Dnes je 19. listopadu 2019, svátek má Alžběta, zítra Nikola.
  • Třebíčská ulice se nám stále prodražuje. Bohužel není nikdo, kdo by vysvětlil, na co dané finance jsou určené...
  • Oslavu 30 let svobody uspořádalo také Město Velké Meziříčí v kině. Promítal se zbrusu nový dokument Diagnóza svoboda, zazpíval sbor gymnázia a vystoupili pamětníci listopadových událostí Vilém Lavický, Jiřina Kácalová, Joel Ruml, Emanuel Míšek.
  • Na náměstí se po 17. hodině konala poklidná demonstrace Milionu chvilek pro demokracii. Vystoupili pamětníci minulého režimu, revoluce v roce 1989 i nynější studenti.
  • Mezi lípami k pilíři tří barev autora Miroslava Štěpánka, který byl vytvořen ke stému výročí založení Československa, symbolu demokracie, lidé pokládali zapálené svíčky.
  • Do pochodu svobody a demokracie od gymnázia na náměstí se připojila více než stovka lidí.

Třináct zástupců z řad ohařů bojovalo o Pohár MS Družba Vídeň-Dobrá Voda

ZPRÁVY - Z OKOLÍ - 27. 6. 2019 - komentářů 0

V sobotu 22. 6. 2019 uspořádali členové Mysliveckého spolku Družba Vídeň – Dobrá Voda kynologickou akci, na které se prezentovalo celkem 13 vůdců se svými ohaři.


Nejpočetněji bylo zastoupeno plemeno maďarský ohař krátkosrstý, zvaný též vyžla (6x), dva představitelé našeho národního plemene Českého fouska, rovněž dva obdobně vyhlížející Němečtí drátosrstí ohaři a jejich varianty krátkosrstý i dlouhosrstý. O pohár se ucházel také u nás méně obvyklý Slovenský hrubosrstý ohař. Na Pohár se sjeli milovníci lovecké kynologie nejen z České republiky, ale též ze Slovenska a Rakouska.

 

Po slavnostním zahájení, uvedeném hospodářem spolku Vladimírem Zástěrou, byly odtroubeny lovecké fanfáry. Rozhodčí Bc. Martina Sedláčková (OMS Havlíčkův Brod), Martin Petr, Karel Souček a Dušan Zalaba (všichni OMS Žďár nad Sázavou), seznámili soutěžící s jednotlivými disciplínami a zkušebním řádem pro výkony ohařů a po rozdělení do dvou skupin se aktéři doprovázeni koronou, rozešli na svá stanoviště. Zkoušela se práce v poli, v lese i ve vodě. Psům svědčilo výborné počasí, měli velkou odhodlanost a chuť k práci. Přesto absolvovalo v I. ceně pouze 7 ohařů, na prvním místě se s plným počtem bodů 400 umístil německý drátosrstý ohař Brix od Žehuňského rybníka s vůdcem Petrem Patočkou z Vysoké nad Jizerou, který zároveň získal ocenění za nejlepší pole a nejlepší práci s liškou. Ta byla náročná pro psy díky tzv. ohrádce, což je vykopaný příkop obložený jehličím, ztěžující práci psa při doskoku, neboť liška je obzvláště pro mladší psy v mordě těžko uchopitelná a mnoho jich na této disciplíně často pohoří. Tento pes i s vůdcem předvedli výkon na vysoké úrovni, kterou jen potvrdili, že oprávněně získali 1. místo v květnové kvalifikaci na letošním Memoriálu Richarda Knolla, což je prestižní soutěž pro nejlepší ohaře z České republiky. Druhé místo obsadil loňský vítěz s 398 body německý krátkosrstý ohař Mak ze Sedlinky, s vůdcem Šimonem Janů z Polné, třetím nejlepším účastníkem byla s 392 body fena Maďarského ohaře krátkosrstého Adryn z Pelestrovských lesů, vedená zástupkyní něžného pohlaví Zuzanou Matějkovou z Kunovic.

 

Po náročné a dobře odvedené práci bylo pro všechny připraveno vynikající občerstvení, za což patří dík všem členům spolku a ženám v myslivosti pomáhajícím. Podávalo se pečené maso z divočáka, klobásy z grilu a srnčí guláš, jako dezert několik druhů moučníků a různé teplé i studené nápoje. Poděkování také patří sponzorům, kteří věnovali věcné ceny pro soutěžící. Letos to byly firmy Vinné sklepy Zapletal Velké Bílovice, Poex, Jelínkova vila.

 

Tento pohár se konal již podruhé a je i nadále přáním všech, aby se zařadil i v dalším roce mezi oblíbené kynologické akce a postupně se stal tradicí, na které je možné stavět.

 

„Lovecké kynologii zdar!“


Autor: -dc,-ks, pro MS Družba Dobrá Voda – Vídeň

Publikoval: -red-

Fotogalerie

06.jpg  07.jpg  08.jpg  

Čtěte také

24. 5. 2019 - Poděkování za setkání ve Vídni

Na neděli 19. května 2019 pozvalo Obecní zastupitelstvo obce Vídeň všechny vídeňské důchodce na setkání do kulturního domu.

14. 8. 2019 - 61 běžců zdolalo Dědkovskou horu v rámci Měřínského crossu

V Sobotu 10. 8. poměřilo v Měříně 61 běžců své síly s Dědkovskou horou. Na trati dlouhé 13 km byli po zdolání 250-ti výškových metrů běžci odměněni krásnými výhledy na místní Vysočinu.

13. 6. 2019 - Svatojánská noc na Dolním - Knollově mlýně

Svatojánská noc a benefiční koncert pro mlýn nejslavnější country kapely 80-tých let pod vedením zakladatele, kytaristy a zpěváka Fratiška Linhárka. Dále zpívá a hraje na kytaru Jiří „Píďa“ Látal a sestavu doplní...

17. 5. 2019 - Hasiči v Březí slavili

Před 125 lety se konala za účasti 16 zakládajících členů ustavující valná hromada dobrovolného hasičského sboru v obci Březí u Osové Bitýšky.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
STAVBY CHALUPA
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Jelínkova vila hledá číšníka/servírku
TOPlist