První turnaj integrované boccii se konal v tělocvičně ZŠ Nová Paka

První turnaj integrované boccii se konal v tělocvičně ZŠ Nová Paka a za náš klub nastoupila v 1. kole tři družstva. Extraligu zastupovalo družstvo HSC VM Františka Malce, 1. ligu družstvo Vel...