30 druhů RUMŮ!
Dnes je 22. září 2019, svátek má Darina, zítra Berta.
  • Střet dvou osobních automobilů mezi obcemi Vídeň - Olší nad Oslavou.
  • Prostranství nové cvičné dráhy pro motocykly na ulici Zahradní bylo oploceno, opatřeno bránou a už zde také probíhá výuka.
  • V přehradě Mostiště chybí voda
  • Rybník v Mostiších je aktuálně zcela vypuštěn.
  • Ve Zhoři také připravili kolem hlavní silnice cyklochodník.

Třináct zástupců z řad ohařů bojovalo o Pohár MS Družba Vídeň-Dobrá Voda

ZPRÁVY - Z OKOLÍ - 27. 6. 2019 - komentářů 0

V sobotu 22. 6. 2019 uspořádali členové Mysliveckého spolku Družba Vídeň – Dobrá Voda kynologickou akci, na které se prezentovalo celkem 13 vůdců se svými ohaři.


Nejpočetněji bylo zastoupeno plemeno maďarský ohař krátkosrstý, zvaný též vyžla (6x), dva představitelé našeho národního plemene Českého fouska, rovněž dva obdobně vyhlížející Němečtí drátosrstí ohaři a jejich varianty krátkosrstý i dlouhosrstý. O pohár se ucházel také u nás méně obvyklý Slovenský hrubosrstý ohař. Na Pohár se sjeli milovníci lovecké kynologie nejen z České republiky, ale též ze Slovenska a Rakouska.

 

Po slavnostním zahájení, uvedeném hospodářem spolku Vladimírem Zástěrou, byly odtroubeny lovecké fanfáry. Rozhodčí Bc. Martina Sedláčková (OMS Havlíčkův Brod), Martin Petr, Karel Souček a Dušan Zalaba (všichni OMS Žďár nad Sázavou), seznámili soutěžící s jednotlivými disciplínami a zkušebním řádem pro výkony ohařů a po rozdělení do dvou skupin se aktéři doprovázeni koronou, rozešli na svá stanoviště. Zkoušela se práce v poli, v lese i ve vodě. Psům svědčilo výborné počasí, měli velkou odhodlanost a chuť k práci. Přesto absolvovalo v I. ceně pouze 7 ohařů, na prvním místě se s plným počtem bodů 400 umístil německý drátosrstý ohař Brix od Žehuňského rybníka s vůdcem Petrem Patočkou z Vysoké nad Jizerou, který zároveň získal ocenění za nejlepší pole a nejlepší práci s liškou. Ta byla náročná pro psy díky tzv. ohrádce, což je vykopaný příkop obložený jehličím, ztěžující práci psa při doskoku, neboť liška je obzvláště pro mladší psy v mordě těžko uchopitelná a mnoho jich na této disciplíně často pohoří. Tento pes i s vůdcem předvedli výkon na vysoké úrovni, kterou jen potvrdili, že oprávněně získali 1. místo v květnové kvalifikaci na letošním Memoriálu Richarda Knolla, což je prestižní soutěž pro nejlepší ohaře z České republiky. Druhé místo obsadil loňský vítěz s 398 body německý krátkosrstý ohař Mak ze Sedlinky, s vůdcem Šimonem Janů z Polné, třetím nejlepším účastníkem byla s 392 body fena Maďarského ohaře krátkosrstého Adryn z Pelestrovských lesů, vedená zástupkyní něžného pohlaví Zuzanou Matějkovou z Kunovic.

 

Po náročné a dobře odvedené práci bylo pro všechny připraveno vynikající občerstvení, za což patří dík všem členům spolku a ženám v myslivosti pomáhajícím. Podávalo se pečené maso z divočáka, klobásy z grilu a srnčí guláš, jako dezert několik druhů moučníků a různé teplé i studené nápoje. Poděkování také patří sponzorům, kteří věnovali věcné ceny pro soutěžící. Letos to byly firmy Vinné sklepy Zapletal Velké Bílovice, Poex, Jelínkova vila.

 

Tento pohár se konal již podruhé a je i nadále přáním všech, aby se zařadil i v dalším roce mezi oblíbené kynologické akce a postupně se stal tradicí, na které je možné stavět.

 

„Lovecké kynologii zdar!“


Autor: -dc,-ks, pro MS Družba Dobrá Voda – Vídeň

Publikoval: -red-

Fotogalerie

06.jpg  07.jpg  08.jpg  

Čtěte také

22. 5. 2019 - Pozvánka na Zlaté kolo Vysočiny 2019

V sobotu 15. června 2019 se v Rudě u Velkého Meziříčí bude konat již osmnáctý ročník Zlatého kola Vysočiny.

2. 5. 2019 - O víkendu přivítá Náměšť nad Oslavou již po osmatřicáté účastníky Zámeckého vrchu

O prvním květnovém víkendu 4. a 5. května 2019 se v Náměšti nad Oslavou uskuteční jeden z nejvýznamnějších automobilových závodů v Kraji Vysočina, MANN-FILTER Zámecký vrch 2019.

31. 5. 2019 - POBYTOVÝ PROGRAM V BALINÁCH - CO SE DĚJE V ZAHRADĚ

V loňském roce jsme se zúčastnili soutěže „Pěstuj, zkoumej, vyprávěj“ pořádanou školským zařízením pro zájmové a další vzdělávání Chaloupky o. p. s. Soutěž byla podpořena z programu přeshraniční spolupráce...

20. 9. 2019 - 1. místo v celorepublikové soutěži Divočina blízko nás

V loňském školním roce vyhlásila Záchranná stanice Pavlov celoroční soutěž Divočina blízko nás. Žáci průběžně plnili úkoly s přírodovědnou tématikou, prokazovali vědomosti či zdokonalovali svoji zručnost, splněné úkoly pak byly ve čtyřech...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
HKP METAL hledá zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist