30 druhů RUMŮ!
Dnes je 24. června 2019, svátek má Jan, zítra Ivan.
  • Sedmé kulturní léto na náměstí odstarovala již tradičně místní ZUŠ.
  • Vlaky na Studnec do 12. července nejezdí z důvodu velké opravy železničního přejezdu u Oslavičky, výměně pražců i celých kolejnicí.
  • V sobotu bylo náměstí plné voňavých dobrot a zábavy. Konal se první ročník festivalu českého kmínu. Tuto akci osobně přijel podpořit hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
  • V sobotu odpoledne byla příležitost dozvědět se něco o mostu Vysočina od těch nejpovolanějších. Na dnu otevřených dveří Metrostavu vystoupil i projektant mostu Antonín Pechal.
  • Spolek Jednoměsto pořádal v pátek a v sobotu před kinem charitativní sekáč. Výtěžek z prodeje použitého oblečení půjde na psí útulek ve Velkém Meziříčí.

Gymnázium oslavilo 120 let ve 120 minutách na akademii v Jupiter clubu

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 9. 6. 2019 - komentářů 0

Oslavy gymnázia mohou začít.
Oslavy gymnázia mohou začít.
foto: -kaš-
Významné výročí velkomeziříčské gymnázium oslavilo velkolepou akademií v pátek a v sobotu v Jupiter clubu.


U příležitosti významného výročí sestavili absolventi a současní studenti gymnázia opravdu povedený program oslav. Za 120 minut představili 120 let školy. Moderátoři večer Barbora Smutná a Petr Štipák uváděli jednotlivá hudební a sportovní čísla a zároveň interaktivně komunikovali s moderátory Jakubem Holubem a Dominikem Sklenářem na plátně, ti totiž představili školu ve vtipných videích zevnitř. Během projekcí došlo i na vzpomínání bývalých profesorů, kteří připomněli to, jak se dějinné události promítly do dění na gymnáziu.

 

Jako první se na podiu představili společnou hrou na klavír sourozenci Běla, Matěj a František Hamplovi. Štafetu převzala děvčata Gabriela Gašpárová a Jasmína Beláková s tancem street dance. Potom to pořádně rozjela kapela MHD Jana Turzy, Daniela Střechy, Matěje Hampla, Františka Hampla se zpěváky Ondřejem Chromým a Martinem Neufussem. O chvíli později celé podium zaplnil početný voiceband, kde bylo 10 současných studentů vedených Lukášem Dočkalem, bývalí členové Špatně zabrzděno a studenti Zdeňka Šturmy z brněnského gymnázia Křenová. Po přestávce se až tajil dech při akrobatickém vystoupení Justýny Ambrožové a Alžběty Chlubnové. Čtyřčlenné uskupení BaBeMaFr nese názvem podle křestních jmen jejich členů a šlo o zpěv písní acapella. Tvoří je Barbora Smutná, Alžběta Pospíšilová, Martin Neufuss a František Hampl. Moderní gymnastiku se stuhou i bez představila Magdaléna Zachová. O další bod programu se postarali otec a syn Aleš a Šimon Tomanovi. To nejlepší na závěr předvedl sbor gymnázia, který vede Markéta Rosová Prudíková, na klavír je doprovodila Pavlína Kamanová. Sbor zahrál skladby Na tej lúce zelenej, tradicional Keep your lamps, dále od Coldplay skladbu Viva la vida a na úplný závěr píseň Bellindy Carlisle Heaven is a Place on Earth.

 

Video:

 


Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

-mg-7173.jpg  -mg-7177.jpg  -mg-7181.jpg  -mg-7200.jpg  -mg-7207.jpg  -mg-7210.jpg  -mg-7219.jpg  -mg-7223.jpg  -mg-7225.jpg  -mg-7228.jpg  -mg-7230.jpg  -mg-7241.jpg  -mg-7251.jpg  -mg-7258.jpg  -mg-7265.jpg  -mg-7271.jpg  -mg-7276.jpg  -mg-7281.jpg  -mg-7284.jpg  -mg-7285.jpg  -mg-7287.jpg  -mg-7289.jpg  -mg-7294.jpg  -mg-7295.jpg  -mg-7300.jpg  -mg-7302.jpg  -mg-7308.jpg  -mg-7315.jpg  -mg-7320.jpg  -mg-7322.jpg  -mg-7325.jpg  -mg-7332.jpg  -mg-7334.jpg  -mg-7339.jpg  

Čtěte také

12. 3. 2019 - Ouředníček se v kině pochlubil zážitky z rally a pátou dakarskou medailí

V pondělí 11. března se velkomeziříčské kino zaplnilo do posledního místa. Všichni se přišli podívat na zážitky posádky Tomáš Ouředníček a David Křípal na letošní rallye Dakar.

1. 2. 2019 - Přízemí spořitelny se mění na služebnu městské policie

Právě v těchto dnech si občané mohou všimnout stavebního ruchu v přízemí spořitelny.

23. 6. 2019 - V sobotu proběhl na náměstí první Festival českého kmínu

V sobotu 22. června náměstí od 10 do 15.30 hodin ožilo farmářskými trhy a doprovodným programem.

7. 6. 2019 - Další nehoda na křižovatce smrti u Oslavice

Zní to již jako otřepaná fráze, ale je to další a další a další … nehoda na této křižovatce. Prozatím zde nevyhasl ani jeden lidský život, ale kraj s touto křižovatkou za...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
CaliforniaRent. Půjčovna obytných vozů, které mají duši.
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

TRUCK SHOW ŠEBOROV 2019
TOPlist